Wpis z mikrobloga

Co jest urwa z tymi p0lakami-kier0wcami xD Jade 50 (idealnie rowne wg wskazan gps, wiec przecietny kierowca mial na loczniku wiecej niz 50) w zabudowanym i kazdy chcial mnie wyprzedzac XD

Serio jest tak, ze jezdzac codziennie po Niemczech czlowiek jezdzi z kultura, a tutal wlacza sie w czlowieku cham i agresja na drodze…
#polskiedrogi #polska #prawojazdy
  • 122
  • Odpowiedz
Serio jest tak, ze jezdzac codziennie po Niemczech czlowiek jezdzi z kultura


@w__w: no nie wiem, jeżdżąc po Niemczech 50 km/h w zabudowanym też czułem się zawalidrogą. +10km/h do limitu to u nich norma

a tutal wlacza sie w czlowieku cham i agresja na drodze


@w__w: jak przejawiała się ta agresja? Samym faktem, że ktoś chce cię wyprzedzić?
  • Odpowiedz
  • 412
Temat rzeka. Generalnie w Polsce istnieje kultura #!$%@?. Nie zrozum mnie źle, ja również nauczyłem się że 50 - 60 w mieście to wystarczająco szybko i generalnie nie mam z tym problemów jak i z innymi kierowcami, którzy chcą mnie minąć, niemniej rozumiem, że jeździć wolno trzeba się nauczyć. W u nas ciągle się wszyscy spieszą, do pracy, do domu, do sklepu. Generalnie widać jednak tendencję w miastach (a przynajmniej w tych
  • Odpowiedz
@w__w:
Może nie mam jakiegoś dużego nalotu w różnych modelach samochodów, bo jeżdżę głównie swoimi, przez ~300kkm obskoczyłem może 30 różnych samochodów -- ale nie pamiętam, żebym w jakimkolwiek stwierdził "o, 50km/h to idealnie" -- zazwyczaj skrzynia biegów jest tak ustawiona, że na "trójkę" to za dużo a na "czwórkę" za mało.

Może to jest jakieś wyjaśnienie?
  • Odpowiedz
@w__w: jedź 55-60, policja Cię nie ruszy, nie raz strzelali i nigdy nie zatrzymali. Oczywiśćie to wskazanie z licznika, a nie gps więc wszyscy jadą max 60 i jest to uznawane nawet za policje za normalne. Sam wiele razy jechałem przed nimi 55-60 i nic mi nie zrobili, raz za kilka km od momentu pojawienia się za mną mnie zatrzymali, że nie mam żarówki sprawnej i podchwytliwie pytali czy wiem
  • Odpowiedz
@w__w: To chyba tylko okazjonalnie jezdzisz po Niemczech. Jak jade w mieście 50, to większość mnie wyprzedza. Włącznie z policją (nie, nie na sygnałach).
  • Odpowiedz
@w__w: te zwierzęta po prostu czują się bardziej dowartościowane jeżeli cię wyprzedzą, okazują w ten sposób dominację.
To że za 300 metrów skręcają np na posesję, nie jest powodem do wstrzymania się od wyprzedzania, to jest silniejsze od nich xD.
  • Odpowiedz
@w__w tez sie nad tym zastanawiałem. Ja jadę 50, ktoś mnie omija i zaraz mi znika za horyzontem. Nie przejmować się i robić swoje. Będzie wygodniej żyć:) btw. #!$%@? ponad 50 po prostu nie ma konsekwencji patrz:

przekroczenie prędkości o maksymalnie 10 km/h – 50 zł, 1 punkt karny

przekroczenie prędkości w zakresie 11-15 km/h – 100 zł, 2 punkty karne
  • Odpowiedz
@bronx Wielu kupuje auta z dużymi silnikami i dopiero podczas wyprzedzania mogą poczuć radość z tego, że mają sporo mocy i posłuchać silnika. Nawet wczoraj jakiś facet w audi mnie wyprzedził w zabudowanym, żeby za 3 min stał ze mną na światłach, 2 samochody dalej.
  • Odpowiedz
  • 21
@w__w bo w Polsce brakuje kultury. Tak po prostu. I widać to na autostradach,"eskach" krajowych,czy parkingach. Polak myśli tylko o sobie i żeby jemu było wygodnie i dobrze. Jak zrobi coś dla innych czy pomyśli o innych to już ma poczucia,że jest #!$%@? i ktoś go oszukał. Musisz być zawsze pewny,szybki i przebiegły. Lepszy od innych. No i tak to potem wyglada,że giniemy na drogach jak muchy
  • Odpowiedz
@w__w: Na mnie wczoraj jakiś #!$%@? idiota trąbił bo się na czerwonym świetle zatrzymałem a potem jechałem 50km/h w zabudowanym. On 90, wyprzedzanie na zakręcie podwójna ciągła. xD takie zwierze powinno się zawinąć o drzewo i swój marny żywot zabrać do św Piotra
  • Odpowiedz
@w__w: też dzisiaj zwróciłem na to uwagę. Wawa here, jadę na 50 takie bezpieczne 55-60 zależnie od świateł żeby nie stać nigdzie bez sensu ale też żeby nie zamulać i dosłownie każdy po kolei mnie wyprzedzał xd zaraz za kawałek są światła z kamerami i fotoradarem(Ostrobramska) i jeszcze się z nimi wszystkimi spotkałem i tam oczywiście każdy grzeczniutko, tylko oni #!$%@? ile fabryka dała a potem stali na czerwonym a
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: pytanie po co takie coś kupują. Idąc dalej- jeśli takie coś powoduje łamanie prawa poprzez nadmierną prędkość, to może powinni zakazać tak pojemnych silników( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja to się dziwię ludziom, że im się chce te gruzy tak piłować, kilka razy przejechałem się dynamicznie swoim pierdzikiem i było spalanie pod 9l, jak jadę eko ale bez zamulania zbytniego, to do biura dojeżdżam może 2
  • Odpowiedz
Serio jest tak, ze jezdzac codziennie po Niemczech czlowiek jezdzi z kultura, a tutal wlacza sie w czlowieku cham i agresja na drodze…


@w__w: Poza tym, ze w Niemczech tez ze swieca szukac ludzi ktorzy rowniutko z ograniczeniem jada, to nie zauwazyles roznicy w oznakowaniu i ograniczeniach w Polsce i Niemczech? Przeciez tutaj panuje znakoza, jak na obwodnicy dwupasmowej potrafi stac znak 50 no to o czym my mowimy.
Ludzie
  • Odpowiedz
@bad_sin: Jest bezpieczna, weź pod uwage, że nie każda „50” wygląda tak samo. Jak jeżdżę 3 pasmowymi 50, gdzie są przejścia z sygnalizacją, to to ograniczenie jest bezsensowne ale nadal ono jest. 60 licznikowe w moim aucie to jakieś 54-55 na GPS, faktycznie poważny przestępca. Policja nigdy się nie czepia ani fotoradary nie robią zdjęć przy tej prędkości. Przeważnie i tak mam wrzucone na tempomat takie 54-56 czyli 50 po
  • Odpowiedz