Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki. Z naszym malutkim garażowym zespołem wystartowaliśmy z aplikacją pomagającą firmom IT kontrolować kto co potrafi, i pomagać w przypisywaniu ludzi do zespołów, informując jak kto jest dopasowany do tego co właściwie robi. Apka dostępna jest na: https://employplan.com

Z braku kasy na adsy i inne bajery ciężko nam się przebić do firm które mogłyby spojrzeć na rozwiązanie, a bardzo nam zależy żeby spotkać pierwszych klientów. Głównie jesteśmy programistami a programiści za dobrze z ludźmi nie gadają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mamy nadzieję że akurat w grupie mirków znajdzie się kilka firm zainteresowany spojrzeniem i wsparciem raczkującego polskiego startupu IT. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tej też okazji organizujemy niewielkie #rozdajo , wśród plusujących wylosujemy 2 osoby którym wyślemy w dniu premiery wyczekiwanego #cyberpunk2077 na dowolną wskazaną platformę. Plusy liczą się do północy w najbliższy piątek, a zwycięzców ogłosimy w poniedziałek

#hr #startup #startupcribs #informatyka #korposwiat #korpo
corpseRott - Cześć Mireczki. Z naszym malutkim garażowym zespołem wystartowaliśmy z a...

źródło: comment_1606310415sTIDX3mwxNmS8KtGpMBOZS.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@corpseRott: - chaos w stylach tekstowych, powinniście to ujednolicić
- w sekcji Pricing różne paddingi.
- w Newsletterze problem z walidacją (wpisałem mail bez @ - brak komunikatu o błędzie)
- Po zmianie waluty (inna niż $) i języka (na polski) w cenniku wyświetlacie $7/user XD
- Gdy chce dowiedziec się ile zapłace w mojej walucie musze przescrollować się na sam dół i potem wrócić do sekcji Pricing. Powinniście dodać jakiś switch pomiędzy walutami w sekcji
  • Odpowiedz
@corpseRott: oby to sie nie przyjelo. Takie automatyczne ocenianie skilli na podstawie jakichs urojonych wag to kolejny pomysl nie majacy nic wspolnego z rzeczywistoscia. Realne umiejetnosci i wartosc pracownika definiowane sa niemierzalnymi kryteriami, mozesz sobie zrobic nawet 500 kursow, a prawdziwy ogarniacz i tak da ci wiecej po 15 minutach z google. Doswiadczenie to tez #!$%@? tak naprawde, znam ludzi po sto lat expa, ktorym swiezaki wytykaja bledy w code
  • Odpowiedz
@zefj: Odrobinkę Cię zmartwie ale to nie tak że ktoś jest prawdziwym ogarniaczem dlatego że po prostu jest, tylko dlatego że zrobił te 500 kursów. Jeśli ktoś napierdziela projekty, uczy się po nocach to w naszym systemie będzie wyżej niż ludzie formalnie mający więcej lat doświadczenia. Kryteria też nie są niemierzalne, inną ilość punktów otrzyma się za przeczytanie książki Uncle Bob'a a inną losowego hindusa. Punkty doświadczenia który otrzymuje się
  • Odpowiedz
@corpseRott: nie martwi mnie to w ogole, bo wiem, ze nie masz racji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znaczy moze w swiecie przecietniakow od "czy context api zastepuje reduxa" tak, ale nie warto sie takimi ludzmi otaczac, wiec nie, ogarniacz jest ogarniaczem, bo jest, a nie, bo zrobil kurs czy przeczytal ksiazke. Szczerze zycze waszej ekipie sukcesu, ale tej apce porazki z kretesem i wyrokow za pomysl
  • Odpowiedz
@zefj: wiedza się rozumiem magicznie teleportuje? oh man.. dobra pogadalim. Spójrz na apkę bo ewidetnie źle interpretujesz jeśli doszukujesz się tu jakichś Chin ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
System wylicza poziomy w danych umiejętnościach na bazie tego co robisz, kursów które skończyłeś, czasu spędzonego na projektach, przeczytanych książek. W przyszłości też analizować będzie artykuły które czytasz (oczywiście tylko konkretne strony typu stackoverflow). Działa to tak że każdy item, książka, kurs ma konkretną punktacje w punktach doświadczenia za daną umiejętności, i jak kończysz kursy to dostajesz punkty i awansujesz poziomami jak w grze. W tej chwili część rzeczy trzeba wpisywać ręcznie,
  • Odpowiedz
@corpseRott: aa i jeszcze co mi się wydaje: Gdyby firma wdrożyła wasze rozwiązanie i dała je do zarządzania mało ogarniętym PMom to koniec końców pewnie skończyło by się tak, że Ci co ogarniają wg tych śmiesznych punktów i labelek dostawaliby jeszcze większy #!$%@?, bo w końcu umieją to i tamto, więc niech robią. Pewnie szybko zorientowaliby się że nie warto i albo przestali zbierać punkty, albo się zwolnili. A Ci
  • Odpowiedz
@enten: Nikt do artykułów które czytasz nie ma dostępu i nie zapisywane są one w bazie, dostajesz tylko punkty doświadczenia jak w grze. Jeśli boisz się że pracodawca będzie Cię stalkował za pomocy Stacka to wiedz że już może to zrobić bo Stack udostępnia historię. Przy czym pod uwagę trzeba brać że aplikacja nie robi tego na ślepo także nikt się nie dowie że lubisz seks analny ani że czytałeś
  • Odpowiedz
@corpseRott: Nie obraź się, ale widać po Twojej wypowiedzi, że kompletnie nie masz pojęcia o czym mówisz. Pracy developera nie można zmierzyć tak prosto. W tym jest cały szkopuł. Mimo, że to dziedzina bardzo konkretna, to zbyt duże zorientowanie na jakieś tabelki/wyniki i jakiekolwiek metryki rodzi monotonię i zabija innowacyjność/kreatywność. Jeżeli ktoś jest dobrym devem i się tym pasjonuje, to nie dlatego, żeby jego praca wyglądała jak stanie przy taśmie.
  • Odpowiedz
@enten: I tu się mylisz, sam jestem obecnie głównym technicznym architektem IT w korpo, instruującym developerów jak robić, oraz 8 lat spędziłem zawodowo jako developer (ponad 15 hobbystycznie) w 3 krajach świata. Algorytmikę obmyślałem na bazie doświadczenia wraz z innymi programistami. Sam zamordowałbym żeby taki system był gdy ja pracowałem jako developer. Zapierdzielałem po 16h dziennie, codziennie ucząc się do 1 w nocy (robiłem tak ciągiem przez 4 lata pomijając
  • Odpowiedz
Sam zamordowałbym żeby taki system był gdy ja pracowałem jako developer


