Wpis z mikrobloga

  • 965
Mirki, Mirabelki, pijcie ze mną kompot. Wczoraj spełniłem marzenie i odebrałem najpiękniejsze auto jakie znam - #peugeot 508. Zdecydowanie #chwalesie i #wygryw bo pamiętam czasy szukania 10gr żeby było na chleb. Pamiętam czasy chodzenia z buta na uczelnię bo nie miałem na bilet. A teraz, jakieś 12 lat później, dzięki pracy i zaangażowaniu w nią odbieram piękne #auto z salonu!;) #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_15999258106DFiAkBPe4c4FbQxNRlXEr.jpg
  • 182
@koters: uuuu.... nie wiem, życzę powodzenia - ogólnie niby coś tam poprawili, ale 1.6thp i ogólnie prince to były kapcie, chyba nawet gorsze niż TSI - mówię całkiem poważnie. HDI naprawdę spoko, duzo wytrzymujące motory, ale benzyny w PSA to marność - nawet 1.2 PT jest słaby i często się kończy po 100K.
@koters: ¯\_(ツ)_/¯ można i tak, ja jestem trochę większym długodystansowcem, a i inne trasy robię, czasem po 10K na wakacjach :} ale wychodzę z założenia, że najlepsza gwarancja to ta, z której nie musimy korzystać. Mimo wszystko, bardoz ładne auto i jeszcze raz gratuluję.

Nie mogę jednak odpuścić sobie, bo te silniki (prince) często generowały poważne problemy przed 50K - ale żeby moje słowo obróciło się w nicość. Niech służy. Szerokości.
@spere: w PSA unikałbym każdego silnika z rodziny Prince, czyli tego we współpracy z BMW. Dobre silniki PB skończyły się tam w 301 i C-ellyse, ale to nie były 1.6 prince, a stare 16V jednostki znane m.in. z 406 itd. Dobre motory. 3008 miał tylko prince AFAIR.

Automat to na 99% jakaś zrobotyzowana skrzynia - fajne dopóki jeździ, choć to nie jest automat sensu stricto, to zrobotyzowana skrzynia manualna. Najlepiej sie
@Student_AWAS: A z jakiego powodu pewnym CYWILIZOWANYM KRAJOM NA MIARE XXI WIEKU sie dizelli odwidzialy? XDD Kupowac ten szrot, zeby za 10 lat tego nie moc sprzedac, bo nigdzie tego nie beda wpusaczac? XD Bo pare groszt oszczednosci? To trzeba byc przezartym komuna januszem.

Kwestie swiadomosci ekologicznej obywatela pomijam, bo postawy obywatelskie to nie w tym kraju xD
@koters piękne auto ale tak bardzo małe w środku, i ten system obsługi... Straciłem miętę do tego auta jak zdałem sobie sprawę że to ten sam samochód co mam tylko w nowej budzie. Za tą kasę to powinna być rakieta.
@koters: Moim zdaniem sedan wygląda nieziemsko. Teraz w pospolitych segmentach mało powstaje aut, które wywołują zachwyt (przynajmniej u mnie). 508 w sedanie taki właśnie jest, ale kombi też jest ekstra. Wcześniej był Stinger i Civic X zwłaszcza w Type-R (wiem, że mega szczeniacki, widocznie nie dorosłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). I mi się akurat podoba, że to auto nie jest aż tak duże (z zewnątrz, bo