Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem, że napisanie podania o podwyżkę w #pracbaza będzie takie problematyczne. Tyle wzorów w necie, a niczego nie da się zaadaptować do warunków w tej firmie. Tu nie było, nie ma i nie będzie żadnych szkoleń, możliwości rozwoju. Co mam napisać?

Że od pięciu lat nie dostałem ani grosza więcej? Że zielonka bez jakiejkolwiek wiedzy ma taką samą stawkę jak ja po 9 latach? Że sam mam wiedzę większą niż 20 letni pracownicy na moim stanowisku? Wiecznie słyszę tę samą ściemę, że mam najwyższą stawkę w firmie, a się okazuje, że jest zupełnie odwrotnie. Na chu... ja się staram? Regularnie szkolę młodych pracowników, nie rzadko podszkalam doświadczonych, jak są "trudne sprawy" na maszynie to zawsze mnie wołają bo wiedzą, że #heidenhain mam w małym palcu. Z moich uniwersalnych programów #cnc korzysta cała firma, jestem w ...uj elastyczny ze zmianami, praktycznie na każde zawołanie co już pod pracoholizm podchodzi. Zawsze cicho i szybko wykonuję swoją robotę bez narzekania. Potrafię obsługiwać 5 maszyn, gdzie typowy pracownik zatrzymał się na dwóch. I co mam z tego? Gówno mam! Stres, nerwy, cholernie niską samoocenę i w sumie dość pracy na #cnc Chcę odpocząć (,)

I w sumie, powyższymi gorzkimi żalami sam sobie odpowiedziałem na zadane na samym początku pytanie ( ͡ ͜ʖ ͡) ale jak to qrfa zaadoptować do wniosku o podwyżkę, żeby miało ręce i nogi, a nie wyglądało jak proszenie się jałmużnę???

#pytanie #zalesie
z.....y - Nie sądziłem, że napisanie podania o podwyżkę w #pracbaza będzie takie prob...

źródło: comment_1606629739m4Dob2MmVOFZGkZAtsxCr0.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@zaorany: Wiesz dlaczego tak się dzieje? Bo wiedzą że nic z tym nie zrobisz i będziesz dalej harował na nich. Firmy o tej charakterystyce doją pracownika. Mósisz im udowodnić że Twoja rola w firmie jest warta znacznie więcej. W ostateczności jebnij tym. Ja miałem podobnie. Przez 7 lat robiłem dla firmy dużo w końcu tym walłem. W następnej firmie było gorzej ale lepiej płacili. Teraz pracuje spokojniej i rozważniej niż wcześniej.
  • Odpowiedz
@MxS89: Cały problem polega na tym, że mam kulę u nogi w tej firmie i poniekąd nie mam alternatyw. Mam komornika więc te pozostałe pół wypłaty odbieram w gotówce. 5 lat temu chciałem zmienić pracę, miałem pozytywną odpowiedź od dwóch firm ale wypłaty tylko na konto, żadnego wypłacania gotówki. Gdy poruszyłem temat obciążeń komorniczych gadka się kończyła. Obecnie zmiana pracy to luksus, na które nie mogę sobie pozwolić. Praca w typowej
  • Odpowiedz
@zaorany: idziesz do kierownika, dyrektora, prezesa czy tam kogoś takiego i mówisz mu tak 'TYPIE, SŁUCHAJ, JA TU ROBIĘ JUŻ 9 LAT, JA MOGĘ TO JEBNĄĆ, I PÓJŚĆ DO KONKURENCJI, MOGĘ, ALE LUBIĘ TU PRACOWAĆ, WIĘC PRZYCHODZĘ POROZMAWIAĆ, NIE? NO I TAKA AKCJA SZEFUNCIU JEST #!$%@?, ŻE TAM MI DAJĄ 11K POLSKICH ZŁOTYCH NA MIESIĄC, DAJESZ 12KOŁA, I JEST GITARKA, JAK NIE, TO JA #!$%@?. DAJ ZNAĆ CO I JAK, PRZEMYŚL
  • Odpowiedz
@zaorany: Rzeczywiście nieciekawa sytuacja bo dopóki nie spłacisz komornika jesteś pod ścianą. Wiem jak to jest na produkcji. W kilku firmach pracowałem i ludzie tam niektórzy są jacy są. Najlepiej pójść do jakiejś osoby decyzyjnej i osobiście porozmawiać wydaje mi się że te wszystkie podania lądują od razu do niszczarki. Skoro zmiana pracy nie wchodzi w gre pozostaje Tobie jedynie negocjacja.
  • Odpowiedz
@zaorany: Najlepiej się nagociuje mając nagraną już jakąś inną alternatywę. Nie wiem czy u ciebie wchodzi w grę możliwość relokacji bo w Polsce jest masa januszexów gdzie zwyczajem jest płacenie pod stołem.
  • Odpowiedz
ak to qrfa zaadoptować do wniosku o podwyżkę, żeby miało ręce i nogi, a


@zaorany: Podwyżki dostają wyłącznie potrafiący napisać odpowiednie podanie, więc tu działa zwykła selekcja naturalna.
;-)))
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@yggdrasil: gdzie oszukuje? Nikt mi nie płaci pod stołem! Nie mogę mieć konta bankowego bo komornik by go zajął (mimo obciążenia wynagrodzenia) i został bym bez środków do życia. Druga połowa jest moja, tylko i wyłącznie moja i mam prawo z nią robić co mi się rzewnie podoba. Więc dostaję normalnie wypłacaną przez "panią Basię" w okienku, w kasie firmy jak za starych dobrych lat gotówkę. Nikt tutaj nikogo nie oszukuje,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krytyk1205: w obecnym czasie załatwienie nawet tygodnia L4 graniczy z cudem. Jak złapałem anginę to po czterech dniach się udało skontaktować z lekarzem i jeszcze mi nie chciał wypisać wstecz L4, dostałem 10 dni L4 bo tyle jest "przepisowo" na anginę ()
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: nie wiesz o czym piszesz. Pani Basia najpierw oddaje komornikowi co mu się należy odliczając 50% z pełnej wypłaty, a resztę co zostanie (i nie mniej niż minimalna krajowa) zostawia pracownikowi. Najpierw komornik, później pracownik.
  • Odpowiedz
@zaorany: To skoro komornik dostaje swoją część to dlaczego reszta nie idzie na konto? Czy czasem 50% wypłaty to nie jest mniej niż komornik może pobrać i wypłata w gotówce ma spowolnić spłatę zostawiając więcej kasy pracownikowi? :>
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krytyk1205: a później idziesz po podwyżkę i dyrektor zaczyna ci wyliczać ile to razy w roku pracownik był na zwolnieniach lekarskich xD Wystarczy , że w tamtym roku miałem 10x ostrą anginę i przechorowałem w sumie pół roku. Obecnie wolę pokryć urlopem niż wziąć choćby jeden dzień L4, zwłaszcza że każde L4 u nas to potrącenie z premii.
  • Odpowiedz
@zaorany: ja zawsze mówię że jak im się nie podoba moja praca albo stawka to niech mnie zwolnią. Po 5 latach sam się zwolniłem żeby odpocząć od cnc.
  • Odpowiedz