Wpis z mikrobloga

Uwielbiam zapach szkalowania kapitalizmu o poranku.

Btw zauważyliście że na Wykopie obrażanie boga jahwe i katolicyzmu spotyka się z mniejszym oburzeniem społecznym, niż obrażanie ekonomicznego modelu opartego na prywatnej własności środków produkcji? Wiecie, ja lubię szkalować jedno i drugie, ale i tak... XDDD

Właśnie tak do mnie to dotarło, że tag #bekazkatoli spotyka się z większym respektem, niż #antykapitalizm. Czyli kapitalizm jest otoczony większą czcią, niż bóg.

Obrażanie kapitalizmu, systemu opartego na wyzysku słabszych przez silniejszych jest tutaj największym możliwym bluźnierstwem. Obrażam w końcu bożka pieniędzy i bogactwa. Może szkalowanie kapitalizmu powinno zacząć podpadać pod obrazę uczuć religijnych?? xDD

Przedsiębiorcy tutaj są świętsi od papieża. Smutne to i żałosne. Przedsiębiorców nie obchodzicie, nic a nic. Jesteście tylko dla nich małym nędznym paprochem na butach.

#antykomunizm #anarchizm #syndykalizm #bekazkapitalizmu #neuropa
  • 100
@Gaku745:

Obrażanie kapitalizmu, systemu opartego na wyzysku słabszych przez silniejszych jest tutaj największym możliwym bluźnierstwem. Obrażam w końcu bożka pieniędzy i bogactwa.


Albo to, albo ludziom się nie podoba że propagujesz jakieś utopijne pomysły które wprowadzone niechybnie ściągnęłyby na nas głód.
Btw zauważyliście że na Wykopie obrażanie boga jahwe i katolicyzmu spotyka się z mniejszym oburzeniem społecznym, niż obrażanie ekonomicznego modelu opartego na prywatnej własności środków produkcji? Wiecie, ja lubię szkalować jedno i drugie, ale i tak... XDDD


@Gaku745: znany fakt

Imagine there’s no heaven,
It’s easy if you try,
...
imagine no possesion
I wonder if you can

I w sumie nic dziwnego, bo każdy rozsądny człowiek wie, że religia to
@Gaku745: To jest oczywiste dosyć. Boga nie ma, a katolicyzm kradnie miliardy z naszych podatków, w dodatku często ogranicza wolność gospodarczą i nie tylko. Być może byłaby większa popularność anty-kapitalizmu gdyby była jakaś alternatywa? Czekam z niecierpliwością, bo na razie kapitalizm jest najlepszym systemem.
Czyli kapitalizm jest otoczony większą czcią, niż bóg.


@Gaku745: ktoś tu się pcha w diagnozę narcystycznych zaburzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwsze co myślisz to nie że może twoje argumenty są #!$%@?, co wywołuje oburzenie (co jest często stanem faktycznym btw), tylko że kapitalizm jest bóstwem wyższym od Boga. To już jest odlot taki co najmniej w środku skali
Ej wszystkim wam dziękuję za zaangażowanie, ale chyba nie dam rady odpisać bo bardzo dużo jest odpowiedzi i mi miło, no ale trochę mnie to przerasta w tym momencie xD

A szkoda bo padło tu dużo śmiesznych tekstów. Bo przeczytałem wszystko.
@Gaku745: W waszych umysłach kapitaliści całują buty januszom-przedsiębiorcom, bo lubią być uciskani, albo traktują kapitalizm jako fontannę do której wrzucasz pieniążek i modlisz się o dobrobyt dla siebie. Realność praktycznego socjalizmu jest taka, że ta sama władza, która teraz jest rozsiana po mniejszych jednostkach skupiłaby się w ręku przywódców rewolucji i ludzie mieliby jedynie gorzej. Chęć posiadania to wrodzona cecha człowieka. Chyba lepiej mieć wybór czy próbujesz z własnym biznesem, szukasz
Przedsiębiorcy tutaj są świętsi od papieża. Smutne to i żałosne. Przedsiębiorców nie obchodzicie, nic a nic. Jesteście tylko dla nich małym nędznym paprochem na butach.


