Wpis z mikrobloga

@Niebadzlosiem: tak, bo im młodszy człowiek tym droższy ma telefon. Kilka lat to dla telefonów zazwyczaj oznacza nową erę. Przestań zaginać rzeczywistość i tłumaczyć swój wybór, Ty nie potrzebujesz nowego flagowca, ktoś inny potrzebuje. Jak nie jesteś w grupie docelowej to po co komentować czyjś wybór.
@girabaldi: No okej ale poza prestiżem to po co nowy telefon. W sensie chodzi o gierki czy o co xD
Bo nie czaję po co mieć top of the top za samej idei posiadania ?
Na moim pixelu 2 xl odpale wszystko - najlepie gierki pewnie na low albo by się cieły to faktycznie może o to chodzić ?
Przez te 3 lata dużo się nie zmienilo a kilka tysi w
Ja kupię ten telefon za parę lat za +/- 1000zł w fajnym stanie sprzedam za 700 za parę lat i zawsze mam super telefon.


@Niebadzlosiem: Ta, już widzę jak nawet i za 4 lata kupujesz iP 12 za tysiaka xD Pomijając że na dzień dobry bierzesz model z kończącym się wsparciem, zużytą baterią itd. No ale jesteś wygryw niesamowity bo kupiłeś staroć za ułamek ceny, szok ( ͡° ͜ʖ
@L3gion: Pixel 2 Xl cena startowa 2800 coś takiego kupilem z początku 2020 czyli 3 latek. Stan baterii 83% - mierzyłem. W super stanie 0 rysek, szkło ochronne, dokupiłem etui lepsze i jestem zadowolony. 800zł mnie kosztował.
Szybko stanaiał w porównaniu do iphonów - widzę że te cene trzymają jak #!$%@? ;P
Gdyby baterie był wymienne łatwo to iphony byłby lepszym jeszcze kąskiem np teraz iphone X kupić czy coś :D
@Niebadzlosiem: irytuje mnie strasznie jak ktoś buduje sobie taką nieruchomość umysłu (jak rapował Łona). Skoro ja nie potrzebuje to nie jestem w stanie pojąć dlaczego ktoś ma potrzebować, cięzko strasznie wyjśc poza ramy własnego pojmowania rzeczywistości i zrozumieć, że sa odmienne zdania, potrzeby i gusta i po prostu zainteresować się aktualnymi trendami żeby to zrozumieć. Może ktoś nie ma 3 letniego pixela 2xl na którym odpali wszystko i szuka nowego telefonu,
@Apacz449: a w moim środowisko ludzie zmieniają iPhony najpóźniej po 2 latach, biorą je w drogich abonamentach i sam telefon w ratach, z kolei telefony na androidzie służą dłużej niż 2 lata. Także twoje generalizowanie równie bezsensowne. Nie wiem tylko po co się tym w ogóle zajmować. Ktoś woli swoje pieniadze wydawać na telefon ktoś inny na rower, ubrania czy komputer. Faktem jest że Apple króluje w windowaniu cen i nie
@girabaldi: No właśnie po to piszę nie ma co się oburzać jak chcą ludziska to niech sobie nawet iphona ze złota kupią ich hajs , jestem z technologią na bieżąco i nie widzę powododu by przeciętny kowalski zmieniał często smartfona.
Miałem nadzieję na odpowiedź "no moje ziomki z licbazy zmieniają po mają ładne kolory albo moj współpracownicy zmieniają bo aparaty się dużo zmieniły z roku na rok ablo ten ekran 120hz
Jak kupowałem androidy to zawsze nowe, mój pierwszy iPhone był używanym telefonem.


@alWdIjJpz18nHw: i słusznie, szybkie google mówi że przeciętny czas życia iPhone to 4 lata i 3 miesiące.

Ja jestem team Android ale muszę przyznać że telefon zmieniam średnio co 2 lata. Nie bo chcę, tylko dlatego że po dwóch latach nie nadają się do użytku. W dwóch padła bateria i przestała trzymać do wieczora. W chyba trzech uszkodził się
a w moim środowisko ludzie zmieniają iPhony najpóźniej po 2 latach


@Atomus: ale pewnie je sprzedają a nie wrzucają do szuflady. A ja jak zmieniam po dwóch latach Androida to stary raczej idzie na złom. Ostatnio Pixel XL - padł aparat. Poprzedni - padł przycisk power, jest permanentnie wciśnięty więc nie idzie włączyć telefonu bo zaraz się wyłącza. 2-letnie telefony na Androidzie są gówno warte więc szkoda czasu i pieniędzy na
800zł mnie kosztował. Szybko stanaiał w porównaniu do iphonów


@Niebadzlosiem: No i to mnie właśnie bawi, bez obrazy. Nie kupiłeś premium klasy w okazyjnej cenie, tylko byłą premium klasę która obecnie (poza aparatem) nie jest lepsza od nowego średniaka za tą samą kwotę. Androidy tanieją szybciej bo po 2 latach (a często mniej!) producent porzuca jakiekolwiek aktualizacje: systemu, funkcjonalności, bezpieczeństwa.

to po co nowy telefon. W sensie chodzi o gierki czy
@Tommy__: Heh, ja wciąż mam 7-letni Galaxy S3 i pewnie jeszcze minie parę lat zanim odczuję potrzebę go wymienić. A wtedy i tak kupię coś za 300-400 zł, bo serio nie mam zapotrzebowania na cokolwiek mocniejszego. Ma się dać zadzwonić, SMS wysłać, nawigacji użyć, czasem zrobić jakieś zdjęcie albo zajrzeć do neta.
. W moim środowisku jest masa osób które maja starsze iphony i nikt nie myśli o zmianie bo im zwyczajnie dobrze działają


@Apacz449: a w moim jest masa osób, co ma androidy od lat. Sam mam mi note 2 od 3 lat i dopiero zaczynam rozważać zmianę, bo bateria pada. Większość znajomych też ma telefony aż nie padną, bo po prostu wolą wydawać pieniądze na ciekawsze rzeczy, niż samsung galaxy s
@gatineau: zależy od telefonu, ja kupuję sredniaki i służą co najmniej tyle sprawnie, 3 lata minimum. Jedyny top to Huawei p8, był super i sprzedałem a nie wrzuciłem do szuflady , jedyna wada to nawet mocno sie grzał, trochę się go bałem. Myślałem teraz o iPhone starszym modelu bez przebiegu, ale jak wspomniałem nie będzie obsługi streamingu xboxowego także podziękuję.
zależy od telefonu, ja kupuję sredniaki i służą co najmniej tyle sprawnie, 3 lata minimum


@Atomus: i pewnie też od użytkownika :) Nie raz nie dwa spadły więc pewnie uszkodzony aparat to trochę na własne życzenie