Wpis z mikrobloga

#zalesie #praca #lublin #pytanie #pracbaza

Długo zastanawiałam się czy uderzyć tutaj z tym tematem, ale w sumie nie mam nic do stracenia.
Czy orientuje się ktoś gdzie w miarę szybko można załapać się do pracy w Lublinie, ew. +50 km od niego? Branża w sumie nie gra roli, jestem w takiej sytuacji życiowej, że rozważę każdą rozsądną propozycję.

Szukam pracy od lipca, ale przez sytuację z #koronawirus wszędzie dostaję odmowy. Lvl 24, doświadczenie zawodowe zerowe, nie licząc jakichś gównopraktyk czy organizacji wydarzeń na uczelni (tak, wiem, sama sobie jestem winna). W czerwcu obroniłam magisterkę z prawa, ale nie poszłam na aplikację (czego teraz już żałuję), pracy szukam od lipca. Próbowałam już w kancelariach, korpo i większości sklepów. Pracuj, olx i cała reszta nie mają przede mną tajemnic. W pewnym momencie aplikowałam też do Warszawy, ale przyjęcia w większości interesujących mnie miejsc są wstrzymane. Mimo wysłanych ponad 100 CV - odezwu zero. Jestem w trakcie kursu na księgową, znam język angielski na B2 i rosyjski na B2/C1.
Nie muszę pracować w zawodzie, aplikowałam już nawet na magazyniera do sklepu internetowego i tam też mnie nie chcieli xD

Muszę jakoś przetrwać lockdown, więc jeśli ktoś ma info o tym, gdzie można sobie dorobić lub po prostu zarobić, będę wdzięczna za informacje. Trzymajcie się wszyscy, z góry dzięki!
  • 172
@Gonic_prosiaka: Może coś do poprawki w CV? Przy takiej liczbie wysłanych aplikacji aż dziwne wydaje się, że nie było żadnego kontaktu.

Jeśli masz kogoś znajomego z branży HR to poproś o sprawdzenie, jeśli nie (i się nie boisz) to możesz podesłać mi na priv (wersję ocenzurowaną) - mam trochę doświadczenia w rekrutacji (IT).
@Gonic_prosiaka: nie wiem czy doszlo na pw wiec pisze tutaj. Konkursy na asystenta w so i lbn zachod. Zarobki dosc dobre jak na dzien dobry. Praca w zaleznosci od wydzialu przyjemna. Jakis czas temu szukali do prox i so. Podstawa do dobra znajomosc kc kpc kk kpk konstytucju ustroju sadow i prawa o prok. Test plus 2 kazusy. Co jakis czas szukaja. Sporo sie nauczysz zdobedziesz dosw mozesz potem zdawac adwokacki
@Gonic_prosiaka: Tak dlugie szukanie pracy bez efektow to musi ryc beret. Sam kiedys szukalem kilka mc i chyba posiwialem od tego. Trzym sie i powodzenia w znalezieniu. Niestety nie pomoge, ze slaska jestem. U mnie chyba szukaja na jakies juniorskie stanowiska ksiegowe, ale watpie zebys byla zainteresowana. Co prawda pracujemy z domu, ale pewnie na lato powrot do biura.
@p____w: Ja akurat mam dużo chętnych, widać to zależy. Moim zdaniem nie zaszkodzi spróbować, może i mniej korków, ale też więcej osób siedzi w domach i się nudzi i mogą chcieć się nauczyć języka.