Wpis z mikrobloga

@bolczan: Beka z prawaków, ale mieszkam w Danii pod Kopenhagą na, jak to opisują media „rodzinnej dzielnicy” i ciapaci przez 2 lata spalili na parkingu już 3 samochody a tydzień temu kogoś zamordował pod moim oknem gdy jadłem kolacje :/.

A to i tak nie jest wcale zła dzielnica, jest dużo spokojniej niż np w Malmo za kanałem.

Pochodzę z Łodzi i najgorsze co mnie tam spotkało przez 2x lat życia
@asmodeus666: że kk toczy walkę o miliony dusz , czyli władzę nad sumieniami ? No, toczy. Bezdyskudyjnie . że etyka chrześcijańska jest filarem na którym została zbudowana cała cywilizacja zachodnia. No jest. Teraz zadaj sobie pytanie , dlaczego etyka chrześcijańska nie jest zastępowana inna etyka . Nie oferuje się innego skodyfikowane go systemu etycznego a jedynie podaje wąskie nakazy moralne na każdy kolejny etap. Rozumiesz ? Możesz krytykować kk i system
@Kempes: KK może się bronić, naprawdę. Wystarczy tworzyć ciekawe, zmuszające do myślenia katechezy. Serio, to jest klucz odwrócenia tego co się dzieje w Polsce. Dzieciaki mogłyby się zainteresować tematem, niektórzy może odkryli by w sobie powołanie i szliby do seminariów.
Ale to wymaga wysiłku, a napisanie kilkustronicowego dokumentu jebiącego LGBT jest łatwiejsze jak widać ¯\_(ツ)_/¯
@Kempes:
#szkola
ten fragment powinien być dzień w dzień publikowany, żeby ludzie mieli świadomość, że trzeba się zapisać. Ciekawe ilu wtedy byłoby chętnych.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
z dnia 14 kwietnia 1992 r.
w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach
Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 r. poz. 1481, 1818 i
Nie byłoby problemu jakby lekcja była na początku/końcu zajęć. Ale nie, wrzućmy religie w środek lekcji by ZMUSIĆ młodzież do pójścia na lekcje. ¯\(ツ)/¯


@markhausen:
Myślę, że przede wszystkim ten przedmiot nie powinien odbywać się w szkole, tylko w jakichś salkach przykościelnych jedynie dla chętnych i w godzinach pozalekcyjnych. Niewiarygodne jest, że w dzisiejszych czasach taki twór ma jeszcze prawo bytu.
Nie zapomnę jak jakieś 18 lat temu w 5 klasie
@Kempes: ja chodziłam na religie, bo ksiądz był spoko ziomeczkiem, zawsze opowiadał, jak go melanż ponosił albo był po prostu czas, żeby na fonie posiedzieć. Jak chciał nam wpisać jakieś oceny, to rozdawał kartki, dyktował co mamy napisać i się pytał, jaką ocenę chcemy xD co jakiś czas spotykaliśmy się na plebanii przy ognisku i piliśmy (on nie pił ale siedział z nami).

Ale w gimnazjum mieliśmy katechetkę... Studiowaliśmy biblie wers
@bolczan: Chciałbym się dowiedzieć jak ta wymiana na muzułmanów by wyglądała w praktyce, bo nie ogarniam za bardzo na czym by to miało polegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z resztą, że niby obcięcie głowy (pare minut góra) jest gorsze od życia w państwie rządzonym przez kk przez lata? No nie wydaje mi się, obcięcie głowy to koniec twoich problemów, kk to problem sam w sobie( ͡~