Wpis z mikrobloga

no potwierdzasz co napisałem, toczyć się na N nie bardzo sam tak nie robię ale jak stoję chwilę dłużej to czasami wrzucam na neutrala bo skrzyni to w niczym nie szkodzi.

@elemenTH: No tak, może nie skumałem dobrze co napisałeś :)
Na N jest delikatnie mniejsze spalanie (OK, zalezy od skrzyni oczywiście, bo sa i takie które robią "N" same z siebie na postoju). Spalanie jest mniejsze bo pompa nie musi
@pawelkoszalin2: Jak byś był młodym mną lvl 19, który kupuje swój pierwszy pojazd jakim był Trabanta 1.1 to byś zrozumiał. Zgadza się ręcznego nie miałem, no właściwie hamulców wcale nie było, ale w dodatku jeszcze musiał naciskać gaz jak stałem (brak wolnych obrotów) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdzie jest ten komfort, kiedy czekając dwie minuty na zielone światło, ciągle dusisz nogą pedał hamulca? Nie lepiej wrzucić neutral i użyć ręcznego?


@pawelkoszalin2: Możesz zaciągnąć ręczny i na D. Większość współczesnych aut ma auto-hold. Czyli jak stoisz to sam trzyma hamulec (i zapala stop he he) a odblokowanie hamulca nastepuje po dodaniu gazu
@pawelkoszalin2: halo pobudka, mamy 2020 r. a nie 2000. Ziomek, od lat nowe auta maja funkcję AUTOHOLD. Wystarczy, że wyhamujesz do zera, zrzucisz bieg i wcisniesz na chwile hamulec i reszte trzyma juz automat a ty możesz sobie nogą wtedy wiązać krawaty. Zapomnialem juz jak to jest cisnąć pedał na światlach, zeby nie zjechać.
@PDCCH: silnik nie ma obciążenia bo konwerter ma ograniczony uślizg, długo stać na zapiętym D to gorzej niż na N tak po prawdzie bo nie ma chłodzenia przez opływające powietrze a olej w konwerterze się grzeje bo jest "zapięty". Na pewno zmienianie z N na D i odwrotnie na postoju nie szkodzi skrzyni.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal42: sprawdzałem i gasną jak zgaśnie ta zielona literka P przy ruszaniu. Jak jest czerwona literka P czyli zwykły ręczny to po puszczeniu hamulca nożnego światła stopu gasną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pawelkoszalin2: tak jak któryś tutaj Mireczek już powiedział, każdy myśli tylko o sobie, zero pomyślunku ponad to co zaprogramowane w pustej głowie ¯\_(ツ)_/¯ ludzie nie przewidują na 3 sekundy do przodu a co dopiero pomyśleć o kimś i jego komforcie. To samo śmierdziele wycinający dpf z samochodu i trujący innych ludzi. Ważne, że oni nie czują. Przemądrzali piszący o skróceniu żywotności skrzyni - jeszcze więcej auto świata i tvn turbo, żeby