Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem, że napisanie podania o podwyżkę w #pracbaza będzie takie problematyczne. Tyle wzorów w necie, a niczego nie da się zaadaptować do warunków w tej firmie. Tu nie było, nie ma i nie będzie żadnych szkoleń, możliwości rozwoju. Co mam napisać?

Że od pięciu lat nie dostałem ani grosza więcej? Że zielonka bez jakiejkolwiek wiedzy ma taką samą stawkę jak ja po 9 latach? Że sam mam wiedzę większą niż 20 letni pracownicy na moim stanowisku? Wiecznie słyszę tę samą ściemę, że mam najwyższą stawkę w firmie, a się okazuje, że jest zupełnie odwrotnie. Na chu... ja się staram? Regularnie szkolę młodych pracowników, nie rzadko podszkalam doświadczonych, jak są "trudne sprawy" na maszynie to zawsze mnie wołają bo wiedzą, że #heidenhain mam w małym palcu. Z moich uniwersalnych programów #cnc korzysta cała firma, jestem w ...uj elastyczny ze zmianami, praktycznie na każde zawołanie co już pod pracoholizm podchodzi. Zawsze cicho i szybko wykonuję swoją robotę bez narzekania. Potrafię obsługiwać 5 maszyn, gdzie typowy pracownik zatrzymał się na dwóch. I co mam z tego? Gówno mam! Stres, nerwy, cholernie niską samoocenę i w sumie dość pracy na #cnc Chcę odpocząć (,)

I w sumie, powyższymi gorzkimi żalami sam sobie odpowiedziałem na zadane na samym początku pytanie ( ͡ ͜ʖ ͡) ale jak to qrfa zaadoptować do wniosku o podwyżkę, żeby miało ręce i nogi, a nie wyglądało jak proszenie się jałmużnę???