@Gaku745: W Polsce ponad 20% ludzi to przedsiębiorcy jełopie. Tylko kapitalizm to system który pozwala na taki indywidualizm. W tym twoim #!$%@? syndykaliźmie ci ludzie by gruz musieli żreć bo bieda by była xD.

Tak w sumie te twoje wysrywy to jest taki bełkot że nawet
@Gaku745:
Bliżej mi do idei wolnorynkowych niż komunistycznych, a mimo wszystko szanuję za triggerowanie fanatycznych kapitalistów.
Tutaj jak powiesz, że w sumie służba zdrowia powinna być w jakimś stopniu publiczna to cię zjadą od lewaków, a takie PO to dla nich socjaliści. xD
Czasem mam wrażenie, że niektóre wykopki wyznają religię, gdzie świętością są przedsiębiorcy i ich święta własność prywatna.
@Gaku745: większość Polaków to chyba ciągle sieroty po PoPiSie, których idolem (uświadomionym lub nie) jest Leszke Balcerowicz (Sam byłem wychowany w duchu zachwytu Ameryką i liberalizmem). Często to są większe szury niż pisowcy czy konfederaci pod względem fanatycznego i bezrefleksyjnego przywiązania do poglądów. Także bardziej skłonni do pogardy względem innych i dehumanizacji inaczej myślących (były badania na ten temat kiedyś).
To chyba Kwaśniewski powiedział (albo w wywiadzie z nim to czytałem),
bo tu każdy myśli, że kiedyś sam zasiądzie na tronie paróweczkowego mocarstwa xD.

Z kucostwa się wyrasta po kilku latach pracy.


@Iskaryota: Im dłużej pracuję tym większym kucem jestem. Sorry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z kucostwa się wyrasta po kilku latach pracy.


@Iskaryota: @Gaku745

raczej z socjalizmu się wyrasta gdy widzi się, że na podobnym poziomie zyja osoby ktore nic nie robią, a jeszcze trzeba placic na nich podatki xD

Przedsiębiorcy tutaj są świętsi od papieża. Smutne to i żałosne. Przedsiębiorców nie obchodzicie, nic a nic. Jesteście tylko dla nich małym nędznym paprochem na butach.


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
Najczęściej niestety wrogami kapitalizmu są albo ludzie o małej wartości na rynku pracy, albo ludzie, którzy jeszcze na ten rynek nawet nie weszli xD


@Darson666 Jakieś źródło do badań na ten temat, czy klasycznie Instytut Danych z Dupy?
@Akwinata: Jeju, przczytaj moje wypowiedzi jeszcze raz:

Moim zdaniem jeśli socjalizm naprawdę zawiedzie


Socjalizm, czyli mam tutaj na myśli kolektywistyczny anarchizm, który jest formą socjalizmu.

to nam nie pozostanie nic innego niż skandynawska socjaldemokracja


Może to będzie dla Ciebie zaskoczeniem, ale rozróżniam między socjalizmem, a socjaldemokracją xD. Wiem, to na wykopie jest rzadkość.

Socjalizm to model ekonomiczny w którym środki produkcji są własnością kolektywną, społeczną albo spółdzielczą.

Socjaldemokracja to kapitalistyczny
@Gaku745:

Socjalizm, czyli mam tutaj na myśli kolektywistyczny anarchizm, który jest formą socjalizmu.


Jedną z form "uspołecznienia" środków produkcji? Dobrze rozumiem?

Naprawdę widzę różnicę między tymi dwoma systemami, uwierz mi. Poświęciłem połowę mojego życia tłumacząc ludziom różnicę między socjalizmem, socjaldemokracją, a nawet chadecją. Nie jestem ignorantem, używam swojej terminologii nie bezpodstawnie.


