Wpis z mikrobloga

#zalesie #praca #lublin #pytanie #pracbaza

Długo zastanawiałam się czy uderzyć tutaj z tym tematem, ale w sumie nie mam nic do stracenia.
Czy orientuje się ktoś gdzie w miarę szybko można załapać się do pracy w Lublinie, ew. +50 km od niego? Branża w sumie nie gra roli, jestem w takiej sytuacji życiowej, że rozważę każdą rozsądną propozycję.

Szukam pracy od lipca, ale przez sytuację z #koronawirus wszędzie dostaję odmowy. Lvl 24, doświadczenie zawodowe zerowe, nie licząc jakichś gównopraktyk czy organizacji wydarzeń na uczelni (tak, wiem, sama sobie jestem winna). W czerwcu obroniłam magisterkę z prawa, ale nie poszłam na aplikację (czego teraz już żałuję), pracy szukam od lipca. Próbowałam już w kancelariach, korpo i większości sklepów. Pracuj, olx i cała reszta nie mają przede mną tajemnic. W pewnym momencie aplikowałam też do Warszawy, ale przyjęcia w większości interesujących mnie miejsc są wstrzymane. Mimo wysłanych ponad 100 CV - odezwu zero. Jestem w trakcie kursu na księgową, znam język angielski na B2 i rosyjski na B2/C1.
Nie muszę pracować w zawodzie, aplikowałam już nawet na magazyniera do sklepu internetowego i tam też mnie nie chcieli xD

Muszę jakoś przetrwać lockdown, więc jeśli ktoś ma info o tym, gdzie można sobie dorobić lub po prostu zarobić, będę wdzięczna za informacje. Trzymajcie się wszyscy, z góry dzięki!
  • 172
  • Odpowiedz
@sylwek2k: Właśnie po tym okresie świątecznym na oferty fizyczne zrobiłem osobne CV, gdzie nie mam podanej informacji o wyższym wykształceniu. Może dzięki temu uda się coś znaleźć. Chociaż jak gadałem ze znajomymi, to teraz jest baaaardzo ciężko być przyjętym na produkcję albo przez agencję, jak nie masz statusu studenta, bo przez pandemię i zajęcia zdalne, studenci mają mnóstwo wolnego czasu.

A co do braku doświadczenia, to dodam tylko, że przynajmniej kilka
  • Odpowiedz
Lublin here, powaga tak ciężka jest sytuacja na rynku pracy? Śmiało napisz priv, jak chcesz pogadać. Coś może uda się wymyślić!
  • Odpowiedz
Właśnie po tym okresie świątecznym na oferty fizyczne zrobiłem osobne CV, gdzie nie mam podanej informacji o wyższym wykształceniu. Może dzięki temu uda się coś znaleźć. Chociaż jak gadałem ze znajomymi, to teraz jest baaaardzo ciężko być przyjętym na produkcję albo przez agencję, jak nie masz statusu studenta, bo przez pandemię i zajęcia zdalne, studenci mają mnóstwo wolnego czasu.


@Klemens_anon:

przespales... teraz to dopiero w okolicach wakacji beda zatrudnienia... ogolnie, jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lublinmk: ja slyszalam o darmoszce, albo kwotach typu 500zł, myślę że minimalna nie wychodzi w takim zestawieniu najgorzej, a Ty mi o kwotach powyżej minimalnej. Polska wschodnia to jednak lipa, w podlaskim podobnie
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: tinder i znajdź faceta co dobrze zarabia.. utrzyma cię aż gospodarka się ustabilzuje a potem najwyżej powiesz, że go wykorzystałaś przepraszasz i tyle( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka:
Życzę Ci jak najlepiej i zostawiam plusa dla zasięgu, ale muszę zapytać - co kieruje człowiekiem, który w 2015 decyduje się na wybór studiów prawniczych? Jak wyobrażałaś sobie swoją przyszłość bez koneksji, niszowej specjalizacji a i chyba - mam wrażenie - pasji do tej niezbyt porywającej tematyki? Prawo to powinien być kierunek ostatniej szansy, a nie pierwszy wybór. Tak czy inaczej, życzę powodzenia i wyjścia z życiowych tarapatów.
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka chcesz pracować w zawodzie to wyjedź z miasta. Aplikacja wiele więcej by Ci nie dała. Rynek prawników w Lublinie był i jest przesycony od kilkunastu lat, a i tak są ludzie co myślą że będzie tu super xddd
  • Odpowiedz
Tak dlugie szukanie pracy bez efektow to musi ryc beret. Sam kiedys szukalem kilka mc i chyba posiwialem od tego. Trzym sie i powodzenia w znalezieniu.


@shichibukaii: Daj spokój. Kiedyś nawet w IT trafiłem na sezon ogórkowy (końcówka listopada) po nagłym krachu projektu, w którym miałem zajebistą stawkę. W czasie jak mi powiedzieli, że projekt pada to ja się pakowałem na zaplanowany 2tyg trip do Azji, a tyle wynosił okres wypowiedzenia.
  • Odpowiedz