Wpis z mikrobloga

@mnoo: @Fanatyk_Wedkarstwa: @Pierorzek: @przeczki: Ostatnio wszedłem na grupę FB pewnego znanego pojazdu marki premium (którego cena używanego to >100k PLN, zatem żadna biedota materialna raczej tam nie siedzi). Zaskoczył mnie fakt, że większość ma problem z ortografią, interpunkcja nie istnieje, zdania posiadają dziwną konstrukcję - już na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie tak. Okazuje się, że to w większości nasza "elyta" emigracji ( ͡°
Pobierz pejczi - @mnoo: @Fanatyk_Wedkarstwa: @Pierorzek: @przeczki: Ostatnio wszedłem na grup...
źródło: comment_1601278646iiC9Lk9RmHpeaoERANtuEo.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@przeczki: nie, w ten sposób piszą niewykształceni kretyni.

@Pierorzek: znam kilka osób upośledzonych w stopniu lekkim albo głuchych którzy nie dostali odpowiedniego dla nich wykształcenia i oni piszą właśnie w taki sposób. To jest zapisany dosłownie ciąg myśli, osoba nie rozumie różnicy między językiem mówionym a pisanym. Na 99% jest to osoba chora a nie po prostu niewykształcona
@mleko23: Kurde duzo komentarzy ze ona jakas upośledzona, pijana, czy bóg wie co jeszcze. Wy ludzie chyba nie macie kontaktu z większością polskiego społeczeństwa. Ludzi którzy maja jakas prace ktora wymaga myślenia a w dodatku umieją klikać w kąkuter (czyli moc czytać i pisac na wykopie) nie jest wcale tak duzo. Wam sie wydaje inaczej bo jestescie juz w tym zamkniętym środowisku, wiec tamtych osob tu nie doświadczycie. Ale naprawde to
Wydaje mi się, że np. taki wykop i zresztą inne podobne serwisy internetowe, mają wielki wkład w poziom piśmiennictwa w Polsce. Przecież, gdyby ktoś tutaj tak pisał, to by od razu został wyśmiany. Dlatego należy tutaj sprawnie formułować wypowiedzi i ma to wpływ zarówno na piszących, jak i czytających.