Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć co się na tym facebooku odwaliło? xD
Pod niemal każdym postem dotyczącym koronawirusa 3/4 komentarzy są w stylu że "wirusa nie ma" że to "ściema" że to "zaplanowana plandemia" itp.
Wygląda to jak plaga gargantuicznych rozmiarów i zdumiewające jest to, że jest aż tak dużo denialistów negujących istnienie wirusa co jest kompletnym denializmem naukowy porównywalny z wierzeniem w płaską ziemię.

#koronawirus #facebook #facebookcontent #teoriespiskowe #foliarze #pytaniedoeksperta #nauka
  • 56
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody @dendrofag rzeczywiście trochę przesadził, ponieważ mamy do czynienia z pandemia.

Dużo osób przechodzi bezobjawowo lub nie udaje się do lekarza/sanepidu w przypadku gorączki ponieważ lekkie przypadki są jedynie "izolowane" poprzez kwarantannę lub osoby te myślą że to zwykła grypa. Myślę, że jednostki z potwierdzoną testem chorobą to jest wierzchołek góry lodowej, a przypadków zachorowań w ostatnim miesiącu jest realnie kilkakrotnie więcej.

Myślę, że do negowania istnienia choroby przyczynia się
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: możliwe że ten wirus jest silniejszy i grozniejszy niz dotychczasowe wirusy np grypy ale kto umie myśleć widzi jak #!$%@? duzo bandytów i #!$%@?ów zarabia na sianiu strachu i choćby już to powoduje niecheć do podporzadkowywania sie debilnie wprowadzanym ograniczeniom (vide zakaz wchodzenia do lasu)
  • Odpowiedz
@obcowzbudny: też się zgadzam że zachorowań i infekcji jest o wiele więcej niż podają oficjalne statystyki. Oznacza to także że śmiertelność jest kilkakrotnie niższa niż ta w oficjalnych statystykach.

jeszcze raz powtórzę, nikt rozsądny nie neguje istnienia samego wirusa.

Nie ma natomiast żadnej epidemii ani pandemii, a przynajmniej nic nie uzasadnia tego co się dzieje wokół nas – nakazu noszenia maseczek, różnego rodzaju obostrzeń włączając w to zakaz wstępu do
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody:

Sucharit Bhakdi #!$%@? coś o bogu więc mam wrażenie że te osoby są po prostu na marginesie naukowym.

Ok, podejrzewałem właśnie że tak będzie. Odrzucisz tych naukowców i wirusologów którzy nie pasują do Twojego światopoglądu, niezależnie od tego co mówią.

Co z tego że wierzy w Boga, skoro jest naukowcem z ogromnym dorobkiem? Czy to przekreśla
  • Odpowiedz
Ok, podejrzewałem właśnie że tak będzie. Odrzucisz tych naukowców i wirusologów którzy nie pasują do Twojego światopoglądu, niezależnie od tego co mówią.


@dendrofag: Nie, staram się sprawdzić kim są ci eksperci czy nie są podatni na jakąś ideologię czy związani z jakimiś ugrupowaniami politycznymi/ideologicznymi/religijnymi
Bo świat nauki nie jest wolny od oszustów a przykładem są chociażby kreacjoniści

Co z tego że wierzy w Boga, skoro jest naukowcem z ogromnym dorobkiem? Czy to przekreśla
  • Odpowiedz
@dendrofag To czy możemy określać to co się dzieje mianem pandemii czy nie nie zależy od śmiertelności a od liczby zarażonych więc wg mnie jak najbardziej stosowne jest używanie słowa pandemia. Reszta się zgadza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaczelnyWoody: jeden mój ziomek pod każdym postem o koronie spamował swoimi antykowidowymi teoriami, aż sobie przypomniałem jaki to debil i go usunąłem
  • Odpowiedz
To czy możemy określać to co się dzieje mianem pandemii czy nie nie zależy od śmiertelności a od liczby zarażonych więc wg mnie jak najbardziej stosowne jest używanie słowa pandemia.


@obcowzbudny: Skoro tak, to mamy też do czynienia z pandemią kataru, przeziębienia i grzybicy stóp.
  • Odpowiedz
Ludzi dopadł potężny dysonans poznawczy i teraz muszą sami siebie przekonywać, że postępowali słusznie.


@KubaGrom: niestety u mnie w pracy połowa mojego pokoju tak zwariowała, aż strach się odzywać,
generalnie to się już oswoiłem z myślą, że będę musiał przez nich przechorować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaczelnyWoody: nie wiem czemu się dziwisz, ludzie potrafią czytać i widzą że w bogatej Szwecji ludzie nie umierają. Nie żebym nie ubierał ale mam mocno #!$%@? w coś co nie jest skuteczne a miało nas zdzoesiatkowac. Na górników napuscili cały kraj, wiem że ktoś tam był na kwarantannie, powinien umrzeć pod respiratorem a sobie chwalił bo #!$%@? mu było a pokazał to test który pokazywał hoooj wie co
  • Odpowiedz