Wpis z mikrobloga

@pawelkoszalin2: w moim przypadku (klasyczny automat) producent wprost stwierdza w instrukcji, że N stosowane jest jedynie w sytuacjach awaryjnych (np. holowanie) i to też pod pewnymi warunkami. Podczas normalnej eksploatacji nie powinno się w ogóle z tego korzystać, a stojąc na światłach należy używać hamulca nożnego. Wspomniałeś, że kilka razy jeździłeś automatem, to polecam zapoznać się wcześniej z instrukcją użytkowania takiego auta, bo tylko właścicielowi samochodu narobisz kłopotów.
  • Odpowiedz
@pawelkoszalin2: W nowych autach ze skrzynią manualną montują taki bajer, że po wciśnięciu stopu i zatrzymaniu się to stop się włączony jest automatycznie tak długo aż nie ruszysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
duszą z uporem maniaka pedał hamulca, zamiast delikatnie zaciągnąć ręczny, dlaczego?


@pawelkoszalin2: kolego, np. ja nie mam hamulca pomocniczego zaciąganego ręcznie, tylko pedałem. A zwolnić go trzeba dźwignią. A jak leciutko docisnę hamulec, to włącza się tryb "hold" i słowo Ci daję, nie duszę z uporem maniaka pedału hamulca, nawet go nie dotykam.
  • Odpowiedz
@pawelkoszalin2:
Mam rav4 w hybrydzie. Auto holda nie ma. Jak zaciagne reczny na na D to widze na ekranie przeplywu energii ze prad dalej leci "na kola". Tak wiec najprosciej trzymac hamulec na swiatlach... Jak dla mnie bez sensu...
  • Odpowiedz
Milion świateł dookoła, a ciebie oślepia czerwone światło hamulca?

Idź się przebadać do okulisty, serio bez złośliwości, bo to może świadczyć o wadzie wzroku.


@max1983: Męczy oczy strasznie w niektórych nowych autach szczególnie na Ledach w niektórych w ogóle nie robi to różnicy. Sam u siebie mam kierunki ledowe to wypalają oczy.
  • Odpowiedz
@pawelkoszalin2: Nowoczesne auta maja elektroniczny hamulec. Jego zwalnianie trwa kilka sekund co tamuje ruch.
Dodatkowo w automatycznych skrzyniach biegów (z wyłączonym autohold) musisz ten hamulec trzymać

  • Odpowiedz
W VAG-U autohold utrzymuje ciśnienie na pompie hamulcowej, dopiero po określonym czasie zaciąga się automatycznie elektroniczny ręczny, aby zmniejszyć zużycie pompy. Coś około minuty.
  • Odpowiedz