Wpis z mikrobloga

Gdzie mnie najmniej oszwabią?
#bitcoin #kryptowaluty #lokata #oszczedzanie
Jak bezpiecznie i tanio kupić któreś tam miejsce po przecinku bitcoina, potrzymać i w nie bliskiej przyszłości sprzedać?
Coś na zasadzie rachunku oszczędnościowego. Oczywiście nie na oszczędności życia, ale powiedzmy jedna wpłata 10k zł. I jak odpukać rozchoruję się na bidę to wypłacę też w złotówkach.

* w sensie prowizja od wpłaty, kupna, wypłaty, podatki, marże, opłaty manipulacyjne, nie wiem za co się płaci jeszcze
  • 83
@RoyVice: koszt prowizji to się odrabia na krypto w parę minut więc nie ma się co zastanawiać, kupujesz walutę na giełdzie, ja np korzystam z gardzoneej tu giełdy bitbay, dalej przelewasz to na portfel sprzętowy, np na gardzonego lagera nano s kupionego z zaufanego źródła, no i czekasz na biedę
@2xpapanalepiku:

gardzoneej tu giełdy bitbay

dlaczego gardzonej tutaj?
no i dlaczego bitbay? u mnie priorytet najwyższy to uczciwość i bezpieczeństwo, nie musi być najtaniej

portfel sprzętowy, np na gardzonego lagera nano s

Dlaczego potrzebuję portfel sprzętowy?
Nie mogę tych bitcoinów sobie spakować winrarem, zaszyfrować aes-256 i wrzucić na mój google drive, onedrive, pendrive i nagrać na płytę?

i dlaczego Ledger Nano S?
@RoyVice: Opłaca się. Ja kupuje przez "coinbase pro", po czym przesyłam na swój portfel "mycelium"- apka na komorę (nie trzymamy btc na giełdzie, bo giełda może padnąć:)). Gdybyś instalował mycelium, bądź jakikolwiek inny portfel, zapisz seed- kilkanaście wyrazów po angielsku i schowaj w bezpiecznym miejscu, to back up Twojego portfela. To bardzo ważne !!!. Są też inne giełdy do kupna, jak i inne portfele , może ktoś poda inna drogę, w
@2xpapanalepiku: @RoyVice: nie sadze, żeby letger byl gardzony, ale miał ostatnio potężny wyciek danych kupujących z fizycznymi adresami włącznie. To olbrzymi problem. Portfele sprzętowe, Letger i trezor są świetne, ja mam akurat oba, ale kosztują po 50euro, dla kogoś używającego krypto okazjonalnie wystarczy aplikacja na komorę i ona jest naprawdę bezpieczna.
dlaczego gardzonej tutaj? no i dlaczego bitbay? u mnie priorytet najwyższy to uczciwość i bezpieczeństwo, nie musi być najtaniej


@RoyVice: pewnie o prowizje chodzi, bezpieczeństwo wg mnie wszędzie jest podobne u każda giełdę da się shakowac, co miało już miejsce. Dlatego kupujesz co masz kupić i przesyłasz szybko na portfel. Skoro chcesz na długo to portfel sprzętowy daje wg mnie większe bezpieczeństwo.
@2xpapanalepiku:

Dlaczego potrzebuję portfel sprzętowy?


Nie potrzebujesz portfela sprzętowego. Portfel sprzętowy to wydatek 200 zł, gdzie elektronika tego urządzenia jest warta może z 25 zł. Reszta to marketing.

Nie mogę tych bitcoinów sobie spakować winrarem, zaszyfrować aes-256 i wrzucić na mój google drive, onedrive, pendrive i nagrać na płytę?


Możesz i jest to jedna z najlepszych opcji. I nie musisz pakować bitcoinów tylko wystarczy sam seed. Możesz zrobić np. tak

1.
Jak to zrobić możliwie najbezpieczniej i najtaniej. Żebym za rok o tej samej porze miał PRAWDOPODOBNIE nie mniej niż w tej chwili.


@RoyVice: a to ja nic nie doradzam bo potem będą pretensje gdyby spadło ( ͡º ͜ʖ͡º)
revolut>ramp.network>trezor (na teraz wystarczy portfel samourai wallet lub mycelium na telefon)
@plaisant:

będą pretensje gdyby spadło

Dopóki się nie okaże, że któreś z tych przedsiębiorstw prowadzi Twój szwagier to choćby btc spadło -99% jesteśmy spoko
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Jak to zrobić możliwie najbezpieczniej i najtaniej. Żebym za rok o tej samej porze miał PRAWDOPODOBNIE nie mniej niż w tej chwili.


@RoyVice: Nikt ci nie da gwarancji, ze btc za rok będzie droższy. Równie dobrze może wpaść za chwile po tym jak kupisz w trend spadkowy. Inwestowanie w btc to raczej na +5 lat.

Najtaniej jest na dużych giełdach, a duże giełdy to raczej euro niż pln. Jak masz np.
zainwestować 10 tysięcy złotych w bitcoina.

Jak to zrobić możliwie najbezpieczniej i najtaniej. Żebym za rok o tej samej porze miał PRAWDOPODOBNIE nie mniej niż w tej chwili.


@RoyVice: poza tematem ale napiszę że popełniasz podstawowy błąd. Wchodzisz w coś mając bardzo wysokie oczekiwania i niewielki margines ryzyka. Uwierz mi że jak zobaczysz serię spadków to twój mózg podpowie ci najgorszy możliwy scenariusz i wyjdziesz z inwestycji że stratą nawet jak