Wpis z mikrobloga

#zalesie #praca #lublin #pytanie #pracbaza

Długo zastanawiałam się czy uderzyć tutaj z tym tematem, ale w sumie nie mam nic do stracenia.
Czy orientuje się ktoś gdzie w miarę szybko można załapać się do pracy w Lublinie, ew. +50 km od niego? Branża w sumie nie gra roli, jestem w takiej sytuacji życiowej, że rozważę każdą rozsądną propozycję.

Szukam pracy od lipca, ale przez sytuację z #koronawirus wszędzie dostaję odmowy. Lvl 24, doświadczenie zawodowe zerowe, nie licząc jakichś gównopraktyk czy organizacji wydarzeń na uczelni (tak, wiem, sama sobie jestem winna). W czerwcu obroniłam magisterkę z prawa, ale nie poszłam na aplikację (czego teraz już żałuję), pracy szukam od lipca. Próbowałam już w kancelariach, korpo i większości sklepów. Pracuj, olx i cała reszta nie mają przede mną tajemnic. W pewnym momencie aplikowałam też do Warszawy, ale przyjęcia w większości interesujących mnie miejsc są wstrzymane. Mimo wysłanych ponad 100 CV - odezwu zero. Jestem w trakcie kursu na księgową, znam język angielski na B2 i rosyjski na B2/C1.
Nie muszę pracować w zawodzie, aplikowałam już nawet na magazyniera do sklepu internetowego i tam też mnie nie chcieli xD

Muszę jakoś przetrwać lockdown, więc jeśli ktoś ma info o tym, gdzie można sobie dorobić lub po prostu zarobić, będę wdzięczna za informacje. Trzymajcie się wszyscy, z góry dzięki!
  • 172
  • Odpowiedz
A jak było ogłoszenie na olx na produkcję i tam zadzwoniłam to mi babka powiedziała, że mam za wysokie wykształcenie i żebym szukała gdzieś indziej...


@kwklej: To usun z CV te informacje aplikujac do takich prac. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Pisz ze skonczylas tylko liceum i elo.
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka jak jesteś ładna to seks kamerki, albo też kamerki bez pokazywania dupska.... Latwa Kasa, gdybym był kobietą to kosilbym frajerów którzy płacą takim dziewczynom. PS. Nawet na twitchu mogłabyś grać w jakieś gry albo o czymś gadać i mieć z tego hajsu.
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: Hej, sama byłam w podobnej sytuacji jakieś 10 lat temu i też na początku roku szukałam pracy w Lublinie. Moje rady: poszukaj pracy na inwentaryzacjach, powinno ich teraz być dużo. Praca w nocy, w zamkniętym sklepie, więc nikt Cię nie zobaczy, biorą od ręki i nie spodziewają się, że będziesz tam pracować latami a zarobki nienajgorsze. Oprócz tego, pracowałam zdalnie pisząc teksty na blogi i tłumacząc opisy w sklepach
  • Odpowiedz
@p0lybius Moja kumpela pracuje w agencji pracy tymczasowej w Lublinie, też padaka obecnie. Tu lockdown wykończył już prawie wszystkich. Na siłę trzymają już tylko tych, co na nich z tarczy wzięli. Jak skończy się okres ochronny i nie będzie trzeba kasy zwracać, to poleci falą tsunami

Lublin, to miasto studenckie, nie ma tu wielu korporacji czy wielu dużych firm produkcyjnych. Prawie wymarło.
  • Odpowiedz
@trapped: W sadzie czy prokuraturze bez doswiadczenia to dostanie minimalna a nawet na takie stanowiska spokojnie mozesz konkurowac z kilkudziesiecioma czy kilkuset osobami, ludzie z zewnatrz czy wewnatrz, moga nawet aplikowac osoby z biur podawczych wewnatrz danej jednostki lub innych powiazanych.
  • Odpowiedz
@K-S-: W IT to moze potrzebuja (i to nie zawsze) gdy ktos odejdzie albo powiekszaja projekt a nie nonstop. Biedronki i zabki podobnie, pewnie kilkanascie razy jak nie kilkadziesiat wiecej aplikujacych niz wolnych miejsc pracy o ile rekrutuja w tym momencie.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: nie dostanie minimalnej na stanowisku asystenta, są stawki z rozporządzeń. w wwie asystent dostaje bazowo od 4000 brutto plus dodatki. nawet protokolant dostaje więcej niż minimalna. z tym, że jest jeszcze kwestia stażu urzędniczego przez pół roku.
  • Odpowiedz
@aprile: Praca w sekretariacie za minimalna do tego przynajmniej kilkadziesiat osob aplikujacych na stanowisko xD. W Warszawie przed pandemia w jednym sadzie wisialo ogloszenie przez bity rok 60 wakatow. Nie 60 roznych stanowisk, brakowalo im 60 osob na to samo stanowisko, do tego oczywiscie pojawialy sie inne ogloszenia na kierowcow, asystentow, do dzialow administracyjnych i tak dalej.
  • Odpowiedz
Nie muszę pracować w zawodzie, aplikowałam już nawet na magazyniera do sklepu internetowego i tam też mnie nie chcieli xD


@Gonic_prosiaka a co jak dostaniesz prace za 2500zl na rękę? Podejmiesz się takiej pracy?
  • Odpowiedz
  • 1
@krzywy_kanister ja doskonale znam realia sądowe, sądząc po Twoim komentarzu Ty też, więc jako asystent nie dostanie minimalnej. W sekretariacie faktycznie może zaczynać od minimalnej, ale to już zależy od Sądu. Ale skoro dziewczyna od lipca nie może znaleźć pracy, to uważam, że nawet lepsza praca za minimalną przez pół roku, niż nic. Zresztą, praca w budżetówce w takiej sytuacji ma pewne plusy, chociaż wiem, że raczej zazwyczaj się o nich
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: rzeczywiście, nie ma sensu próbować, bo szanse są małe, a w przypadku urzednika małe pieniądze. niech opka siedzi w domu i szuka roboty na magazynie, na pewno pomoże jej to w rozwoju kariery
  • Odpowiedz