Wpis z mikrobloga

#masterchef to nie jest program kulinarny, tylko rozrywkowy. Wielokrotnie widać, jak osoby z lepszymi potrawami odpadały, a ci z gorszymi przechodzili dalej. Ten program jest po prostu głupi. Raz dali do obróbki królika z #!$%@? FUTREM! Czaicie, królik z futrem. Jedna uczestniczka się spłakała bo jest wege, nie mogła wytrzymać widoku i chciała się poddać. To jest po prostu podłe. Ten program się nazywa MasterChef, a nie MasterRzeźnik do cholery! A ten żabojad do niej podszedł i powiedział "No jak ja pracowałem w kuchni we FRĄSE to dostawaliśmy takie króliki". No sory Moronie, ale u Nas w Polsce panuje kultura i króliki dostajemy bez futra, często z podrobami ale potrafimy sobie z nimi poradzić.

Innym razem dali w tajemniczej skrzynce łeb wieprza, ale byli na tyle wspaniałomyślni że nie kazali go obrabiać. Za to kazali przygotować jedną z tych rzeczy: móżdżek, ozorki, policzki itp. Ile na to dali? #!$%@?łe godzinę XDDDD A jak dostali do degustacji móżdżek, to wielkie zdziwienie "oooo, bo to ma galaretowatą, nieprzyjemną konsystencję XDDDD" a jak były ozory to "no #!$%@? sory, ale twarde w #!$%@? i nie da się pogryźć" XDDDD No shit Sherlock, ozory i policzki gotuje się przez CZTERY godziny a nie jedną na Dadźboga!

Masterchef to największa hańba dla normalnego kucharza, tym bardziej że oni płaczą że "ojejujeju przesoliłam kotleta" XDDDDDDDDD "O rany, stek z tuńczyka był pół minuty za długo na patelni i teraz jest niejadalny" JAK MOŻNA JOJCZYĆ ZE WZGLĘDU NA #!$%@?Ą POTRAWĘ TO JA NWM, kilkukrotnie zrobiłem szynkę po śląsku (w sensie spaloną na węgiel) i wystarczyło odkroić i było DOBRE. Ci wszyscy uczestnicy to chyba są niestabilni emocjonalnie, spuszczają się nad Gesslerową, która nie potrafi nawet ugotować barszczu, a potem Gesslerowa robi pierogi po swojemu (kołduny litewskie) i nagle wszystkim #!$%@?! #gotujzwykopem a nie z Gesslerową, bo ona nie ma żadnego dobrego przepisu w Internecie.
  • 55
Co ty #!$%@?? Czyli MasterChef ich oszukał w jakis sposób?


@Flypho: Nikt ich nie oszukał, tylko sami nie wpadli na to, że mogą się wspólnie zbuntować i odmówić wykonania zadania. Nikt ich do niczego nie zmuszał, podpisali kontrakt na nagrywanie odcinków i tyle. Wątpię, żeby mózgi z tefałenu dodały parafkę o wspólnym odmówieniu udziału w zadaniu, zresztą nie wyobrażam sobie jak coś takiego mogłoby wyglądać. Przecież wszystkich nie #!$%@?ą XDDDD
@ciocia_spod_lobza:
A co z tymi, którzy z własnej woli chcieli wziąć udział? Ja się nie mogę połapać w twoim przekazie. Chcesz wygrać to kroisz królika. Nie chcesz - odpadasz. Prosta sprawa do której dorabiasz jakąś ideologię.
Sugerujesz oczywiście, ze krolika zanim się zabije to on radośnie sam wyskoczy ze skory

@Megawonsz_dziewienc: ty pracowałeś kiedy na kuchni? Dostałeś kiedykolwiek do obróbki kurczaka z piórami, albo kaczkę z pierzem?


@justkilling: Nie mam pojęcia, do czego teraz pijesz. Już powiedziałem, że jestem kucharzem amatorem ale szczerze - gdybym pracował na kuchni i nie miał innego wyboru, nie miałbym nic przeciwko obrabianiu królika z futrem. Jakby rzucili - taka praca,
A co z tymi, którzy z własnej woli chcieli wziąć udział? Ja się nie mogę połapać w twoim przekazie. Chcesz wygrać to kroisz królika. Nie chcesz - odpadasz. Prosta sprawa do której dorabiasz jakąś ideologię.


@Flypho: Tu nie chodzi o żadną ideologię, za dużo się nasłuchałeś dziennika telewizyjnego :P

Chodzi o to, że kucharz ma za zadanie łączyć smaki w taki sposób, aby stworzyć smaczne danie. Nie ma w tym wielkiej
gdybym pracował na kuchni i nie miał innego wyboru


@ciocia_spod_lobza: no i do tego tutaj pije bo nie ma czegoś takiego xD że ci przywożą nieobrobione mięso. Nie ma takiej sytuacji. To jets gdybanie na poziomie "Gdybym był murarzem i kazali zrobić zaprawę z odczynników chemicznych".

Nie robi się takich rzeczy w gastro, to było tylko dla show.
@ciocia_spod_lobza: no i do tego tutaj pije bo nie ma czegoś takiego xD że ci przywożą nieobrobione mięso. Nie ma takiej sytuacji. To jets gdybanie na poziomie "Gdybym był murarzem i kazali zrobić zaprawę z odczynników chemicznych".

Nie robi się takich rzeczy w gastro, to było tylko dla show.


@justkilling: No to o co chodzi? Ja uważam że nieobrobione mięso było nie fair, Ty uważasz że nieobrobione mięso było nie
@ciocia_spod_lobza:
Ale to oni sobie ustalają zasady i oni decydują co w ich rozumieniu powinien potrafić dobry kucharz. Jasne, ze masz prawo się z tym nie zgodzić ale wtedy po prostu nie bierzesz udziału w programie i #!$%@? na Wykopie, ale nie sugeruj ze oni kogoś oszukują, bo nieładnie.
Ale to oni sobie ustalają zasady i oni decydują co w ich rozumieniu powinien potrafić dobry kucharz. Jasne, ze masz prawo się z tym nie zgodzić ale wtedy po prostu nie bierzesz udziału w programie i #!$%@? na Wykopie, ale nie sugeruj ze oni kogoś oszukują, bo nieładnie.


@Flypho: Albo nic nie mówiłem o oszustwie, albo jadę jutro do Choroszczy XDDDD Bo nie przypominam sobie, abym kogoś oskarżył o oszustwo. Pisałem
@ciocia_spod_lobza: nie, jeszcze chyba nie było nic do obdarcia w Masterchef, to był oskorowany królik i w całości zapakowany i mieli sami je pokroić.

Niezle bajki z tym że kucharz lubi sam poobdziereac czy ubić bo mięsko świeże. Ciekawe kiedy miałby na to czas xD był raz wywiad z topowymi kucharzami i normalnie pracują z gotowym miesem
nie, jeszcze chyba nie było nic do obdarcia w Masterchef, to był oskorowany królik i w całości zapakowany i mieli sami je pokroić.


@ElenaGilbert: Nie, był królik z futrem. I z łapkami. Poważnie

Niezle bajki z tym że kucharz lubi sam poobdziereac czy ubić bo mięsko świeże. Ciekawe kiedy miałby na to czas > xD był raz wywiad z topowymi kucharzami i normalnie pracują z gotowym miesem


Przecież mówię, że nie