#pytanie #zalesie
źródło: comment_1606629739m4Dob2MmVOFZGkZAtsxCr0.jpg
  • 76
@zaorany: Wiesz dlaczego tak się dzieje? Bo wiedzą że nic z tym nie zrobisz i będziesz dalej harował na nich. Firmy o tej charakterystyce doją pracownika. Mósisz im udowodnić że Twoja rola w firmie jest warta znacznie więcej. W ostateczności jebnij tym. Ja miałem podobnie. Przez 7 lat robiłem dla firmy dużo w końcu tym walłem. W następnej firmie było gorzej ale lepiej płacili. Teraz pracuje spokojniej i rozważniej niż wcześniej.
@MxS89: Cały problem polega na tym, że mam kulę u nogi w tej firmie i poniekąd nie mam alternatyw. Mam komornika więc te pozostałe pół wypłaty odbieram w gotówce. 5 lat temu chciałem zmienić pracę, miałem pozytywną odpowiedź od dwóch firm ale wypłaty tylko na konto, żadnego wypłacania gotówki. Gdy poruszyłem temat obciążeń komorniczych gadka się kończyła. Obecnie zmiana pracy to luksus, na które nie mogę sobie pozwolić. Praca w typowej
@zaorany: idziesz do kierownika, dyrektora, prezesa czy tam kogoś takiego i mówisz mu tak 'TYPIE, SŁUCHAJ, JA TU ROBIĘ JUŻ 9 LAT, JA MOGĘ TO JEBNĄĆ, I PÓJŚĆ DO KONKURENCJI, MOGĘ, ALE LUBIĘ TU PRACOWAĆ, WIĘC PRZYCHODZĘ POROZMAWIAĆ, NIE? NO I TAKA AKCJA SZEFUNCIU JEST #!$%@?, ŻE TAM MI DAJĄ 11K POLSKICH ZŁOTYCH NA MIESIĄC, DAJESZ 12KOŁA, I JEST GITARKA, JAK NIE, TO JA #!$%@?. DAJ ZNAĆ CO I JAK, PRZEMYŚL
@zaorany: Rzeczywiście nieciekawa sytuacja bo dopóki nie spłacisz komornika jesteś pod ścianą. Wiem jak to jest na produkcji. W kilku firmach pracowałem i ludzie tam niektórzy są jacy są. Najlepiej pójść do jakiejś osoby decyzyjnej i osobiście porozmawiać wydaje mi się że te wszystkie podania lądują od razu do niszczarki. Skoro zmiana pracy nie wchodzi w gre pozostaje Tobie jedynie negocjacja.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@yggdrasil: gdzie oszukuje? Nikt mi nie płaci pod stołem! Nie mogę mieć konta bankowego bo komornik by go zajął (mimo obciążenia wynagrodzenia) i został bym bez środków do życia. Druga połowa jest moja, tylko i wyłącznie moja i mam prawo z nią robić co mi się rzewnie podoba. Więc dostaję normalnie wypłacaną przez "panią Basię" w okienku, w kasie firmy jak za starych dobrych lat gotówkę. Nikt tutaj nikogo nie oszukuje,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krytyk1205: w obecnym czasie załatwienie nawet tygodnia L4 graniczy z cudem. Jak złapałem anginę to po czterech dniach się udało skontaktować z lekarzem i jeszcze mi nie chciał wypisać wstecz L4, dostałem 10 dni L4 bo tyle jest "przepisowo" na anginę ()
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: nie wiesz o czym piszesz. Pani Basia najpierw oddaje komornikowi co mu się należy odliczając 50% z pełnej wypłaty, a resztę co zostanie (i nie mniej niż minimalna krajowa) zostawia pracownikowi. Najpierw komornik, później pracownik.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krytyk1205: a później idziesz po podwyżkę i dyrektor zaczyna ci wyliczać ile to razy w roku pracownik był na zwolnieniach lekarskich xD Wystarczy , że w tamtym roku miałem 10x ostrą anginę i przechorowałem w sumie pół roku. Obecnie wolę pokryć urlopem niż wziąć choćby jeden dzień L4, zwłaszcza że każde L4 u nas to potrącenie z premii.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@yggdrasil: bo mam nie jednego komornika. I każdy sobie działa jak chce, do tego dochodzi opieszałość banków. Komornicy rzadko kiedy działają w 100% zgodnie z prawem, a ty jako dłużnik nie masz nic do gadania, jesteś traktowany przez nich jak najniższa warstwa społeczna, jak ścierwo i paskudny wrzód na dupie. Tak to niestety wygląda. Załatwienie drobnostki potrafi trwać nawet pół roku. A ja nie mogę sobie pozwolić nawet na miesiąc bez
@zaorany: Komornik musi Ci zostawić kasę na życie w danej wysokości. Jeżeli nie działa zgodnie z prawem to możesz to zgłosić, robiłeś to? Z tego co piszesz wynika, że po prostu nie chcesz oddawać tyle kasy ile powinieneś.
Ciekawe jak ty byś się czuł jakby ktoś był Ci winien pieniądze i tak postępował? Rozumiem, że wierzyciel nie ma rachunków do zapłacenia?
@zaorany: byłem w identycznej sytauacji jak ty. Napisałem oficjalny wniosek o podwyzke(bez spuszczania sie wytłumaczyłem czym sie zajmeuje dlaczego uwazam ze powinnieniem ja dostac) oczywiscie nie dostałem tej podwyzki wiec naturalnym wyjsciem było złożenie wypowoedzenia. po obowiazkowym 3 miesiecznym okresie wypowiedzenia gdzie byłem juz jedna noga w innej firmie dali mi podwyzke. i to jest jedyne rozwiazanie. albo dostajesz podwyzke albo zmieniasz prace a i tak w nowej dostaniesz wiecej. ja
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@yggdrasil: nie chcę oddawać?!?! Co ty pierd....idź?!?! Naucz się czytać ze zrozumieniem!!

