Wpis z mikrobloga

Właśnie wyskoczyła mi reklama programu nasz nowy dom. Czy tylko ja uważam, że mając dom z grzybem czy bez łazienki robienie dzieci to totalna patologia? Z moją dziewczyną się kochamy, oboje puki co mamy dobrze płatną pracę, własne mieszkanie (po świętej pamięci dziadkach) i modlę się, żeby nie zaliczyć wpadki, uważamy że nie jesteśmy jeszcze gotowi mimo, że spełniamy wszystkie warunki. A ludzie w tych programach nie mają pokoi, nie mają ciepłej wody albo w ogóle łazienki i 3 dziecko w drodze. Rozumiem sytuację, że babcia przyjęła dzieci po zmarłych rodzicach czy wydarzyła się jakaś choroba w rodzinie. Najlepiej nie pracować, nie płacić rachunków, zamieskac w zniszczonym domu, zrobić 3 dzieci i pan Polsat pomóż. Po co się starać o cokolwiek w tym kraju xD Przepraszam ale się zagotowałem
#polsat #bombelek #antynatalizm #nasznowydom #patologia
  • 248
@cacum3
"Celem ewolucji jest dostosowanie się do warunków i zapewnienie pierwszego miejsca w skutecznym przekazywaniu genów." Mechanizmy ewolucji powodują losowe zmiany w organizmach, które skutkują zmianą ich morfologii tak, że te dające cechy pozwalające np. na liczniejsze potomstwo są utrwalane w populacji, ale dzieje się to losowo, na podstawie praw świata (mechaniki kwantowej).
To już lepiej jakbyś zarzucił zasadą antropiczną.
kurła, przeczytalem wszystkie komentarze, może 10% odnosi się do postu nawet Einstein się pojawił xD W ramach przypomnienia, post dotyczyl częstego wspierania, pokazywania czy nawet promowania w programach rodzin PATOLOGICZNYCH, które żyją w skrajnym ubóstwie, bez podstawowych usług czy mediów, typ zimna woda z kranu, czysty dom(czysty != bogaty). Tego typu rodziny żyjące w OBECNYCH (przypominam, mamy 2021 rok) czasach, nie powinny mieć dzieci, bo nie zapewnią im podstawowych warunków życiowych. Wpis
@Bellie:

no wlasnie. Wiec czemu podwazasz czyjs sens zycia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ależ nigdzie nie podważam, po prostu oceniam. Jeśli sensem czyjegoś życia jest wychowywanie dzieci w ubóstwie to jest to moim zdaniem skrajna patologia ¯\(ツ)_/¯

A w sporej części to nawet nie jest sens życia tylko "bo co sąsiedzi powiedzą", strach przed aborcją itp. ¯\
(ツ)_/¯
@Bellie:

ale do takich się nie dopieprzasz,

Cóż, jakbyś przejrzała całą konwersację to byś widziała że i takiego działania nie pochwalam. Pisałem powyżej że zarówno rodzina w której jest nędza, bieda, a nawet głód, jest równie patologiczna co taka w której dziecko było niechciane, bez względu na warunki finansowe. Jest tutaj co najmniej jeden taki mój komentarz, nie będę sam siebie cytował, bo sama możesz sobie znaleźć. Wątek poruszony przez OPa
@Zgrywajac_twardziela: ale zrozum, że bieda i bogactwo to coś wymyślonego przez nas, ludzi. W przyrodzie takie pojęcia nie istnieję. Umiesz zdobyć pożywienie, albo nie umiesz i tyle. To wasze wartościowanie, że człowiek bogaty jest lepszy od biednego jest śmieszne. Jasne, że nie każda biedna rodzina jest szczęśliwa, ale nie każda jest nieszczęśliwa. Mam takie dwie rodziny wśród krewnych - obie z 4 dzieci - w jednej, kochającej i szczęśliwej dzieciaki wyrosły