Wpis z mikrobloga

@geuze: Ale to nie tylko okruszki ale i kurz etc. Jeśli chciało by się mieć czysto i ładnie to raz dziennie trzeba lecieć ze ścierą po wszystkim moim zdaniem.
@Biedrona_: Nie było pomysłu aby wyspa była zagospodarowana? zlew albo kuchenka?
Jaki procent to zysk?
  • Odpowiedz
Jeśli chciało by się mieć czysto i ładnie to raz dziennie trzeba lecieć ze ścierą po wszystkim moim zdaniem.


@ElCidX: no ja codziennie wycieram wszystkie blaty nawet 2-3 razy, moi rodzice, którzy mają powierzchnię blatów jak pas startowy również, więc ja akurat nie widzę problemu.
  • Odpowiedz
@zibizz1: no rozumiem że są fajne i ładne ale to sklejka :) za frezowane fronty do 21 szafek i szuflad bez uchwytów ale z frezowanym na górze uchwytem w lakierze połysk z blatami swiss krono i obiciem ściany w kolorze blatu dałem 3700 z montażem i dobudowanie dwóch szafek. Z czego 70% było niewymiarowych bo były dopasowywane pod budę i wymiary ikea więc wszystko musiało być robione typowo pod moje
  • Odpowiedz
Te płaskie fronty na wysoki połysk mam wrażenie, że już wychodzą z mody.


@Howea: i bardzo dobrze, mi ta moda się w ogóle nie podobała, moim zdaniem kiepsko znoszą próbę czasu.
  • Odpowiedz
Aż żal mieć w takiej kuchni tylko indukcję (°° marzę o kuchni tego rozmiaru ()
  • Odpowiedz