Wpis z mikrobloga

@trzeba_bylo_uwazac: dzięki i bez sarkazmu, ja wiem co to określenie oznacza, ale po prostu w literaturze fachowej jak napiszesz attention span to każdy wie dokładnie o co chodzi, a tłumacząc to na polski tak jak Ty zrobiłeś to jest kilka różnych zwrotów i każdy znaczy coś nieco innego.
  • Odpowiedz
@Szyszka922: idee bodypositive na salony wprowadziły lewicowe feministki, a kapitalizm to podłapał oczywiście.
Na kanale #uwaganaukowybelkot gdy stwierdził, że otyłość jest niezdrowa lincz popełniły feministki.

Na instagramie do tych okładek fapają głównie konta związane z lewicą.
Bodypositive którego źródłem jest akceptacja dla otyłości=lewica
  • Odpowiedz
@Cyprok ale tam nie ma nic o otyłości tylko o niepełnosprawnościach, czy "nierealistycznych ideałach piękna" - a to nie jest coś lewicowego. Chyba się zgodzisz, że normalni ludzie nie wyglądają jak modelki z TV i to dotyczy nie tylko kobieta, ale też mężczyzn i nie chodzi tu o to, żeby promować otyłość, tylko żeby np. żaden facet nie wpadał w kompleksy bo ma lekkie zakola czy nie do końca idealna linie
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco po pierwsze - podejrzewam, że te feministki protestowały przeciwko zbyt wyidealizowanym wzorcem piekna, do którego dążenia wszyscy jesteśmy zmuszani, ale kobiety dużo bardziej - codziennie muszą poświęcać bardzo duzo czasu na upiekrzanie się, a jeżeli jakas nie będzie miała na to ochoty, to może się spotkać z ostracyzmem.
Po drugie - dlaczego na podstawie Tego, że osoba, która to ponoc zaczęła miała takie a nie inne poglądy POLITYCZNE uważasz, że
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco serio, jak widziałem jakich substancji używała moja była do farbowania włosów to się za głowę złapałem, bo to się wydaje niesamowicie niezdrowe, a ona mi powiedziała, że to nic niezwykłego i wszystkie laski tak robią. Od zawsze w społeczeństwie była taka presją na dążenie do piękna (ofc duzo bardziej to oddziaływało na kobiety) i zawsze używano jakichś niebezpiecznych substancji (np. Radu) i dalej się to robi. Ofc nie można tego
  • Odpowiedz
@Cyprok jak wspominałem - to że ludzie głoszący takie tezy mają lewicowe poglądy POLITYCZNE nie znaczy, że to jest jakiś postulat lewicowy, który by ktokolwiek chciał wprowadzić w państwie. Jako lewak odcinam się (i myślę że większość z nas by mnie poparła) od propagowania otyłości jako czegoś ok i zdrowego. To że jakieś grube laski prowadzą stronę na fejsie dla innych grubych lasek i pisza, że bycie grubym jest ok i
  • Odpowiedz
@Szyszka922: No dobra, ale w sumie nie wiem z czym mam dyskutować - to że Bosak coś uważa, nie znaczy, że każdy prawak myśli dokładnie tak samo w każdej sprawie, ale mimo to każdą wypowiedź Bosaka tutaj niektórzy podczepiają pod tag #bekazprawakow. Też ma wtedy krzyczeć, że ja tak nie uważam i dlaczego piszecie, że to prawactwo skoro nie każdy tak myśli?
  • Odpowiedz
Po drugie - dlaczego na podstawie Tego, że osoba, która to ponoc zaczęła miała takie a nie inne poglądy POLITYCZNE uważasz, że to od razu wskakuje na listę postulatów politycznych lewicy? Przecież to nie ma sensu xd


@Szyszka922: bo ma tam swoje korzenie i obecnie jest najbardziej promowana przez lewicowców i libleftów, oraz cała idea bodypositive idealnie wpisuje się w lewice. Dlaczego spokojnie taguje sobie ma czillu to #bekazlewactwa
  • Odpowiedz
@Cyprok a jest jakiś lewicowy polityk propagujący te bzdury o zdrowej otyłości? Wtedy rzeczywiście, przyznałbym wam rację, że tag #bekazlewactwa jest tu na miejscu. A co do Bosaka - przecież bywało tak, że na swoim Twitterze publikował wypowiedzi, które podchodziły pod "zamordyzm" i ludzie wtedy pisali, że to nie ma nic wspólnego z ideami wolnościowymi i się od tego odcinają, co doskonale rozumiem. Albo, że popierał socjale - i
  • Odpowiedz
@Szyszka922: No ja też nic w tym złego nie widzę, ale inni i tak tagowali #bekazprawakow i nie przeszkadzało mi to. W Polsce nie wiem czy jest jakiś polityk, w USA pewnie są, ale #bekazlewactwa nie odnosi się tylko do polityków, lewakami mogą być zwykli ludzie i wtedy też można tak tagować.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco ja dalej jednak uważam, że nie powinno się tego wiązać z lewicą. To tak jakbym wiązał z prawica np. antyszczepionkowość z prawicą bo w konfederacji są ludzie o takich poglądach. A przecież można też takich szurów znaleźć po drugiej stronie. To nie ma nic wspólnego ze światopoglądem politycznym.
  • Odpowiedz