Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć co się na tym facebooku odwaliło? xD
Pod niemal każdym postem dotyczącym koronawirusa 3/4 komentarzy są w stylu że "wirusa nie ma" że to "ściema" że to "zaplanowana plandemia" itp.
Wygląda to jak plaga gargantuicznych rozmiarów i zdumiewające jest to, że jest aż tak dużo denialistów negujących istnienie wirusa co jest kompletnym denializmem naukowy porównywalny z wierzeniem w płaską ziemię.

#koronawirus #facebook #facebookcontent #teoriespiskowe #foliarze #pytaniedoeksperta #nauka
  • 56
  • Odpowiedz
Nie mówi się o tym głośno, ale równolegle z covid-19 świat opanowała pandemia głupoty i ignorancji. Naukowcy nie mają niestety żadnych perspektyw na opracowanie lekarstwa lub szczepionki na to groźne schorzenie.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Myślę, że ogromna większość tych osób wcale nie uważa, że wirusa nie ma. Po prostu mają dość nieudolności i hipokryzji władzy i bezsensownych obostrzeń wprowadzanych tylko po to, żeby pozorować, że się coś robi.
  • Odpowiedz
@OlekAleksander: @OsraneMajtyXD: @MaczuPikczu512: @pjprezes: @hard1: Jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że ci ludzie uważają się za tych prawdziwie "oświeconych" którzy "wyłączyli TV i włączyli myślenie" a posiłkują się pseudo dokumentalnym 20-paro minutowym filmikiem z żółtymi napisami "plandemic" przepełnionym antynaukowymi farmazonami i teoriami spiskowymi wyssanymi z dupy albo stronami publikujące rewelacje o UFO albo Chemtrails
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody ogólnie to mam w dupie ta pandemię, tylko tutaj klikam glupoty dla zabicia czasu, na FB się nie udzielam, mam swoje zdanie i nikomu nic do tego. Ale tak obserwując coraz więcej jest tych Maćków trenerów co to #!$%@? owoce na śniadanie i pakują od rana na siłce i głoszą te swoję wymiociny na instagramach, że koronaświrus itp. ludzie to łykają bo chcą, bo im się mesjasz ujawnił co #!$%@? kocopoly,
  • Odpowiedz
Wygląda to jak plaga gargantuicznych rozmiarów

Na pewno dużych, ale nie ma się co bardzo sugerować w tej kwestii facebookiem, bo ludzie publikujący gówniane ranty pod własnym imieniem i nazwiskiem to specyficzny gatunek. Raczej większość ludzi wierzy w covida, ale nie będzie o tym pisać ani wdawać się w gównoburze, stąd większość komentarzy jest od denialistów.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Bo debata publiczna w internecie to patologia. Internetowe bańki informacyjne (portale społecznościowe podsuwają ci tylko takie treści z którymi będziesz się zgadzał, aby zwiększyć aktywność na stronie) co powoduje trybalizację i resentymenty na poziomie over 9999999.

Chcesz podyskutować na poziomie, poczytać coś mądrego, aż wreszcie dowiedzieć się czegoś, to nie odpalaj social media, bo tam tego nie zrobisz. Najwyżej przyjmiesz trochę śliny na ryj od krzykaczy.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: takie rzeczy piszą najczęściej ludzie, którzy jeszcze z 20-30 lat temu uchodziliby co najwyżej za wsiowych głupków spod budki z piwem, ale w dobie internetu i facebooka mają szansę zbierać się w grupach i wysrywać te swoje mądrości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@NaczelnyWoody: chciałem Ci napisać długą wypowiedź na ten temat ale skrócę to do:

Działań rządu PiS

Bezsennsowne ograniczenia, ciągle zmiany, raz wirus groźny i 15 tysięcy kary, później wirus niegroźny zapraszamy na wybory, jeszcze później nie można za granicę, bo chyba, że jesteś szumowski, oj szumowski ma koronawirusa to po trzech dniach wychodzi i se łazi gdzie chce, ale ty obywatelu pamiętaj o strefach.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Najśmieszniejsze jest to, że te osoby nie zdają sobie sprawy jak bardzo są zniewoleni przez system, banki, wielkie korporacje. Pluje im się na ziemię, a oni to liżą, no ale jak maseczkę założyć to "jestem wolnym człowiekiem auuuuuu" xD (Jakby co nikogo nie wyzywam bo sam zlizuje tą Melę z gleby, ale chociaż się do tego przyznaje)
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: fejsbuk stał się skupiskiem grażyn i januszy których największym osiągnięciem jest zdanie szkoły średniej i urodzenie gówniaka, a po obejrzeniu filmu od profesora doktora Zięby uważają, że są oświeconymi super-umysłami które muszą głosić prawdę objawioną. A reszta społeczeństwa jest zaślepiona przez big-pharmę.
Proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz