Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki. Z naszym malutkim garażowym zespołem wystartowaliśmy z aplikacją pomagającą firmom IT kontrolować kto co potrafi, i pomagać w przypisywaniu ludzi do zespołów, informując jak kto jest dopasowany do tego co właściwie robi. Apka dostępna jest na: https://employplan.com

Z braku kasy na adsy i inne bajery ciężko nam się przebić do firm które mogłyby spojrzeć na rozwiązanie, a bardzo nam zależy żeby spotkać pierwszych klientów. Głównie jesteśmy programistami a programiści za dobrze z ludźmi nie gadają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mamy nadzieję że akurat w grupie mirków znajdzie się kilka firm zainteresowany spojrzeniem i wsparciem raczkującego polskiego startupu IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tej też okazji organizujemy niewielkie #rozdajo , wśród plusujących wylosujemy 2 osoby którym wyślemy w dniu premiery wyczekiwanego #cyberpunk2077 na dowolną wskazaną platformę. Plusy liczą się do północy w najbliższy piątek, a zwycięzców ogłosimy w poniedziałek

#hr #startup #startupcribs #informatyka #korposwiat #korpo
corpseRott - Cześć Mireczki. Z naszym malutkim garażowym zespołem wystartowaliśmy z a...

źródło: comment_1606310415sTIDX3mwxNmS8KtGpMBOZS.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nawet w małych firmach są często ciężkie szoki


@corpseRott: A więc zakładacie, że takie patologiczne firmy, będą zainteresowane zmianą sytuacji i management nagle zacznie interesować się sprawami, na które wcześniej miał wywalone (czyli np. nie wiedział, że koleś od aplikacji Java tak naprawdę wcześniej pracował 15 lat jako spec od Angulara)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@corpseRott: Czyli dodam 100 darmowych kursów angulara, puszczę selenium żeby mi to przeklepało jako zrealizowane, i jestem u was top developerem?
  • Odpowiedz
@DOgi: Takie rzeczy nie występują w patologicznych firmach ale wszędzie. Rzecz ludzka, nie da się wszystkie pamiętać, kto co umie, kto jakie rzeczy lubi. Większość firm ma wrażenie że ma to pod kontrolą ale jak przesłuchaliśmy przeszło 30 PM'ów to wyszło że problem widziało ponad 90%. Angular ma jakieś 5 lat : D ten z js chyba 10 czy coś.

@aloucie: Myślę że jak tak zrobisz i to
  • Odpowiedz
@corpseRott: no to ciekawe bo mamy całkowicie inne doświadczenia :) od dawna szukam ciekawych sasów i wiele firm mówiło że potrzebuja takich narzędzi a finalnie przy prototypie się okazywało, że owszem potrzebują, ale pracowników z umiejętnościami których w firmie nie mają. Buforów też HRy nie mają bo zajeb a ludzie z projektów nie chcieli wychodzić jak pasowali do innych bo koledzy, a jak chcieli wychodzić to nie wtedy kiedy ktoś
  • Odpowiedz
@corpseRott: ux'owo jest bieda z nędza, tak na pierwszy rzut oka:
- dropdowny wyglądają tak samo jak call to action
- 2 wyszukiwarki, i w sumie nie wiadomo po co
- fontowa hierarchia informacji leży (nagłówki wyglądają w niektórych miejscach tak samo jak labelki czy paragrafy)
- miniaturowe przyciski przy tych boxach z regural sernior itp.

a więcej mi się nie chce bo nie płacą mi za to :D
  • Odpowiedz
@Charger: Właśnie powstaje strona z szczegółowym pricingiem i tak będzie lista feature'ów. Apki można używać tak dla ogarniania zespołów programistów, ale też IT i inne branże.

Ogólnie:
1. Trackowanie umiejętności ludzi i porównywanie
2. Przypisywanie ludzi na projekty
3. Kontrolowanie kto jest
  • Odpowiedz