Wpis z mikrobloga

Gdzie mnie najmniej oszwabią?
#bitcoin #kryptowaluty #lokata #oszczedzanie
Jak bezpiecznie i tanio kupić któreś tam miejsce po przecinku bitcoina, potrzymać i w nie bliskiej przyszłości sprzedać?
Coś na zasadzie rachunku oszczędnościowego. Oczywiście nie na oszczędności życia, ale powiedzmy jedna wpłata 10k zł. I jak odpukać rozchoruję się na bidę to wypłacę też w złotówkach.

* w sensie prowizja od wpłaty, kupna, wypłaty, podatki, marże, opłaty manipulacyjne, nie wiem za co się płaci jeszcze
  • 83
@RoyVice: bierz pod uwagę to że wyjście w 100% może być za 3-6 lat, jeśli weźmiesz to pod uwagę to małe szanse że stracisz, może trochę boleć dupa jak spadnie ale jak przetrzymasz to może z tego zrobi się drugie tyle
@RoyVice: przy inwestowaniu 10% portfela taka sytuacja jest do zniesienia ale jak zachowa się mózg przy wyższym ryzyku to nie jesteś w stanie przewidzieć, chyba że masz ścisły plan i się go trzymasz, to jest hazard z cyklami 3-5 letnimi( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RoyVice: @2xpapanalepiku: to co wymieniłem w linku wyżej przelew zwykły z revoluta działa i to jest przelew instant czyli po 5 minutach masz € zdeponowane (oprócz bitpanda pro), jest tanio bo to przelew a nie kartą z 2,5% prowizji którą narzuca VISA/MC a w praktyce płacisz ponad 3%, dalej to co wymieniłem kursy (zakupy) w tych przybytkach są lepsze niż na bitbay i innych najlepszych giełdach ba nawet okazuje się
@RoyVice: za wszystko odpowiedzialny jest twój seed 12-24 słowa po angielsku który należy spisać na kartce w kilku kopiach lub zakupić cryptostel i tak go przechowywać, by mieć pewność że nikt nie poznał seda ni wpisuje się go klawiaturą komputera gdziekolwiek, nie drukuje się, nie robi się zdjęć, tym seedem odtworzysz drzewo adresów i stan konta w tym samym portfelu na innym telefonie lub w innym portfelu, polecam mycelium wallet bo
@RoyVice: trezor jest w #!$%@? dobry bo to otwarto-źródłowe hardware i software, instalujesz sobie electrum wallet na PC i zapodajesz KLUCZ PUBLICZNY nie wpisujesz seeda z trezora do electrum tylko podajesz klucz publiczny, wtedy w electrum widoczne są twoje adresy i stan konta ale electrum nie zna kluczy prywatnych i jest to bardzo bezpieczne, gdy chcesz wysłać btc podpinasz trezora i akceptujesz guzikiem na trezorze wysyłanie btc

jak śledzisz tagi bitcoin
@plaisant: tu trochę o portfelach https://www.wykop.pl/wpis/54362485/troche-o-portfelach-1-przeglad-standardow-bip-ktor/

tam jest 2. Odzyskiwanie Portfeli - https://walletsrecovery.org/ na tej stronce masz podane który portfel obsługuje jaki rodzaj adresu
44 to adresy starego typu zaczynające się od 1...
49 to adresy zaczynające się od 3... to przejściowe adresy SegWit P2WPKH-zagnieżdżonych-w-P2SH
i 84 native segwit adresy zaczynające się od bc1 P2WPKH i tych używa się teraz bo tx kosztuje mniej bo zawiera mniej miejsca w bloku