Mam spłacić więc spłacam, pezypierd....iłeś się jednego motywu jak rzep choć wcale nie o to chodzi i nawet nie jest to tematem wpisu!! Spłacam ile mogę, czasami ciągnę po 100h nadliczbowe więc komornik też sporo na tym zyskuje. Chcę podwyżki bo przy mojej stawce żeby się wybić ponad minimalną krajową (po potrąceniu) to muszę min.24h nadliczbowe mieć. Od nowego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@88leon: na prawdę myślisz, że w mojej sytuacji będę ryzykował utratę pracy? W tym miesiącu zwolniło się dwóch, nikt ich nie zatrzymywał, nie oferował podwyżek. Chcesz, idź, nara - tak to wygląda.
@zaorany: to był taki dowcip z Walaszka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz słabą pozycję negocjacyjną. Jedynym rozwiazaniem jest znalezienie sobie nowej pracy, która jest dla Ciebie minimalnie lepsza i powiadomienie o tym szefa. Wtedy będzie miał dzień na podjęcie decyzji, albo podwyżka, albo żegna się z pracownikiem. Nie ma ludzi niezastąpionych i on na pewno już myśli jak to będzie funkcjonowało bez Ciebie.

Jeżeli jednak chcesz jeszcze
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vegetassj1: tu nie ma działu HR xD to malutki oddział firmy żyjący swoim własnym życiem. Ale masz rację, przygotuję podanie ale jednocześnie poproszę o rozmowę z kierownikiem/dyrektorem.
@zaorany: Ja bym ci proponował rozsyłać Cv do inych firm, a na start wołać pieniądze lepsze niż w aktualnej firmie. Niestety jest sporo firm, które podnoszą wypłaty o jakieś grosze. Stąd m. in. ludzie skaczą co jakiś czas po firmach, bo prościej dostać to co się chce, bo jeszcze nie mają cię za "lojalnego pracownika" czytaj za frajera co godzi się na to co ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zaorany: Problem w tym, że od samego początku nie starałeś się o podwyżkę. W normalnym rozwoju zawodowym na pewnych stopniach idzie się do szefa i renegocjuje stawke. Jeżeli nie może dać wiekszej stawki to się umawiacie na nowe szkolenia, czyli firma opłaca.
@zaorany: takie firmy traktują pracowników jak niewolników. Co zrobisz z tą wiedzą to już twoja sprawa. Znajdź coś innego Rzuć papierami i powiedz ze jak nie będzie podwyżki to się żegnamy jak jesteś coś wart dla nich to dadzą. Wiem że doszedłes do moich wniosków sam, chciałeś się tylko pozalic. Niestety robotnik i szary pracownik w kapitalizmie jest nikim, ale potem przyjdą dzieciaki i hehe żadnych praw lewaki. Pozdrawiam
@zaorany jesteś jakiś nienormalny, najpierw kreujesz się na fachowca, zbawcę firmy który to dźwiga ciężar całego zakładu a później piszesz ze to nie jeden komornik cie ściga, że na l4 pół roku siedziałeś, a to psychiatryk. Nie jesteś widać niezastąpiony a że się pod dupa pali to masz problem. I po co ta agresja do ludzi którzy ci współczują, ja się zbytnio nad przegrywami nie lituje bo to twoje wybory do tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaorany: zagróź im, że się zwolnisz. Mnie też dołożyli obowiązków, a stawka ta sama, też waliłem nadgodziny i jak się chciałem zwolnić to postanowili mi podwyższyć 500 zł brutto, ale jak mi dołożą jeszcze obowiązków xd łatwiej będzie ci się zwolnić, bo nawet jak dostaniesz podwyżkę to ich mentalność się nie zmieni.
@zaorany Skończ płakać jak #!$%@?. Jak nie możesz zmienić pracy w PL to jedź za granicę. Spłacisz dług szybciej.

Pokazałeś januszowi, że jesteś jego murzynem to tak Cię traktuje.

Jak ktoś Ci na rozmowie o podwyżce wyjeżdża z L4 to mu mówisz, że ok to zarazisz na drugi raz pół zakładu.

Niestety do rozmów z pracodawcą trzba mieć jaja. Ty ich nie masz. Do tego się zasiedziałeś.
@Anoniemamowy: Wiem, że błąd zauważyłem go jak już edytować nie mogłem. Autokorekta mi się coś roztroiła i poprawiło na zły wyraz nic nie poradzę z góry wszystkich przepraszam( ͡° ͜ʖ ͡°)