Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem, że napisanie podania o podwyżkę w #pracbaza będzie takie problematyczne. Tyle wzorów w necie, a niczego nie da się zaadaptować do warunków w tej firmie. Tu nie było, nie ma i nie będzie żadnych szkoleń, możliwości rozwoju. Co mam napisać?

Że od pięciu lat nie dostałem ani grosza więcej? Że zielonka bez jakiejkolwiek wiedzy ma taką samą stawkę jak ja po 9 latach? Że sam mam wiedzę większą niż 20 letni pracownicy na moim stanowisku? Wiecznie słyszę tę samą ściemę, że mam najwyższą stawkę w firmie, a się okazuje, że jest zupełnie odwrotnie. Na chu... ja się staram? Regularnie szkolę młodych pracowników, nie rzadko podszkalam doświadczonych, jak są "trudne sprawy" na maszynie to zawsze mnie wołają bo wiedzą, że #heidenhain mam w małym palcu. Z moich uniwersalnych programów #cnc korzysta cała firma, jestem w ...uj elastyczny ze zmianami, praktycznie na każde zawołanie co już pod pracoholizm podchodzi. Zawsze cicho i szybko wykonuję swoją robotę bez narzekania. Potrafię obsługiwać 5 maszyn, gdzie typowy pracownik zatrzymał się na dwóch. I co mam z tego? Gówno mam! Stres, nerwy, cholernie niską samoocenę i w sumie dość pracy na #cnc Chcę odpocząć (,)

I w sumie, powyższymi gorzkimi żalami sam sobie odpowiedziałem na zadane na samym początku pytanie ( ͡ ͜ʖ ͡) ale jak to qrfa zaadoptować do wniosku o podwyżkę, żeby miało ręce i nogi, a nie wyglądało jak proszenie się jałmużnę???

#pytanie #zalesie
Pobierz z.....y - Nie sądziłem, że napisanie podania o podwyżkę w #pracbaza będzie takie prob...
źródło: comment_1606629739m4Dob2MmVOFZGkZAtsxCr0.jpg
  • 76
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@yggdrasil: bo mam nie jednego komornika. I każdy sobie działa jak chce, do tego dochodzi opieszałość banków. Komornicy rzadko kiedy działają w 100% zgodnie z prawem, a ty jako dłużnik nie masz nic do gadania, jesteś traktowany przez nich jak najniższa warstwa społeczna, jak ścierwo i paskudny wrzód na dupie. Tak to niestety wygląda. Załatwienie drobnostki potrafi trwać nawet pół roku. A ja nie mogę sobie pozwolić nawet na miesiąc bez
@zaorany: Komornik musi Ci zostawić kasę na życie w danej wysokości. Jeżeli nie działa zgodnie z prawem to możesz to zgłosić, robiłeś to? Z tego co piszesz wynika, że po prostu nie chcesz oddawać tyle kasy ile powinieneś.
Ciekawe jak ty byś się czuł jakby ktoś był Ci winien pieniądze i tak postępował? Rozumiem, że wierzyciel nie ma rachunków do zapłacenia?
@zaorany: byłem w identycznej sytauacji jak ty. Napisałem oficjalny wniosek o podwyzke(bez spuszczania sie wytłumaczyłem czym sie zajmeuje dlaczego uwazam ze powinnieniem ja dostac) oczywiscie nie dostałem tej podwyzki wiec naturalnym wyjsciem było złożenie wypowoedzenia. po obowiazkowym 3 miesiecznym okresie wypowiedzenia gdzie byłem juz jedna noga w innej firmie dali mi podwyzke. i to jest jedyne rozwiazanie. albo dostajesz podwyzke albo zmieniasz prace a i tak w nowej dostaniesz wiecej. ja
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@yggdrasil: nie chcę oddawać?!?! Co ty pierd....idź?!?! Naucz się czytać ze zrozumieniem!!

Mam spłacić więc spłacam, pezypierd....iłeś się jednego motywu jak rzep choć wcale nie o to chodzi i nawet nie jest to tematem wpisu!! Spłacam ile mogę, czasami ciągnę po 100h nadliczbowe więc komornik też sporo na tym zyskuje. Chcę podwyżki bo przy mojej stawce żeby się wybić ponad minimalną krajową (po potrąceniu) to muszę min.24h nadliczbowe mieć. Od nowego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@88leon: na prawdę myślisz, że w mojej sytuacji będę ryzykował utratę pracy? W tym miesiącu zwolniło się dwóch, nikt ich nie zatrzymywał, nie oferował podwyżek. Chcesz, idź, nara - tak to wygląda.
@zaorany: to był taki dowcip z Walaszka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz słabą pozycję negocjacyjną. Jedynym rozwiazaniem jest znalezienie sobie nowej pracy, która jest dla Ciebie minimalnie lepsza i powiadomienie o tym szefa. Wtedy będzie miał dzień na podjęcie decyzji, albo podwyżka, albo żegna się z pracownikiem. Nie ma ludzi niezastąpionych i on na pewno już myśli jak to będzie funkcjonowało bez Ciebie.

Jeżeli jednak chcesz jeszcze
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vegetassj1: tu nie ma działu HR xD to malutki oddział firmy żyjący swoim własnym życiem. Ale masz rację, przygotuję podanie ale jednocześnie poproszę o rozmowę z kierownikiem/dyrektorem.
@zaorany: Ja bym ci proponował rozsyłać Cv do inych firm, a na start wołać pieniądze lepsze niż w aktualnej firmie. Niestety jest sporo firm, które podnoszą wypłaty o jakieś grosze. Stąd m. in. ludzie skaczą co jakiś czas po firmach, bo prościej dostać to co się chce, bo jeszcze nie mają cię za "lojalnego pracownika" czytaj za frajera co godzi się na to co ma