Wpis z mikrobloga

Właśnie wyskoczyła mi reklama programu nasz nowy dom. Czy tylko ja uważam, że mając dom z grzybem czy bez łazienki robienie dzieci to totalna patologia? Z moją dziewczyną się kochamy, oboje puki co mamy dobrze płatną pracę, własne mieszkanie (po świętej pamięci dziadkach) i modlę się, żeby nie zaliczyć wpadki, uważamy że nie jesteśmy jeszcze gotowi mimo, że spełniamy wszystkie warunki. A ludzie w tych programach nie mają pokoi, nie mają ciepłej wody albo w ogóle łazienki i 3 dziecko w drodze. Rozumiem sytuację, że babcia przyjęła dzieci po zmarłych rodzicach czy wydarzyła się jakaś choroba w rodzinie. Najlepiej nie pracować, nie płacić rachunków, zamieskac w zniszczonym domu, zrobić 3 dzieci i pan Polsat pomóż. Po co się starać o cokolwiek w tym kraju xD Przepraszam ale się zagotowałem
#polsat #bombelek #antynatalizm #nasznowydom #patologia
  • 248
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@cacum3: przez wszystkie Twoje komentarze przebija się totalny brak świadomości, jak duża liczba dzieci jest tak naprawdę niekochanych, pojawiają się na świecie tylko dlatego, że "tak trzeba", "bo znajomi mają", bo wpadka. A jak dla mnie - nie chcesz sam dziecka, to go nie rób, bo będziesz cierpieć Ty, Twój partner, a przede wszystkim to dziecko, na którym się ten brak miłości i uwagi odbije w dorosłym życiu. I to okropnie
bo będziesz cierpieć


@kostniczka: co ja poradzę, że ludzie są chorzy, głupi, durni, ograniczeni? A ci, którzy ogarniają relacje międzyludzkie to dzielą włos na czworo? Mnie wnerwiają te dywagacje. Tak albo nie. Rób albo nie rób. A nie dywagacje, kiedy pod nosem wszystko jest.
Widzę że ostarnio pojawił się nowy szablon do wykopowego bingo: „mam piękną kobietę, mieszkanie w centrum wojewódzkiego, oboje zarabiamy po 20k i nie stać nas na dzieci, nie rozumiemy jak można je mieć XD przez wykop poczułem się biedakiem i nieudacznikiem. Każdy tu jest człowiekiem sukcesu zarabiającym minimum 15k na reke XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@cacum3:

przez takich ludzi świat upada


Starożytni też tak mówili.

Kiedy widzę młodzież to, wątpię w przyszłość cywilizacji

~ Arystoteles

Zawsze było tak, że biedoty jest najwięcej i najwięcej się też rozmnaża. Ludzie bardziej wykształceni, o szerszych horyzontach często więcej czasu spędzają na rozwoju i pracy. A czasem w ogóle nie czują, by mieli przestrzeń na dziecko.
Mają wtedy mieć dziecko, bo "tak trzeba"? Dziecko, które zapamięta ojca/matkę jako nieobecnych i
@MrArdzi W zależności od wymagań, można żyć szczęśliwie z pominięciem wielu kosztów stałych to wtedy nie trzeba być niewiadomo jak bogatym żeby mieć wszystko co potrzebne. No i u kobiet czasu nie oszukasz i część może nie zdążyć z dzieckiem zanim się nie dorobić odpowiedniego majatku
@cacum3: Mama Madzi z pewnością miała wokół siebie sporo takich wujków dobra rada jak ty co jej mówili że dziecko to najważniejsze życiowe osiągnięcie, zawsze daje szczęście, ze swoim jest inaczej itp. Madzia jest na sumieniu nie tylko swojej mamy ale także wszystkich ludzi którzy tę kobietę namawiali do zrobienia sobie dziecka i obiecywali cuda na kiju bo przecież rodzicielstwo każdego uszczęśliwia. Postawa którą prezentujesz jest szkodliwa społecznie i rodzi patologie.
@suqmadiq2ama ciekawe. Kupiłeś taką do sprzętu elektronicznego? Czy zwykłą? Robisz jej homologacje? Nie szkoda Ci tych pieniędzy? Wymóg ubezpieczenia? Zajmujesz się tym zawodowo? Dla mnie to strata pieniędzy. Jak zauważysz pożar to i bez gaśnicy go ugasisz, a jak nie to i gaśnica Ci nie pomoże.
@cacum3: Odpowiadasz za to co mówisz a przede wszystkim co radzisz ludziom. Jeśli wszystkich dookoła będziesz namawiał na wzięcie kredytu na mieszkanie i ktoś się na tym przejedzie to będzie cię obwiniał. Oczywiście możesz wtedy umyć rączki i powiedzieć "ja tak tylko mówiłem, to była twoja decyzja" ale czujesz że w tym przykładzie jesteś takim małym wrednym #!$%@?? Następnym razem jak będziesz komuś tak namolnie opowiadał o korzyściach z posiadania dzieci