Wpis z mikrobloga

Moja siłownia, na której spędziłem wiele lat, do której po raz pierwszy poszedłem 14 lat temu - generalnie 18 lat istnienia - a którą de facto zamknięto podczas pierwszego lockdownu. Już wcześniej mieli problemy, a pandemia okazała się gwoździem do trumny. Ale wkrótce po zdjęciu obostrzeń, jakoś na początku sierpnia, dwie dziewczyny, które tam pracowały, postanowiły wskrzeszyć siłownię, tylko w innej lokalizacji. Więc zapożyczyły się, nabrały kredytów, podjęły duże biznesowe ryzyko, mając świadomość, że dopiero za jakiś czas zaczną zarabiać. I kiedy już siłownia zaczynała się rozkręcać, kiedy coraz więcej osób przychodziło - bach, pan Morawiecki wbija im kolejnego gwoździa. I co one teraz mają począć? Nie są zamożne, zaryzykowały wszystko. Pan premier prawdopodobnie rujnuje ich biznes z dnia na dzień. I takich upadłych biznesów pewnie będzie więcej.

#mikrokoksy #silownia
  • 174
  • Odpowiedz
Można było mieć wszystko praktycznie po staremu ale przestrzegać tych #!$%@? maseczek i higieny i byłby teraz spokój, a przynajmniej większy spokój.


@Atomus: Nie #!$%@? glupot szamanie antynaukowy

https://pbs.twimg.com/media/EkaA-WEX0AAthTx?format=jpg&name=medium

https://pbs.twimg.com/media/EkXtORBX0AAhqnU?format=jpg&name=medium

https://mobile.twitter.com/BjorklundVictor/status/1315633518521856000
NooB1980 - > Można było mieć wszystko praktycznie po staremu ale przestrzegać tych #!...

źródło: comment_16028330926yrnAXRrFC7L1YUTM2aF8E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kenteris: Chłopie, ty tu dyskutujesz o prowadzeniu dg z wykopkami, gdzie większość ma jeszcze koper pod nosem, jara się mentzenem i nigdy nie miała nic swojego xD serio, większość pawianów tutaj nie potrafi sobie znaleźć dziewczyny i wyjść z domu, wiec wyśmiewają każdy przejaw samodzielności i przedsiębiorczości.
Zamykanie siłowni to kompletny nonsens (tak jak basenów z chlorowana woda) i jeszcze 2 tygodnie temu pomysł wydawał się nierealny.
Pamiętaj ze ci sami
  • Odpowiedz
@ElonMelon: szczepionki od początku się nie spodziewałem wcześniej jak za półtorej roku i bałbym się zresztą wcześniej jej brać. Także cierpliwie czekam.
  • Odpowiedz
No ale to wina tych dziewczyn, bo kto by się pakował w kredyty kiedy rządy mówią, że jest pandemia? Średni pomysł, aczkolwiek współczuje...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kenteris: znajomy ma knajpę, w czasie pierwszego "lockdownu" zrobił akcje: kup piwo dzisiaj, wypij po lockdownie. Zebrał kasę na 3 miesiące w pierwsze dwa dni (utrzymał prawie pełny skład załogi, która nie mogła pracować), 90% ludzi (jego stałych klientów) powiedziało, że nie chce tego piwa. Nie mówię, że to rozwiązanie dla każdego, się możesz laskom podrzucić coś typu "karnet teraz, pizganie żelastwa później".
  • Odpowiedz
  • 0
@Kenteris wczoraj podczas treningu też z bratem dowiedzieliśmy się o zamknięciu siłowni. Brat zaczął się nawet zastanawiać czy jeśli siłownia przekształciła się w klub sportowy czy stowarzyszenie to czy mogłaby być otwarta dla członków klubu/stowarzyszenia.
Na ten moment to chyba dobrą okazją były by streamy z treningów które by robili trenerzy personalni aby choć trochę zminimalizować straty.
  • Odpowiedz