Wpis z mikrobloga

@sz__po: Ten mem to zwykła manipulacja. Robi się to, żeby zautomatyzować zadania powtarzalne. 2 min codziennie, to po 100 dniach 200 minut. Po roku (240 dni roboczych) to 480 minut. Do tego trzeba o tym zadaniu pamiętać i każdorazowo oderwać się od wykonywania innych zadań. Później powrót do wykonywania innych prac i odtworzenie skupienia może trwać do 20 minut. Czyli codziennie na taką 2 minutowa pierdołę marnuje się od 5 do
@rajwyk: oto przyszedł pan maruda... ;-) trochę masz racji, a trochę nie masz. Kolejna porcja skryptów/kodu/czegokolwiek, to zwykle kolejna rzecz, którą trzeba utrzymać. IMO akurat nie zawsze automatyzacja wszystkiego ma sens.
@mikesparky: pomyłka pomyłką, ale dla mnie jest ważne, że mogę kontynuować myślenie nad właścisym zadaniem bez przejmowania się procedurą. Zabawne jest to, że kiedy coś zautomatyzuję to szybko zapominam jak się tego używa ręcznie i gdy dochodzi do czegoś nietypowego to znowu jestem zielony.
en mem to zwykła manipulacja. Robi się to, żeby zautomatyzować zadania powtarzalne. 2 min codziennie, to po 100 dniach 200 minut.


@rajwyk: Ten mem to wcale nie manipulacja. Czasami się zdarza, że automatyzujesz jakieś zadanie które wykonujesz kilka razy zakładając jak ty tu, ile to czasu oszczędzisz w przyszłości. Jednak w przyszłości okazuje się, że to zadanie jest już nieaktualne, zbędne, coś się pozmieniało i masz nowe. Tamten czas, poświęcony na