@corpseRott: Czyli co, tworzysz system w którym sam nie chciałbyś funkcjonować?

- Przeczytałem w całości ponad 30 książek o dev (McKinney, Uncle Bob, Fowler etc) w 4 różnych językach (angielski, niemiecki, hiszpański, francuski)

- Przerobiłem coś koło 700h kursów online i kilkaset
  • Odpowiedz
@enten: Przecież zupełnie coś odwrotnego napisałem? Właśnie chętnie bym z tym pracował bo moje starania byłyby zauważone. Zacytowałeś "zabiłbym aby taki system istniał"... no jakbym napisał "lubię niemców" a ty odpisał "czyli przyznajesz że nie lubisz niemców". Hans halo.

Chodzi właśnie o to w całej aplikacji aby zbudować harmonię... żeby Ci którzy zapierniczają jak szaleni i się uczą byli wyżej a nie liczyła się polityka i jak kto się sprzedaje.
corpseRott - @enten: Przecież zupełnie coś odwrotnego napisałem? Właśnie chętnie bym ...

źródło: comment_1606519108JNqPcjB1aUxphWSK8nYywv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Przecież zupełnie coś odwrotnego napisałem? Właśnie chętnie bym z tym pracował bo moje starania byłyby zauważone. Zacytowałeś "zabiłbym aby taki system istniał"... no jakbym napisał "lubię niemców" a ty odpisał "czyli przyznajesz że nie lubisz niemców". Hans halo.


@corpseRott: Sorry, źle przeczytałem. My bad.

Noo, gdyby jakimś cudem udało wam się w to wpleść profil psychologiczny/osobowość delikwenta, to byłoby to coś. Ale to spore wyzwanie (kliknięcie checkboxa jestem introwertycznym flegmatykiem
  • Odpowiedz