Wpis z mikrobloga

Właśnie wyskoczyła mi reklama programu nasz nowy dom. Czy tylko ja uważam, że mając dom z grzybem czy bez łazienki robienie dzieci to totalna patologia? Z moją dziewczyną się kochamy, oboje puki co mamy dobrze płatną pracę, własne mieszkanie (po świętej pamięci dziadkach) i modlę się, żeby nie zaliczyć wpadki, uważamy że nie jesteśmy jeszcze gotowi mimo, że spełniamy wszystkie warunki. A ludzie w tych programach nie mają pokoi, nie mają ciepłej wody albo w ogóle łazienki i 3 dziecko w drodze. Rozumiem sytuację, że babcia przyjęła dzieci po zmarłych rodzicach czy wydarzyła się jakaś choroba w rodzinie. Najlepiej nie pracować, nie płacić rachunków, zamieskac w zniszczonym domu, zrobić 3 dzieci i pan Polsat pomóż. Po co się starać o cokolwiek w tym kraju xD Przepraszam ale się zagotowałem
#polsat #bombelek #antynatalizm #nasznowydom #patologia
  • 248
@MrArdzi: To jest tak zwana bieda umysłowa, zrobili dzieci bo sąsiedzi mieli/bo wypada/bo nie mieli hasju na antykoncepcję i wpadka, a aborcja zła bo bozia się obrazi. Dodatkowo powszechne pieprzenie że dzieci to dar boży i że są sensem życia i tacy prości ludzie(by nie powiedzieć prostaccy) się na nie zdecydowali, kompletnie się nie zastanawiając nad tym że nie mają kompletnie warunków do ich posiadania, i zgotowali piekło nie tylko sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@MrArdzi: parę odcinków oglądałem z nudy i nie jest tak jak mówisz - najczęściej te rodziny spotyka jakąś tragedia typu spalenie domu, śmierć jednej z osób pracujących czy nagle długi, które pochodzą od innych członków rodziny. Fanie, że macie dobra pracę i dostaliście darmowe mieszkanie, ale ciekawe gdybyś był taki mądry jakbyś mieszkał na wsi i nagle chata Ci się pali a zarabiasz minimalna krajowa ¯\_(ツ)_/¯
No i druga opcja -
@cacum3: Dzieci powinien mieć tylko ten kto chce je mieć, i ma do tego warunki. W innym przypadku to jest patologia, i zdania nie zmienię.
No ale w sumie zdam Ci takie przewrotne pytanie. Załóżmy że kogoś stać na dzieci ale ich nie chce(wszystko jedno z jakich powodów), twierdzisz że ktoś taki będzie dobrym rodzicem, i dziecko w takiej rodzinie będzie szczęśliwe?
@OmarBongo:

parę odcinków oglądałem z nudy i nie jest tak jak mówisz - najczęściej te rodziny spotyka jakąś tragedia typu spalenie domu, śmierć jednej z osób pracujących czy nagle długi, które pochodzą od innych członków rodziny.

Ale OP nie pisze o takim przypadku we wpisie ¯\(ツ)_/¯

Fanie, że macie dobra pracę i dostaliście darmowe mieszkanie, ale ciekawe gdybyś był taki mądry jakbyś mieszkał na wsi i nagle chata Ci się
@MrArdzi: parę odcinków oglądałem z nudy i nie jest tak jak mówisz - najczęściej te rodziny spotyka jakąś tragedia typu spalenie domu, śmierć jednej z osób pracujących czy nagle długi, które pochodzą od innych członków rodziny. Fanie, że macie dobra pracę i dostaliście darmowe mieszkanie, ale ciekawe gdybyś był taki mądry jakbyś mieszkał na wsi i nagle chata Ci się pali a zarabiasz minimalna krajowa ¯_(ツ)_/¯

No i druga opcja -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Zgrywajac_twardziela: nie, nie pisze XD praktycznie każdy odcinek ma taką sytuację XD

A co do dziecka - kiedyś była inna mentalność (i wciąż trochę jest) na wsiach. Dodatkowo koszty utrzymania dziecka na wsi są o wiele mniejsze. Jak masz dwie pensje na wsi to stać Cie na dwójkę/trójkę dzieci, gdy jedna nagle umiera (a chyba nie planujesz śmierci partnera co nie?) to już jest Lipka. Najlepiej krytykować z swojej bezpiecznej pozycji,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@suqmadiq2ama: no nie wiem, bo to dodatkowe koszta? Bo chatę mogą Ci rozkrasc, spalić, podtopić, samochód w nią uderzyć? Myślisz, że ludzie z programu podpalają sobie chatę po to by być w programie? XD jeny nie wiedziałem, że śmieszny tv show powoduje takie skrajne emocje