Wpis z mikrobloga

#zalesie #praca #lublin #pytanie #pracbaza

Długo zastanawiałam się czy uderzyć tutaj z tym tematem, ale w sumie nie mam nic do stracenia.
Czy orientuje się ktoś gdzie w miarę szybko można załapać się do pracy w Lublinie, ew. +50 km od niego? Branża w sumie nie gra roli, jestem w takiej sytuacji życiowej, że rozważę każdą rozsądną propozycję.

Szukam pracy od lipca, ale przez sytuację z #koronawirus wszędzie dostaję odmowy. Lvl 24, doświadczenie zawodowe zerowe, nie licząc jakichś gównopraktyk czy organizacji wydarzeń na uczelni (tak, wiem, sama sobie jestem winna). W czerwcu obroniłam magisterkę z prawa, ale nie poszłam na aplikację (czego teraz już żałuję), pracy szukam od lipca. Próbowałam już w kancelariach, korpo i większości sklepów. Pracuj, olx i cała reszta nie mają przede mną tajemnic. W pewnym momencie aplikowałam też do Warszawy, ale przyjęcia w większości interesujących mnie miejsc są wstrzymane. Mimo wysłanych ponad 100 CV - odezwu zero. Jestem w trakcie kursu na księgową, znam język angielski na B2 i rosyjski na B2/C1.
Nie muszę pracować w zawodzie, aplikowałam już nawet na magazyniera do sklepu internetowego i tam też mnie nie chcieli xD

Muszę jakoś przetrwać lockdown, więc jeśli ktoś ma info o tym, gdzie można sobie dorobić lub po prostu zarobić, będę wdzięczna za informacje. Trzymajcie się wszyscy, z góry dzięki!
  • 172
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gonic_prosiaka: ogólnie po prawie bez rozwoju własnego/podyplomowych jest lipa, a jak nie ma się doświadczenia, choćby w jakimś urzędzie/sądzie to nie ma szans na pracę.

Jeśli dalej chcesz w zawodzie prawnika siedzieć to polecam ci zapisać się na jakiś wolontariat weekendowy a pracy szukać w państwowce, szukaj po sądach/prokuraturach w okolicy często są rekrutacje, ewentualnie pytaj w korpo bezpośrednio poprzez kontakt, ja robiłem rok temu praktyki w jednej korpo i powiedzieli
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: aaaaa i zapomniałam - jak masz rosyjski i angielski na dobrym poziomie to wszelkiej maści biura obsługi firm, które działają na zagranicznych rynkach. Szukają tez zdalnie. Jak rosyjski to mozesz próbować tez w agencjach pracy - dużo Ukraińców jest rekrutowanych, potrzebują ludzi z rosyjskim i ukraińskim do obsługi.
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka jak interesuje Cię Call Center to odezwij się na priv, odświeżę stare znajomości z kilku firm z czasów jak sam studiowałem i Cię polecę. ;)

Kancelarie w Lublinie to śliski temat, z doświadczenia wiem, że studenci najczęściej pracują tam "za wpis do CV".

