Wpis z mikrobloga

@Altru: w 1998 roku minimalne wynagrodzenie wynosiło równiutko 500 zł a średnie 1239zł, więc 2k to takie solidne 1,5 średniej krajowej, czyli odpowiednik ~6k oczywiście w pewnym uproszeczeniu
  • Odpowiedz
@Altru: Jesli nie masz mieszkania po starych/dziadkach/wujku to wiedz, że nawet 8k netto to ochłapy. Chyba, że rajcuje cie spłata 500k zł przez 35lat swojego marnego życia.
  • Odpowiedz
  • 3
Pamiętam kiedyś za gówniarza (miałem jakieś 9-10 lat a jestem rocznik 87)Usłyszałem rozmowę pewnych 20'sto parolatków i brzmiała ona tak :
-EJJ stary to ile teraz zarabiasz?
- Dostałem podwyżkę
-Czyli ile? -
Teraz dostaje 800zł na rękę.
-Wooo stary, to dużo kasy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 4
@Altru: Jesli nie masz mieszkania po starych/dziadkach/wujku to wiedz, że nawet 8k netto to ochłapy. Chyba, że rajcuje cie spłata 500k zł przez 35lat swojego marnego życia.


Przy dyskusjach o kasie na wykopie zawsze dochodzi do tego, że im dłuższy wątek tym większa kasa potrzebna do przeżycia ( ͡º ͜ʖ͡º) 8k netto to "ochłapy". Czyli w PL to jakieś 95% ludzi dostaje ochłapy. A pewnie
  • Odpowiedz
@pwone: @Shatter:
Jak dorośniesz to zrozumiesz, że za 6k to se możesz #!$%@? być co najwyżej jakimś lepszym robotnikiem klasy robotniczej. Na tym polega wartość złotówki, że za pewną ilość pieniędzy możesz sobie kupić pewne dobra o różnej klasie i luksusie.
W tym kraju, żeby być w klasie średniej (tylko takiej europejskiej - normalnej) to trzeba zarabiać 12k PLN netto bo to jest w okolicach 2,6k euro miesięcznie.
Poniżej tego progu to se możesz gruche smyrać i tyle. Tylko w Polsce jest taka bieda, że większość myśli, że somsiad który sobie kupił nowe auto to pewnie, że klepie biede.
Ale prawda jest taka, że u nas dosyć spore gro ludzi zarabia właśnie takie kwoty jak 6, 7 10, 12 tysięcy. Tylko tego nie widzisz, bo oni mają i hipoteke na spłacie i auto i
  • Odpowiedz
Jesli nie masz mieszkania po starych/dziadkach/wujku to wiedz, że nawet 8k netto to ochłapy.


@Windows98: Piszesz, że 8k to ochłapy, a jednocześnie #!$%@? o mieszkaniu po dziadkach, które robi różnicę tak naprawdę jakiegoś 1,5 tysiaka miesięcznie w budżecie, przy kredycie xD W dodatku prawie wszystkie to #!$%@?, socjalistyczny standard, przeceniane, bo za darmo, czyli święte w #!$%@? Polsce xD
  • Odpowiedz
  • 4
@Windows98: wiesz, tym sposobem to Bill Gates mógłby powiedzieć, że 1mln dolarów rocznie to gówno nie pieniądze. I też by znalazł na to argumenty. Nie ma co przeliczać na Euro, bo w Polsce płaci się w złotówkach i ceny mieszkań czy usług też są inne niż w krajach zachodniej Europy. Tobie po prostu odbiło od tych 12k i tak przez to patrzysz. Ja nie mówie, że 6k to jest jakieś
  • Odpowiedz
@60scnds: 1,5k ? Ty masz 12 lat? Wkład własny, odkładanie hajsu + samodzielność to dla ciebie coś typu 1,5k? #!$%@? ja #!$%@?. Przecież, musisz coś wynajmować do czasu jak nie kupisz mieszkania.
JA #!$%@? wykop to taki ściek jak komentarze na WP.PL, jakieś dzieciaczki pseudo #!$%@? wie kto. Połowę sobie wydedukowali z #!$%@? druga połowa z opowieści.
  • Odpowiedz
Możecie se wyciągać dowolne statystyki i inne pierdoły. Nie zmienicie rzeczywistości.

6k netto to gówno nie pieniądze.

1,2k to koszt raty za auto klasy golf,

2k to twoja rata na mieszkanie lub wynajem

1,5k to twoje jedzenie

zostaje ci 1,3k i teraz wybieraj czy chcesz mieć emeryture w wieku 60lat i musisz tą kase gdzieś ulokować, czy może chcesz przyjemności.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Windows98: Piszesz zabawne ściany tekstu o tym ile to nie powinno się zarabiać bez jakichkolwiek, realnych argumentów.

To sugeruje tylko jedno, albo jesteś bezrobotny albo zarabiasz poniżej średniej.

Tylko biedak umysłowy i materialny może pisać takie głupoty o 8k gdzie mniej niż 5% ludzi w tym kraju zarabia więcej.
  • Odpowiedz