Wpis z mikrobloga

Moja siłownia, na której spędziłem wiele lat, do której po raz pierwszy poszedłem 14 lat temu - generalnie 18 lat istnienia - a którą de facto zamknięto podczas pierwszego lockdownu. Już wcześniej mieli problemy, a pandemia okazała się gwoździem do trumny. Ale wkrótce po zdjęciu obostrzeń, jakoś na początku sierpnia, dwie dziewczyny, które tam pracowały, postanowiły wskrzeszyć siłownię, tylko w innej lokalizacji. Więc zapożyczyły się, nabrały kredytów, podjęły duże biznesowe ryzyko, mając świadomość, że dopiero za jakiś czas zaczną zarabiać. I kiedy już siłownia zaczynała się rozkręcać, kiedy coraz więcej osób przychodziło - bach, pan Morawiecki wbija im kolejnego gwoździa. I co one teraz mają począć? Nie są zamożne, zaryzykowały wszystko. Pan premier prawdopodobnie rujnuje ich biznes z dnia na dzień. I takich upadłych biznesów pewnie będzie więcej.

#mikrokoksy #silownia
  • 174
@ElonMelon: zamknięcie siłowni nie jest idiotyczne, jeśli coś zamykać to w pierwszej kolejności właśnie takie miejsca. To że pierwsze będą zamknięte a potem knajpy , było pewne więc może nie tyle ryzyko co głupota. ta jesień czy zimę trzeba było jeszcze odczekać a nie się pchać w taki biznes. Branie kredytu na tego typu działalność w każdym kraju byłoby ryzykowne. we Francji jest godzina policyjna, dużo większy lockdown i też jak
Wy barany mieliście kiedykolwiek do czynienia z prowadzeniem jakiegokolwiek biznesu? WSZYSTKO jest oparte na długu. Każda firma ma dług, a bez niego jest daleko w tyle za konkurencją.

Rząd nas rucha, a wy się uwzięliście na dziewczyny. Ja jestem coraz bardziej pewien, że rozwojowo cofamy się właśnie o 10-20 lat, bo niestety zwycięży wasza filozofia "czasy niepewne, najlepiej usiąść na dupie i siedzieć".
@ElonMelon: raczej ograniczamy zniszczenia e najważniejszej kwestii - ludzkich zyc. Niektórym jak widać ciężko przychodzi zrozumienie podstawowych rzeczy, jak po co te wszystkie dzialania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
to przeczytaj mój ostatni komentarz i postaraj się zrozumieć, że to była dość sensowna inwestycja.

@Kenteris:

Stary, nie pisz takich wpisów na tym portalu (i chyba generalnie wśród ludzi). Pierwsze co pomyślałem to, że ci zaraz napiszą, że "ale głupia, otwierała biznes w niepewnych czasach" i się nie zawiodłem bo już 2 czy 3 komentarz o tym był.

Tutaj każdy jest specjalistą, każdy zna lepiej sytuację zarówno ogólną jak i prywatną