PS. Sam też szukam czegoś nowego i w Warszawie też aktualnie kiepsko jeśli chodzi o prawnicze stanowiska, w moim przypadku odzew z około 5% wysłanych CV. Dla kontrastu
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: może służby cywilne (stanowisko niemundurowe) w policji albo wojsku. Tam tez mogą być nabory, a bycie prawnikiem z tego co mi się wydaje będzie dużym plusem, przy czym korzystasz z zalet bycia niemundurowym ale w budżetówce i zawsze możesz się zwolnić bez większych konsekwencji jak z każdej innej pracy. Wiadomo, ze kasa niezbyt atrakcyjna ale na przeczekanie myśle ze będzie ok. No i niewątpliwa zaleta będzie tez to, ze jeśli
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: można znać dwa języki a i tak Polska może mieć #!$%@? do zaoferowania. Smutne. I #!$%@?ć fakt braku doświadczenia, to są konkretne umiejętności. Łap plusa i rade - ja załapałem właśnie robo związane z moimi studiami (dziennikarstwo marketing online), ale wyslalem pewnie ze 60 czy 70 aplikacji, zwrotnych info moze z 5, dwie rozmowy i tylko jedna pozytywna. Mam sporo rzeczy w CV, w tym spore firmy, ale to jest
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: Tak jak ktoś wyżej napisał. Może to nie głupie, próbuj do policji. U mnie w #szczecin, to non toper nabory, bo nie ma chętnych. Pamiętaj, że Franciszek Maurer (Franc, z Psów) też skończył prawo i też pracował w policji. :P )
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: Na poważną posadę nie masz doświadczenia (przez koronę dużo kandydatów z doświadczeniem wskakuje na wolne miejsca) a na prace fizyczną / bez większych kwalifikacji się nie dostaniesz bo każdy właściciel firmy będzie chciał osobę na lata a nie absolwentkę prawa, która przy pierwszej lepszej okazji rzuci robotę dla innej... patowa sytuacja
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: Może poczta? Kilka miesięcy temu byłem w podobnej sytuacji i postanowiłem złożyć tam papiery. Nie jest to praca marzeń (delikatnie mówiąc), ale zawsze jakiś pieniądz wpadnie. Bardzo szybko oddzwaniają i chyba serio biorą każdego. Poszukaj ofert na ich stronie, może coś się znajdzie.
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: Trzymaj się, jestem w takiej samej sytuacji - obroniony magister inżynier, zero doświadczenia w branży, koło setki rozesłanych CV, z czego 15 pewnie będzie jako zwykły pracownik fizyczny - na prace w branży byłem tylko na 2 rozmowach, a tak to wszędzie "brak doświadczenia dyskwalifikuje", nawet w ogłoszeniach, gdzie doświadczenia nie wymagają, a na fizycznego jestem "przekwalifikowny". Roboty szukam od września.
  • Odpowiedz
Szukam pracy od lipca, ale przez sytuację z #koronawirus wszędzie dostaję odmowy. Lvl 24, doświadczenie zawodowe zerowe, nie licząc jakichś gównopraktyk czy organizacji wydarzeń na uczelni (tak, wiem, sama sobie jestem winna). W czerwcu obroniłam magisterkę z prawa, ale nie poszłam na aplikację (czego teraz już żałuję), pracy szukam od lipca. Próbowałam już w kancelariach, korpo i większości sklepów. Pracuj, olx i cała reszta nie mają przede mną tajemnic. W pewnym
  • Odpowiedz
a na fizycznego jestem "przekwalifikowny"


@Klemens_anon:

to sciemniaj w CV z wyksztalceniem :P

na prace w branży byłem tylko na 2 rozmowach, a tak to wszędzie "brak doświadczenia dyskwalifikuje", nawet w ogłoszeniach, gdzie doświadczenia nie wymagają


@Klemens_anon:

bo teraz moga sobie wybierac z ludzmi z doswiadczeniem za te same pieniadze, to co maja sie bujac jeszcze z osoba bez takowego?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PerkoS: a to ciekawe w sumie, mi parę razy (plus zawsze za granicą) kazali pisać konkretny poziom, który najlepiej poprzeć certyfikatem tłumacząc to, że "komunikatywny" czy "średniozaawansowany" dla każdego znaczy co innego
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka:

"Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Lublin (VI)
Osoby poniżej 30 lat od 01.01.2021 do 31.12.2022

Dla kogo: Osoby młode w wieku 18-29 lat pozostające bez pracy, zarejestrowane w PUP w Lublinie jako bezrobotne, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu – tzw. Młodzież NEET.
POWER
1.1
1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, Wiedza Edukacja Rozwój

Na co?
W
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka jak w celu przetrwania to przeglądnij i zapisz się do Randstad, Asseco, Interkadra i tym podobne firmy pośredniczące w pracy fizycznej na produkcji w różnych korpo. Ewentualnie biedra, Lidl czy Mc Donald. Jak opcja przeprowadzki to Amazon we Wrocku płaci chyba nieźle (ale to podobno obóz pracy). Powodzenia. Praca na pewno jest tylko trzeba czasem nie tylko przez portale pracy.
  • Odpowiedz