Wpis z mikrobloga

@Tommy__: Tak w sumie, mam materiał do rozważań.
Załóżmy mam iPhone 11, kupuję iPhone 12, sprzedaję iPhone 11.
Ktoś kupuje mojego iPhone 11, sam sprzedaje swojego iPhone X itd..
Cykl życia i śmierci tych telefonów to doświadczenia wielu użytkowników.
Zastanawiam się teraz, czy telefony z androidem też tak chętnie krążą na rynku używanych telefonów. Albo kto zmienia telefon częściej, posiadacz androida, czy iPhone'a?

Jak kupowałem androidy to zawsze nowe, mój pierwszy
  • Odpowiedz
@alWdIjJpz18nHw: Tu nie ma co rozważać, bo tylko wykopkowi fani androida uważają, że ludzie zmieniają iphony rok do roku, a tak naprawdę zazwyczaj ktoś kto kupuje iPhona to ma go pare lat zanim pomyśli o jego zmianie. W moim środowisku jest masa osób które maja starsze iphony i nikt nie myśli o zmianie bo im zwyczajnie dobrze działają ¯_(ツ)_/¯ . Oczywiście na wykopie jak mantra powtarzana jest teoria ze ludzie się
  • Odpowiedz
Załóżmy mam iPhone 11, kupuję iPhone 12, sprzedaję iPhone 11.

Ktoś kupuje mojego iPhone 11, sam sprzedaje swojego iPhone X itd..


@alWdIjJpz18nHw: ten z X sprzedaje komuś kto nie ma w ogóle iPhone, więc razem z ładowarką, sam też chce kupić razem z ładowarką, więc na końcu to Ty zostajesz bez ładowarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No dobra, tylko pytanie czy rozmawiamy o świadomych użytkownikach którzy sami zarabiają na swoje zachcianki czy o dzieciarni która dostaje sprzęt bo starych na to stać?
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: ja nie wiem jak ludzie mogą kupować te kaczki, wołowiny itd. Ja kupuje podroby za 4.99, rozrobię to z kaszą i odrobiną soli, nagotuje i przez cały tydzień mam jedzonko za 50zł. A frajerzy wydaja w restauracji tyle na jeden posiłek!

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tommy__: Najlepsze co można zrobić to zrootować swój telefon i wgrać nieoficjalne ROMy aby nadal zachować sobie nieoficjalne wsparcie, usuwać spowalniające śmieci itp.
Bardzo duża ilość telefonów z 2016 tak ma, a nadal mają wystarczająco zasobów na wygodne używanie.
  • Odpowiedz
@Apacz449: ja od kiedy mam iPhone to nareszcie przestałem się #!$%@? na telefon xd te androidowe telefony to był dramat. iOS chcąc nie chcąc jest projektowany i dedykowany pod ten hardware. Android wiadomo, do wszystkiego to do niczego.
Mam iPhone X i nadal działa zajebiscie i pewnie minie z 5 następnych lat zanim w ogóle zacznę myśleć o zmianie
  • Odpowiedz
starsze iphony i nikt nie myśli o zmianie bo im zwyczajnie dobrze działają


@Apacz449: tak, w szczególności 5s i 6s w których bateria w obecną pogodę z 50% #!$%@? strzela w mig do 0% xD
użytkownik 5s here, a mirabela ma 6s xD
  • Odpowiedz
@alWdIjJpz18nHw: Tu nie ma co rozważać, bo tylko wykopkowi fani androida uważają, że ludzie zmieniają iphony rok do roku, a tak naprawdę zazwyczaj ktoś kto kupuje iPhona to ma go pare lat zanim pomyśli o jego zmianie. W moim środowisku jest masa osób które maja starsze iphony i nikt nie myśli o zmianie bo im zwyczajnie dobrze działają ¯\(ツ)/¯ . Oczywiście na wykopie jak mantra powtarzana jest teoria ze ludzie się
  • Odpowiedz
@Apacz449: ja biorę 12 Pro z dwóch powodów: świetny design i upgrade aparatu. Przesiadam się z X, którego oddam komuś z rodziny, bo wciąż chodzi jak nowy. Teoretycznie nie muszę zmieniać, ale chce i mogę. Jak ktoś ma z tym problem to niech idzie być niedorozwiniętym gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@Tommy__ ja po 2 latach mam ochotę wyrzucić swojego androida na śmietnik, iphone miałam jakieś 5 lat i działał dalej dobrze, gdybym nie pożyczyła koleżance, która go zepsuła to pewnie dopiero teraz po 7 latach bym go wymieniała ¯_(ツ)_/¯ z mojego doświadczenia to użytkownicy androida wymieniają je właśnie średnio co 2 lata ups
  • Odpowiedz