Wpis z mikrobloga

Uwielbiam zapach szkalowania kapitalizmu o poranku.

Btw zauważyliście że na Wykopie obrażanie boga jahwe i katolicyzmu spotyka się z mniejszym oburzeniem społecznym, niż obrażanie ekonomicznego modelu opartego na prywatnej własności środków produkcji? Wiecie, ja lubię szkalować jedno i drugie, ale i tak... XDDD

Właśnie tak do mnie to dotarło, że tag #bekazkatoli spotyka się z większym respektem, niż #antykapitalizm. Czyli kapitalizm jest otoczony większą czcią, niż bóg.

Obrażanie kapitalizmu, systemu opartego na wyzysku słabszych przez silniejszych jest tutaj największym możliwym bluźnierstwem. Obrażam w końcu bożka pieniędzy i bogactwa. Może szkalowanie kapitalizmu powinno zacząć podpadać pod obrazę uczuć religijnych?? xDD

Przedsiębiorcy tutaj są świętsi od papieża. Smutne to i żałosne. Przedsiębiorców nie obchodzicie, nic a nic. Jesteście tylko dla nich małym nędznym paprochem na butach.

#antykomunizm #anarchizm #syndykalizm #bekazkapitalizmu #neuropa
  • 100
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Gaku745: rozumiem że syndykalizm zakłada że zamiast korporacji, ludźmi zarządzają związki zawodowe. Nie uważasz że efekt będzie taki sam? Dalej ci co stoją na czele związku zawodowego będą wykorzystywać pracownika na najniższym szczeblu.
Nie do końca wiem o co chodzi w tym systemie, masz jakiś artykuł który dokładniej opisuje jak miałby działać taki system?
@Gaku745: bo tu każdy myśli, że kiedyś sam zasiądzie na tronie paróweczkowego mocarstwa xD.

Z kucostwa się wyrasta po kilku latach pracy.


@Iskaryota: Ale ty wiesz, że większość ludzi nawet nie chce zostawać żadnymi królami „paróweczkowego imperium” i to jest zwykłe sprowadzenie do absurdu. Nie wmówisz mi, że w aktualnym systemie, wyjście z biedy do godnego poziomu życia jest niemożliwe. Po prostu, duża część osób zarabiających na etatach te kilka