Wpis z mikrobloga

Z tego co zauważyłem to szkoły średnie (technikum) jest nastawione na zdawalnosc egzaminów, i to się nie zmieni, po 4 latach, mając przy szkolne praktyki w raz w tygodniu, w pracy musiałem uczyć się 95% wszystkiego od nowa, za to teraz mamy w pracy dwóch uczniów zawodowki którzy od 2 lat mają już u nas pratyki i przechodzą na różne stanowiska, i jedno jest pewne, po zakończeniu szkoły mogą odrazu zacząć pracować.
  • Odpowiedz
No ciekawe argumenty z tymi darmowymi praktykami czy stażami lub płaceniem za to żeby ktoś cie nauczył. Ja z projektu unijnego poszedłem na uprawnienia spawacza. Miesiąc udawano że nas uczą i potem załatwiono nam darmowe(darmowe dla tych co nas zatrudniał) 3 miesięczne staże. Gość sprawdził co potrafimy po czym nas #!$%@?ł do roboty w jakiejś firmie w której miał umowę i robił jako podfirma. Nie dość że nawet nie poświęcił czasu żeby
  • Odpowiedz
@Drakii: @jakno: @svr_: @shox:

Słodki jezu jakie zacofanie XDDD

Mam nadzieję, zę nie jesteście trollami. Każdy pracownik, który przyszedł do mojej firmy został gruntownie przeszkolony w tym co ma robić i mieli za to normalnie zapłacone. Plus przez miesiąc wprowadzamy go do irmy w procesy, które go dotyczą

Ale i tak potem na grupkach słucham prywaciarzy, którzy pieprzone 2 lata narzekają na pracownika, ze coś źle robi, ale
  • Odpowiedz
@svr_: tak, #!$%@? ludzi nie opłaca sie szkolić, dlatego wolę zatrudnić pracownika z potencjałem bez wiedzy, i mu płacić za to ze się uczy niż takiego "eksperta, któremu sie nie chce
  • Odpowiedz
  • 0
@martwykotek: słuchaj ja źle zinterpretowałem tego mema i myślałem że tu chodzi o wąsatych pracowników starszych stażem ciągle narzekających na młodych ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
a jak ktos idzie do serwisu elektroniki to powinien najpierw kupic sobie wlasna stacje do bga za 20k bo powinien to umiec... a w automatyce powinien sobie nakupic sterownikow kazdej firmy..


@Voxen: to i tak nic nie da bo janusz zapyta wtedy czy miałeś z tą konkretną rzeczą do czynienia na produkcji. Jeśli nie to pokręci wąsem i stwierdzi, że twoje doświadczenie jest gówno warte.
  • Odpowiedz