Wpis z mikrobloga

  • 965
Mirki, Mirabelki, pijcie ze mną kompot. Wczoraj spełniłem marzenie i odebrałem najpiękniejsze auto jakie znam - #peugeot 508. Zdecydowanie #chwalesie i #wygryw bo pamiętam czasy szukania 10gr żeby było na chleb. Pamiętam czasy chodzenia z buta na uczelnię bo nie miałem na bilet. A teraz, jakieś 12 lat później, dzięki pracy i zaangażowaniu w nią odbieram piękne #auto z salonu!;) #motoryzacja
koters - Mirki, Mirabelki, pijcie ze mną kompot. Wczoraj spełniłem marzenie i odebrał...

źródło: comment_15999258106DFiAkBPe4c4FbQxNRlXEr.jpg

Pobierz
  • 182
@koters: uuuu.... nie wiem, życzę powodzenia - ogólnie niby coś tam poprawili, ale 1.6thp i ogólnie prince to były kapcie, chyba nawet gorsze niż TSI - mówię całkiem poważnie. HDI naprawdę spoko, duzo wytrzymujące motory, ale benzyny w PSA to marność - nawet 1.2 PT jest słaby i często się kończy po 100K.
@koters: ¯\_(ツ)_/¯ można i tak, ja jestem trochę większym długodystansowcem, a i inne trasy robię, czasem po 10K na wakacjach :} ale wychodzę z założenia, że najlepsza gwarancja to ta, z której nie musimy korzystać. Mimo wszystko, bardoz ładne auto i jeszcze raz gratuluję.

Nie mogę jednak odpuścić sobie, bo te silniki (prince) często generowały poważne problemy przed 50K - ale żeby moje słowo obróciło się w nicość. Niech służy. Szerokości.
@spere: w PSA unikałbym każdego silnika z rodziny Prince, czyli tego we współpracy z BMW. Dobre silniki PB skończyły się tam w 301 i C-ellyse, ale to nie były 1.6 prince, a stare 16V jednostki znane m.in. z 406 itd. Dobre motory. 3008 miał tylko prince AFAIR.

Automat to na 99% jakaś zrobotyzowana skrzynia - fajne dopóki jeździ, choć to nie jest automat sensu stricto, to zrobotyzowana skrzynia manualna. Najlepiej sie