Wpis z mikrobloga

#masterchef to nie jest program kulinarny, tylko rozrywkowy. Wielokrotnie widać, jak osoby z lepszymi potrawami odpadały, a ci z gorszymi przechodzili dalej. Ten program jest po prostu głupi. Raz dali do obróbki królika z #!$%@? FUTREM! Czaicie, królik z futrem. Jedna uczestniczka się spłakała bo jest wege, nie mogła wytrzymać widoku i chciała się poddać. To jest po prostu podłe. Ten program się nazywa MasterChef, a nie MasterRzeźnik do cholery! A ten żabojad do niej podszedł i powiedział "No jak ja pracowałem w kuchni we FRĄSE to dostawaliśmy takie króliki". No sory Moronie, ale u Nas w Polsce panuje kultura i króliki dostajemy bez futra, często z podrobami ale potrafimy sobie z nimi poradzić.

Innym razem dali w tajemniczej skrzynce łeb wieprza, ale byli na tyle wspaniałomyślni że nie kazali go obrabiać. Za to kazali przygotować jedną z tych rzeczy: móżdżek, ozorki, policzki itp. Ile na to dali? #!$%@?łe godzinę XDDDD A jak dostali do degustacji móżdżek, to wielkie zdziwienie "oooo, bo to ma galaretowatą, nieprzyjemną konsystencję XDDDD" a jak były ozory to "no #!$%@? sory, ale twarde w #!$%@? i nie da się pogryźć" XDDDD No shit Sherlock, ozory i policzki gotuje się przez CZTERY godziny a nie jedną na Dadźboga!

Masterchef to największa hańba dla normalnego kucharza, tym bardziej że oni płaczą że "ojejujeju przesoliłam kotleta" XDDDDDDDDD "O rany, stek z tuńczyka był pół minuty za długo na patelni i teraz jest niejadalny" JAK MOŻNA JOJCZYĆ ZE WZGLĘDU NA #!$%@?Ą POTRAWĘ TO JA NWM, kilkukrotnie zrobiłem szynkę po śląsku (w sensie spaloną na węgiel) i wystarczyło odkroić i było DOBRE. Ci wszyscy uczestnicy to chyba są niestabilni emocjonalnie, spuszczają się nad Gesslerową, która nie potrafi nawet ugotować barszczu, a potem Gesslerowa robi pierogi po swojemu (kołduny litewskie) i nagle wszystkim #!$%@?! #gotujzwykopem a nie z Gesslerową, bo ona nie ma żadnego dobrego przepisu w Internecie.
  • 55
Typiara idzie do master chefa i ma do obróbki mięso co jest normalne będąc vege?


@Megawonsz_dziewienc: Z tego co wiem, w przypadku zgłoszeń do masterchefa, pytają się ciebie o twoje fobie i znienawidzone potrawy, o to czego byś nigdy nie chciał zrobić itp.

Zgaduję (i uważam, że słusznie), że producent tego programu specjalnie tworzy poszczególne rywalizacje, aby były szokujące dla niektórych uczestników i przyciągały widzów. Dlatego też uważam, że jurorzy tego
@ciocia_spod_lobza zgadzam sie do momentu w ktorym cie troche ponioslo. Konkurencja z krolikiem miala szokowac podobnie jak ta z drobiem gdzie lapali zywe ptaki, a potem byly zblizenia na pieniek rzeźniczy z tasakiem. Oczywiście skonczylo sie tym ze dostali gotowe kawałki mięsa, a ptaki pewnie zabil pozniej ktos inny. Niemniej jednak królika w calosci mozna dostać w sklepach i kucharz nie powinien miec problemu z obróbką mięsa. Uczestniczka ktora zaczela ryczec az
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ciocia_spod_lobza: ktoś to traktuje inaczej niż program rozrywkowy? Przecież o to chodzi, nie ważne czy top chef, MasterChef, czy hell's kitchen. Jurorzy są wybierani tak, żeby "rozkręcać publikę", często kosztem uczestników.
Już sam casting wygląda jak jakieś talent show, nie możesz zrobić prostego dania, bo przecież chcesz być Masterchef. Najlepiej żebyś przy tym tańczył, opowiedział swoją życiową historię i może wtedy cię wezmą.
Podobnie homar - najlepszy zywy.


@Geraltzkiwi: No kolego, naprawdę porównywać żywego homara do schaboszczaka to naprawdę albo musisz mieć wobec mnie bardzo złe intencje, albo nie rozumiem, co chcesz osiągnąć. Bo złośliwego marnowania składników się po Tobie nie spodziewam.

To z czym sie zgadzam to ze masterchef jest programem rozrywkowym, myslalem kiedys o starcie ale odrzucily mnie kolejne edycje gdzie widac ze odrzucani sa ci ktorzy maja zostac odrzuceni a zostaja
@Geraltzkiwi: Powiedzmy sobie otwarcie - dałbyś radę przygotować kalmary w 10 minut? Bo taka była jedna z konkurencji. Ja nie dałbym rady. Kalmary trzeba najpierw oczyścić, potem pokroić i dopiero na końcu wsadzić w ciasto i smażyć w głębokim tłuszczu. Jak to zrobisz w 10 min - jesteś dla mnie miszczunio i będę Cię wielbił do końca Twojego kulinarnego żywota. Jak nie - to jesteś takim samym frajerem jak ja :P
@ciocia_spod_lobza: No MasterChef nie ma za wiele wspólnego z gotowaniem, to program stricte rozrywkowy. W imię show i pustych telewizyjnych emocji pokazuje strasznie skrzywiony obraz. Gotowanie nie jest konkursem. A czasy które tam mają na przygotowanie potraw są śmieszne, i nie są po to żeby coś dobrego ugotować - tylko żeby budować napięcie.

Gessler to w ogóle rak nie tylko polskiej telewizji, ale i polskiego restauratorstwa. Przez jej staroświeckie metody i
@Mirkosoft: Chyba nigdy z kimkolwiek się tak nie zgodziłem, jak z Tobą.
Aż do ostatniego akapitu... (pierwszej 1/3 przynajmniej) xD

Poważnie - obróbka mięsa jest ok, wycinanie żyłek, ścięgien, błonek itp. Ale obrabianie CAŁEGO ZWIERZĘCIA? Już nieistotne, czy to królik, czy bażant, czy halibut czy wół - tym zajmują się fachowcy, znający się na budowie zwierzęcia i jasne - są rzeczy, które kucharz powinien umieć np. wyciąganie ości z ryby, ale
Czaicie, królik z futrem. Jedna uczestniczka się spłakała bo jest wege, nie mogła wytrzymać widoku i chciała się poddać. To jest po prostu podłe.


@ciocia_spod_lobza:
Nie, to jest normalne konkurowanie. Jak nie dajesz rady psychicznie to odpadasz i tyle.
@ciocia_spod_lobza:
Nie, zrezygnuję sobie normalnie jak człowiek i wrócę do domu. Chyba nie chcesz powiedzieć, że ktoś ich tam batoży i każe robić rzeczy, których nie chcą robić, prawda? To byłoby strasznie głupie.
Nie, zrezygnuję sobie normalnie jak człowiek i wrócę do domu. Chyba nie chcesz powiedzieć, że ktoś ich tam batoży i każe robić rzeczy, których nie chcą robić, prawda? To byłoby strasznie głupie.


@Flypho: Oczywiście że nie, ale jednak poćwiartowali te króliczki, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)