Wpis z mikrobloga

#zalesie #praca #lublin #pytanie #pracbaza

Długo zastanawiałam się czy uderzyć tutaj z tym tematem, ale w sumie nie mam nic do stracenia.
Czy orientuje się ktoś gdzie w miarę szybko można załapać się do pracy w Lublinie, ew. +50 km od niego? Branża w sumie nie gra roli, jestem w takiej sytuacji życiowej, że rozważę każdą rozsądną propozycję.

Szukam pracy od lipca, ale przez sytuację z #koronawirus wszędzie dostaję odmowy. Lvl 24, doświadczenie zawodowe zerowe, nie licząc jakichś gównopraktyk czy organizacji wydarzeń na uczelni (tak, wiem, sama sobie jestem winna). W czerwcu obroniłam magisterkę z prawa, ale nie poszłam na aplikację (czego teraz już żałuję), pracy szukam od lipca. Próbowałam już w kancelariach, korpo i większości sklepów. Pracuj, olx i cała reszta nie mają przede mną tajemnic. W pewnym momencie aplikowałam też do Warszawy, ale przyjęcia w większości interesujących mnie miejsc są wstrzymane. Mimo wysłanych ponad 100 CV - odezwu zero. Jestem w trakcie kursu na księgową, znam język angielski na B2 i rosyjski na B2/C1.
Nie muszę pracować w zawodzie, aplikowałam już nawet na magazyniera do sklepu internetowego i tam też mnie nie chcieli xD

Muszę jakoś przetrwać lockdown, więc jeśli ktoś ma info o tym, gdzie można sobie dorobić lub po prostu zarobić, będę wdzięczna za informacje. Trzymajcie się wszyscy, z góry dzięki!
  • 172
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: Masz linkedin? Jak prawo skonczylas to uderzaj na staze do korpo, nie wiem jakie tam macie w Lublinie, ale pracy w innych duzych miastach zawsze jest pelno, a duzo korpo zawsze maja jakies nabory.
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka nie wiem jak szukasz, ale znajomy nie mógł pracownika znaleźć przez 2 miesiace w lbn. I to nie jakieś wymagania wielkie.

Może masz CV źle zrobione? Nie krytykuje, tylko pytań. Jak chcesz to podeslij na priv, z HR nie jestem ale zerknąć mogę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak masz prawko i jesteś kobietą to szukają na bolcie mocno. 15/h pod korporacją i napiwki twoje. Nieważne ile kursów
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: Nie wiem jak to wygląda dokładnie w przypadku takiego wykształcenia. Ale może uderz w jakieś małe miejscowości, pisz do firm które nikogo nie szukają itp.

Niektóre firmy z it potrzebują ludzi i biorą każdego kto umie angieski i coś tam ogarnia z kompa do rozmów z klientami.

Wiem że lidlach i żabkach kiedyś bardzo brakowało ludzi, a brali tylko tych którzy osobiście przyszli do sklepu.

O i w takich miejscach
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka Byłaś w lokalnych sądach pytać? Moja mama pracuje w sądzie rodzinnym i mówi, że sporo młodych ludzi po prawie u nich zaczęło pracę niedawno. Może nie za jakieś kokosy, ale praca jest.
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: może z Tb jest coś nie tak skoro wszystkie opcje rozważasz i nikt nie chce cię zatrudnić. Z językiem powinnaś łatwiej dostać pracę. Zgłoś się do agencji pracy tak jak ktoś wspomniał to najłatwiej coś znajdziesz ewentualnie produkcja tam też nie ma za bardzo selekcji abyś chciała robić
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: pamiętam jak aplikowałem na produkcie to babka z hr kiedy juz po 2 miesiącach znalazła dla mnie prace, powiedziała ze nawet nie brali mnie pod uwage na produkcje bo za wysokie kwalifikacje. A ja #!$%@? nie mialem za co mieszkania opłacić.
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka jak masz możliwość ogarnięcia pokoju chociaż w Krakowie lub Warszawie to szukaj tam i się wyprowadzaj. Lublin byłby świetny gdyby była praca, a prędzej przesiedzisz kolejny rok nim coś tam znajdziesz
  • Odpowiedz
@Gonic_prosiaka: Jak to tylko na przeczekanie to pewnie masz "za dobrą cv". Przecież jak jesteś prawnikiem, a składasz na magazyniera to tam od razu się pokapowali, że szukasz na chwilę, żeby zaraz uciec gdzieś indziej. Im też pewnie nie warto Ciebie zatrudniać, jak zaraz będą musieli znowu szukać kogoś innego jak odejdziesz.
  • Odpowiedz