Wpis z mikrobloga

Wszystko wskazuje na to, że kadłub statku Canopee do transportu z Europy na kosmodrom Kourou w Gujanie Francuskiej nowej europejskiej rakiety nośnej Ariane 6 powstanie w Polsce. Statek będzie napędzany przez wiatr (żagloskrzydła) i napęd spalinowy.

Więcej, link do znaleziska:
Statek do transportu rakiet Ariane 6 na kosmodrom Kourou powstanie w Polsce

Ciekawe? Dziękuję Ci za wykop!

#startyrakiet #rakiety #europa #uniaeuropejska #gruparatowaniapoziomu #polska #szczecin #ciekawostki #technologia #kosmos #satelity #kosmicznapropaganda #kosmiczneinfo #statki #zegluga #francja #zeglarstwo #police
Pobierz yolantarutowicz - Wszystko wskazuje na to, że kadłub statku Canopee do transportu z E...
źródło: comment_1609090952ibZMDzjiaYetHuR21caqBZ.jpg
  • 9
Z tym imperium to bym się tak nie zapędzał :)


@WalSzary: 5 gospodarka swiata, bron atomowa, atomowe okrety podwodne, lotniskowce, w tym o napedzie atomowym, wlasne technologie nuklearne, kosmiczne i inne hitech, liczne terytoria zalezne na swiecie, liczne dawne kolonie, w ktorych de facto Francja rozdaje karty. Takie fakty. Jak na ten swiat to bym powiedzial, ze imperium. I nie jestem zadnym frankofilem, niemniej smieszy mnie lansowana m.in. na tym portalu
@Tzebullaque: Ja tego nie forsuję, ale dla mnie, jeśli w ogóle możemy mówić o imperiach, to w grę wchodzą teraz USA i Chiny. Może jeszcze Rosja, ale to trochę naciągane w tym momencie.
Te liczne terytoria zależne to jakieś małe wysepki plus kawałek dżungli w Ameryce Płd. :)
@WalSzary: jeżeli mówimy o „Wielkiej Polsce” to faktycznie Francja jest imperium :)
Francja oprócz wcześniej wymienionych rzeczy jest jeszcze imperium pod względem dziedzictwa kulturowego, jeden z najczęstszych celów dla turystów z całego świata.
Imperium to nie tylko terytorium.