Rozumiem, w porządku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745:

Czyli kapitalizm jest otoczony większą czcią, niż bóg.

Bo Bóg (poprawnie wielką literą gdy chodzi o konkretnego) prawdopodobnie nie istnieje a dobrodziejstwa kapitalizmu widać gołym okiem wszędzie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jedną z form "uspołecznienia" środków produkcji? Dobrze rozumiem?


@Akwinata: No między innymi ale nie tylko. Anarchizm zawsze był przeciwko wszelkim nieusprawiedliwionym i nieuzasadnionym hierarchiom i władcom. Współczesne kapitalistyczne prawo do własności między innymi potęguje te hierarchie, więc nie może zostać uznane za usprawiedliwione. Stąd socjalistyczne tendencje w anarchizmie, albo przynajmniej - pośrednio kolektywistyczne, bo nie jest to forma przymusowego uspołecznienia, a dobrowolnego.
@Gaku745: Mam tylko jedno pytanie, od wczoraj przewijają mi się twoje wpisy, często nawiązujesz do kolonializmu. O ile możemy dyskutować czy kolonializm jest związany z definicja kapitalizmu, gdzie jestem otwarty na taka dyskusje, tak samo lawirowanie w takich pojęciach jak kolonializm sprzed lat właśnie, a dzisiejszym przedsiębiorca, to naprawdę żal dupe ściska. Jest tu jakiś element szczucia na siebie pewnych grup, ale takie płynne przechodzenie z kolonializmu na przedsiębiorców to już
@Szalom: Ale moje odniesienie do kolonializmu jest zawsze TYLKO odpowiedzią na komunistyczne 100 mln.

To jest kontrargument którego nie stosuję nigdzie indziej.

Rozumiesz już?

Nie porównuję nigdy Janusza-przedsiębiorcy, prowadzącego swój mały Januszex do Króla Belgii Leopolda, ucinającego ręce murzynom w Kongo. To jest raczej absurd, prawda? No więc, nie stosuję tego porównania.

Jednak używam go jako widły na torpedowanie mojego anarchizmu w wizji Kropotkina, Bakunina, Bookchina albo nawet Chomskiego argumentem "ale
@Gaku745: Twój protekcjonalny ton jest dość żałosny, rozumiem że wrzucasz mnie już i tak do jednego wora z innymi wykopkami chociaż napisałem ci, że na wiele tematów jest gotów rozmawiać i jestem otwarty, ale ok, niech będzie. Chciałbym jeszcze dyskutować jak te wyliczenia przekroczyły liczbę 100 mln nawet jeśli chodzi o ofiary kolonializmu, czy jak ktoś się rozbije samochodem bo amerykanie żałowali na poduszki powietrzne to to wina kapitalizmu? Nie wiem,
Twój protekcjonalny ton jest dość żałosny, rozumiem że wrzucasz mnie już i tak do jednego wora z innymi wykopkami


@Szalom: Nie wrzucam, zawsze mam taki ton xD ale jak ci zależy na tym żeby mieć poprawne dekorum, to mogę to zmienić na twoje potrzeby. Jestem elastyczna.

Chciałbym jeszcze dyskutować jak te wyliczenia przekroczyły liczbę 100 mln nawet jeśli chodzi o ofiary kolonializmu, czy jak ktoś się rozbije samochodem bo amerykanie żałowali
No między innymi ale nie tylko. Anarchizm zawsze był przeciwko wszelkim nieusprawiedliwionym i nieuzasadnionym hierarchiom i władcom. Współczesne kapitalistyczne prawo do własności między innymi potęguje te hierarchie, więc nie może zostać uznane za usprawiedliwione. Stąd socjalistyczne tendencje w anarchizmie, albo przynajmniej - pośrednio kolektywistyczne, bo nie jest to forma przymusowego uspołecznienia, a dobrowolnego.


@Gaku745:

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Czy gdzieś na świecie grupy anarchistyczne podejmują obecnie skutecznie próby stworzenia takiej, nie