Wpis z mikrobloga

Jakie dokumentu trzeba mieć, żeby dostać pracę w UK z Polski?
Czy można dostać tam pracę w dużym korpo (jako programista) bez National Insurance Number czy trzeba mieć już NIN? (w Internecie jest napisane, że spora część pracodawców nie zatrudni ludzi, którzy nie mają jeszcze NIN)
Oprócz tego trzeba mieć wyrobione jeszcze jakieś dokumenty czy firmy pozwalają je wyrobić już po decyzji o zatrudnieniu?

#wielkabrytania #uk #programista15k #nin #emigracja
  • 21
@motoinzyniere: różowemu rok temu odmówili nadania NINu, argumentując to tym, że go nie potrzebuje, pracowała jeszcze parę miesięcy w irlandzkiej spółce. W jobcentre powiedzieli, żeby zadzwoniła dopiero jak znajdzie pracę w UK. Koniec końców NIN dostała wcześniej, ale dopiero w ramach aplikacji o child benefit, więc nie byłbym taki pewien.
@fefler: mozesz wrocic do Polski ale faktycznie musisz podac adres zamieszkania, trzeba bylo tez podac date przybycia do UK ale mozna bylo zrobic w ten sposob ze dzwonisz z Polski, mowisz ze juz przyleciales, umawiali cie na jakis dzien i dopiero wtedy przylatywales zeby isc od razu na rozmowe; jak to dokladnie wyglada teraz trudno mi powiedziec


@fefler: od pół roku wydawanie NIN jest zawieszone. Ja pracuję jako employee od połowy lipca, NINu wciąż nie mam. O NIN aplikujesz telefonicznie, podają Ci datę, kiedy masz się osobiście stawić - z tym, że z powodu koronki to wisi od pół roku.
Ja zaczynałem na brytyjskim rynku w grudniu ub.r. i rozliczałem się z korpo przez polską działalność gospodarczą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fefler: możesz zaaplikować o pracę. Dostać ją, a potem załatwiać formalności w czym normalny pracodawca jeszcze pomoże.
Najlepiej zatem celować w pracodawców, dla których relokacja pracownika to chleb powszedni. Wtedy HRy poprowadzą Cię za rączkę, większość załatwią za Ciebie, a jeszcze bywa, że opłacą przelot/przesłanie jakichś gratów/pierwsze mieszkanie przez miesiąc czy coś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fefler: można tak w uproszczeniu powiedzieć ale bardziej chodzi o zatrudnianie pracownika lokalnego vs pracownika, którego trzeba dopiero relokować. NIN i tak musisz mieć żeby mogli cię wpisać legalnie na payroll (listę płac).
Po prostu jak zatrudnią pracownika "z importu" to będą świadomi, że trzeba formalności dopełnić i poczekają aż załatwisz albo nawet pomogą. Jak Cię będą chcieć, formalności nie powinny być przeszkodą. Natomiast część ofert z góry odpadnie, bo niektórym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Także możesz brać na to poprawkę i wpierw się przeprowadzić oraz szukać pracy już będąc na miejscu albo po prostu celować w pracodawców/pośredników, którzy nie mają z tym problemu i pomagają relokować.