Wpis z mikrobloga

trzeba się wypisać.


@Prezes_roku: Jak się nie zapisywałeś to nic nie trzeba. Trzy lata trwało dyrowi mojego syna zrozumienie tego. Nigdy nie dałem do szkoły żadnej deklaracji o rezygnacji z religii bo to chcący chodzić na nią mają wedle rozporządzenia ministra oświaty składać wniosek. Że nie zapisuje się syn do kółka teatralnego też muszę pisać?

https://www.prawo.pl/oswiata/zasady-organizowania-lekcji-religii-ktore-gdzony-e-dziennik,387318.html
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@doomer-2020: z tego co mi wiadomo to nic mi nie dolega obecnie, ale kto wie. A jeżeli nie zrozumiałeś o co chodzi, to ten pomysł jest extra, bo po to oddzielają dzieciaki od siebie, żeby potem i tak 1/4 klasy wróciła wymieszana.
@Bocislaw: Niby trzeba się zapisać a rzeczywistość jest taka, że musisz się wypisać. U mnie w szkole dzwonili do rodziców czy wiedzą, że się wypisałem z religii, mimo że mogłem sam xDDDD
@Kempes: Przymusowe rekcje religii to jeden ze skuteczniejszych sposobów na wychowanie społeczeństwa obywatelskiego antyklerykalnego.


@Kosciany: Z ciekawosci, kiedy miałeś w Poslace przymusowe lekcje religii? W latach nawet 90’ nie miałem żadnego problemu by się wypisać.
@Zenoslaw7: Przecież tak samo, jak wmawia się dzieciom wiarę w boga, tak samo, dokładnie w ten sam sposób, można wpajać mu zasady moralne, to się nazywa wychowywanie dziecka (mało popularne w Polsce). Religia nie jest potrzebna nikomu oprócz ludzi, którzy na niej zarabiają, chociaż też niekoniecznie im potrzebna, to po prostu dobry interes dla kogoś, kto nie ma oporów przed żerowaniem na ludzkim strachu i głupocie.