Wpis z mikrobloga

Moja siłownia, na której spędziłem wiele lat, do której po raz pierwszy poszedłem 14 lat temu - generalnie 18 lat istnienia - a którą de facto zamknięto podczas pierwszego lockdownu. Już wcześniej mieli problemy, a pandemia okazała się gwoździem do trumny. Ale wkrótce po zdjęciu obostrzeń, jakoś na początku sierpnia, dwie dziewczyny, które tam pracowały, postanowiły wskrzeszyć siłownię, tylko w innej lokalizacji. Więc zapożyczyły się, nabrały kredytów, podjęły duże biznesowe ryzyko, mając świadomość, że dopiero za jakiś czas zaczną zarabiać. I kiedy już siłownia zaczynała się rozkręcać, kiedy coraz więcej osób przychodziło - bach, pan Morawiecki wbija im kolejnego gwoździa. I co one teraz mają począć? Nie są zamożne, zaryzykowały wszystko. Pan premier prawdopodobnie rujnuje ich biznes z dnia na dzień. I takich upadłych biznesów pewnie będzie więcej.

#mikrokoksy #silownia
  • 174
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kenteris: ja #!$%@? xD no to nie są zbyt mądre te dziewczyny :D

Ja planuję otwierać teraz kolejny biznes w trochę nowej branży, bez kredytu bo mam na to hajs. Już prawie podpisałem najem lokalu dwa miesiące temu, ale jednak zrezygnowałem i zrobię to na wiosnę.

Wszyscy (poza tymi idiotami typu "zdejmij kaganiec") wiedzieli, że ten wirus dopiero rozkręci się na jesieni i bankowo będzie lockdown, a jeśli nie to, to
@Kenteris: nawrót zachorowań był pewny. Wystarczyło posłuchać specjalistów, a nie foliarzy. Ja złotówki na giełdę od marca nie wrzuciłem, nie wiadomo gdzie jest dno, ale pewnie tej zimy się dowiemy. Postąpiły zwyczajnie głupio.


@Atomus: Żartujesz? Ja właśnie od marca na giełdę wrzucam co się da i zyski są ogromne. Przecież kryzys to najlepszy moment na inwestycje, na biurach podróży i liniach lotniczych można majątki zdobyć
@miki4ever faktycznie bo wierzy sie polityka ( ͡ ͜ʖ ͡) wszczegolnosci jak wydaje sie oszczednosci zycia na biznes mirku prosze Cie

Gadali tez ze pensja bedzie 4000 , ze nie zamkna kopali i ze polska bedzie centrum logistycznym europy , i ze wszystkim zyje sie dobrze i jest dobrobyt w to tez uwierzyles ?
@miki4ever: dobra dobra, trzeba być jednak aktywnym inwestorem jak chcesz się tak bawić. Wiem że można było zarobić. Ale w pewnych okresach. W marcu czy kwietniu nie było wiadomo dokąd to zajdzie i czy nie będzie dużego krachu w USA. Potem była kwestia konsekwencji kryzysu w księgach i kolejne spadki. Giełda to nie jest pewny zysk i nigdy nie będzie. Ryzyko jest dużo większe niż w styczniu.
Więc zapożyczyły się, nabrały kredytów, podjęły duże biznesowe ryzyko


@Kenteris: kredyt na otwarcie siłowni w trakcie pandemii która jeszcze miesiąc wcześniej spowodowała zamknięcie wszystkich siłowni?

Mam nadzieję że bait (no bo kto by takiego kredytu udzielił)