Wpis z mikrobloga

NO #!$%@? ZA DARMO POWINIEN PRACOWAC I JESZCZE SIE CIESZYC ZE JANUSZ MU PRACE DAJE XDDDDDD

polaccy gownobyznesmeni to jednak w innej gestosci zyja XDDD


@Voxen: to ty żyjesz w innej gęstości, nikt ci nie będzie płacił żeby cie uczyć i nie wiem co ty chcesz 'pracować' jak nic nie umiesz xd
@ramzes8811: no nie przeszkoli dlatego bo im pracodawcy za to nie płacą to po #!$%@? mają to robić? xD, a dodatkowo taki nowo zatrudniony i tak ma wyższą stawkę/wypłatę czy kij wie co jeszcze i tak się zwolni po kilku dniach bo ciężko jest i w ogóle eh szkoda strzępić ryja

można się śmiać z wąsatych januszy z zakolami jako pracowników, ale o ile będziesz na ich miejscu i przyjdzie ci
@ramzes8811: Pamiętam jak poszedłem do swojej pierwszej prawdziwej pracy. Robili tam części do aut na tłoczarkach. No i już 1 dnia mnie dali na automata, gdzie podobno kiedyś nowych szkolili i odopiero po 5 miesiącach dawali na to stanowisko xD No i tak mnie rzucali z miejsca na miejsce i zawsze w 4-5 słowach tłumaczyli. Jakoś dawałem sobie radę, ale po mnie przyszedł inny który już nie i z niego nieźle
No w większości macie racje ale niestety bardzo często trafiają się „wykształcone” dzbany co nie potrafią trzymać śrubokręta w dłoni. Moj przykład z tego miesiąca: pracownik miał za zadanie złożyć trzy identyczne regały z ikei. Każdy udalo mu się złożyć inaczej tak ze różniły się nieznacznie w wyglądzie XD
Albo przychodzi taki po studiach i ma wymagania co do wypłaty bo taki wykształcony ale żeby napisal poprawnie list do klienta w wordzie
no wiadomo... jak ktos przychodzi do pracy to od razu powinien znac sie na obsludze wszystkich maszyn/programow uzywanych w tym konkretnym januszexie bo inaczej jest roszczeniowym milenialsem ktory marnuje czas wielce przedsiebiorcy


@Voxen: Brat jest brygadzistą na pewnej produkcji. Braki są takie, że jak przychodzi nowy i jest szkolony na operatora to ma uwaga... 3 dni na ogarnięcie całej maszyny jak i systemu kart pracy. XD

A szkolenie wygląda tak, że
@Voxen:

no wiadomo... jak ktos przychodzi do pracy to od razu powinien znac sie na obsludze wszystkich maszyn/programow uzywanych w tym konkretnym januszexie bo inaczej jest roszczeniowym milenialsem ktory marnuje czas wielce przedsiebiorcy ( ͡º ͜ʖ͡º)


Do Janusza nie dociera, że ktoś może nie znać branżowego nazewnictwa czy używanych narzędzi. Dla niego to było całe życie od 30 lat i niemożliwe, że ktoś zna inne.
@Farezowsky: typowe, ja sobie dorabiałem po liceum fizycznie ale to januszex nie był tylko ogromna międzynarodowa firma, tyle że wiadomo, polactwo kierownictwo i polactwo pracownictwo. Postawili mnie też na stanowisku które wymagało przeszkolenia chociaż tego nie wiedziałem i w dwóch słowach mi powiedzieli co mam robić a byłem tam pierwszy raz. Robiłem co do mnie należało ale nie miałem wprawy bo robiłem to zaledwie od godziny i sie nie wyrabiałem czasami.
@ramzes8811 Mam wrażenie, że to jest standard w polskim IT. W mediach cały czas: "WZROST WYNAGRODZEŃ DLA SPECJALISTÓW IT", "BRAKUJE 50 TYS. SPECJALISTÓW IT". Ale jak przeglądasz oferty pracy, to praktycznie nie ma ofert dla juniorów - a jak są to musisz mieć wiedzę jak senior, tylko wynagrodzenie jest dla juniora. Firmy nie zatrudniają ludzi bez doświadczenia, nie inwestują w rozwój nowych pracowników, podkupują sobie pracowników z wieloletnim doświadczeniem podbijając ich wynagrodzenia,
@ramzes8811: Skąd ja to znam... xDDD
- Pracował pan na systemach ERP?
- Tak, na , i , łącznie prawie 3 lata doświadczenia.
- A na ?
- Nie, ale jestem w stanie się go nauczyć w krótkim czasie, w ostatniej pracy to była kwestia 3 dni. Ponadto w mojej pierwszej pracy brałem udział we wdrożeniu , szkoliłem też pracowników.
- Oddzwonimy.
I #!$%@?, nie oddzwonili. ¯_(ツ)_/¯
@ramzes8811: gorzej jak młody nie bardzo chce słuchać bo całe życie mamusia wszystko robiła i myślał że w pracy to można sobie na telefonie posiedzieć bo przecież na Mirko pisali że tak robią.