Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć co się na tym facebooku odwaliło? xD
Pod niemal każdym postem dotyczącym koronawirusa 3/4 komentarzy są w stylu że "wirusa nie ma" że to "ściema" że to "zaplanowana plandemia" itp.
Wygląda to jak plaga gargantuicznych rozmiarów i zdumiewające jest to, że jest aż tak dużo denialistów negujących istnienie wirusa co jest kompletnym denializmem naukowy porównywalny z wierzeniem w płaską ziemię.

#koronawirus #facebook #facebookcontent #teoriespiskowe #foliarze #pytaniedoeksperta #nauka
  • 56
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: po prostu p0laki są glupie. Niska inteligencja i tyle. Wirus jest, dosyć mało groźny w większości przypadków - dlatego trzeba zachowywać higienę i odstępy, a państwo powinno ogarniac izolatki, lekarzy i osobne centra leczenia i tyle.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody:
wydaje mi się że negowanie istnienia wirusa rzeczywiście jest głupie, jednak niewątpliwie nie ma żadnej epidemii, a na pewno nie ma żadnej pandemi.

po prostu jest sobie średnio groźna choroba, porównywalna do grypy, która zyskała status celebrytki.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody Objawami nie różni się to prawie od grypy (covid here). Jedyne czym MOŻE się różnić to możesz stracić węch/smak (ale nie musisz) i to chyba tyle XD

Wiadomo że bywają przypadku ciężkie, takie gdzie ktoś w ciężkim stanie ląduje w szpitalu i ja tego nie neguje, ale równie dobrze możesz być w ciężkim stanie/umrzeć w wyniku grypy. Koronka posiada zdolność szybkiego rozprzestrzenia się co sprawia, że wydaje się być niesamowicie
  • Odpowiedz
Wygląda to jak plaga gargantuicznych rozmiarów i zdumiewające jest to, że jest aż tak dużo denialistów negujących istnienie wirusa co jest kompletnym denializmem naukowy porównywalny z wierzeniem w płaską ziemię.


@NaczelnyWoody: po czesci jest to z pewnoscia powodowane gotowka plynaca zza wschodniej granicy
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody:

Napisał specjalista fachowiec od epidemiologii i wirusologii...

Ale przecież jest wielu virologów i epidemiologów którzy twierdzą dokładnie to samo co ja, a raczej ja twierdzę to co oni.

nie podniecaj się tak autorytetami, bo na każdy punkt widzenia można znaleźć dowolną liczbę autorytetów.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: a jak nazwiesz to że kilka miesięcy temu wielu naukowców bez cienia wątpliwości powtarzało, że nigdy nie będzie szczepionki na kałwid a dzisiaj po pól roku cudownie wiele ośrodków się prześciga kto vędzie pierwszy? Debilizm naukowy?
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody:
W takim razie poczytaj wypowiedzi następujących naukowców:
Prof. dr med. Sucharit Bhakdi
Dr med. Wolfgang Wodarg
Prof. dr med. John Ioannidis
Prof. dr med. Klaus Püschel
Chciałbyś żebym ci jeszcze znalazł cytaty, czy sam sobie poszukasz?
  • Odpowiedz