Wpis z mikrobloga

Właśnie wyskoczyła mi reklama programu nasz nowy dom. Czy tylko ja uważam, że mając dom z grzybem czy bez łazienki robienie dzieci to totalna patologia? Z moją dziewczyną się kochamy, oboje puki co mamy dobrze płatną pracę, własne mieszkanie (po świętej pamięci dziadkach) i modlę się, żeby nie zaliczyć wpadki, uważamy że nie jesteśmy jeszcze gotowi mimo, że spełniamy wszystkie warunki. A ludzie w tych programach nie mają pokoi, nie mają ciepłej wody albo w ogóle łazienki i 3 dziecko w drodze. Rozumiem sytuację, że babcia przyjęła dzieci po zmarłych rodzicach czy wydarzyła się jakaś choroba w rodzinie. Najlepiej nie pracować, nie płacić rachunków, zamieskac w zniszczonym domu, zrobić 3 dzieci i pan Polsat pomóż. Po co się starać o cokolwiek w tym kraju xD Przepraszam ale się zagotowałem
#polsat #bombelek #antynatalizm #nasznowydom #patologia
  • 248
@Bellie:

to określ mi proszę tę kwotę, która jest wystarczająca. Żadne z was nie jest w stanie tego określić. Żadne z was nie jest w stanie też przewidzieć przyszłości -

Ja jestem w stanie określić. Mniej więcej jest to koszt przeciętnej jakości żywności(z uwzględnieniem przypadku konieczności zastosowania specyficznej diety, bo nie wiesz jakie dziecko Ci się urodzi), dojazdów do szkoły, "utrzymania ogólnego" takiego jak zapewnienie ubrania, czy środków higieny osobistej. Do
@Bellie:

nie, nie musisz się z nimi utożsamiać, po prostu staram się ukazać jak rozdarte mamy społeczeństwo przez takie #!$%@?.

Odpowiedzialne podejście do rodzicielstwa to nie pierd*lenie...

Faktem jest, że jak już ludzie mają mega dużo kasy to zatracają naturalne instynkty i nie chcą mieć dzieci w ogóle.

I w czym problem? To ich życie i ich prywatna sprawa. Kto Cię obwołał bogiem do narzucania im co powinni robić ze swoim
@Bellie:

no wlasnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i? Nikt nie poda Ci też kosztu przeżycia miesiąca dla dorosłego człowieka bo to będzie zależne od wielu czynników. Ogólnie co jest niezbędna dla rozwoju dziecka już nie raz Ci napisałem, a koszty w każdym miejscu na ziemi będą nieco inne, więc jaki tu ma sens konkretna kwota? W większym Polskim mieście będzie to 1000 - 2000zł na jedno
I w czym problem? To ich życie i ich prywatna sprawa. Kto Cię obwołał bogiem do narzucania im co powinni robić ze swoim życiem i bogactwem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zgrywajac_twardziela: nikt, ich bogactwo przestanie istniec wraz z ich smiercia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)