Wpis z mikrobloga

Czy mi sie wydaje czy "na Zachodzie", np. w Niemczech ludzie przywiazuja zdeycdowanie mniejsza uwage do tego kto jak sie ubiera ?
Mam wrazenie, ze oni po prostu maja to gdzies.
Wiadomo, ze nie ma co generalizowac za bardzo, bo sa wszedzie sa ludzie ubierajacy sie lepiej i gorzej, ale takie mam wlasnie spostrzezenie
Raczej nie spotkalem sie by ktos komentowal czyjs ubior itp.
A spotkalem sie z wysoko postawionym jegomosciem, ktory w piatek przyszedl do firmy w jeansach i bluzie z kapturem...

#modadamska #niemcy #modameska #emigracja
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michal_szn: bzdura. większość Polaków ubiera się beznadziejnie (zwłaszcza mężczyźni) więc o czym wy w ogóle mówicie? Nie wiem skąd to przekonanie, że w naszym kraju ludzie ubierają się lepiej. W tym kraju mężczyźni wręcz demonizują dobry wygląd u swojej płci.

@muak47 @miki4ever
  • Odpowiedz
@michal_szn: nie wydaje Ci się. Mieszkałem w Anglii kilka lat. Jak ktoś chce to się tam dobrze ubiera, w dobrej jakości markowe ciuchy. Każdy nosi iPhona, na studiach 90% ludzi miało MacBooki. Nikt mi nigdy nie zarzucił tam, że ubieram się dla szpanu, a MacBooka i iPhona kupiłem aby zaimponować biedakom. Za to w Polsce na żywo się z taką opinią kilka razy spotkałem, a na wykopie kilkadziesiąt ( ͡
  • Odpowiedz
  • 1
@Katsukyun no wlasnie OP i my piszemy o takich jak ty, dla których najważniejsze jest jak KTOS chodzi ubrany czy czym jeździ.
Nie ma czegos takiego jak ubiera sie beznadziejne, jesli komus sie podoba to co ma na sobie i dobrze sie tak czuje to c--j komu do tego.
  • Odpowiedz
@michal_szn: bo za zachodzie przeciętny człowiek jest mądrzejszy niż ten ze wschodu i nie jest tajemnicą że im dalej na wschód tym większa bieda umysłowa. Wystarczy popatrzeć co się odwala na Ukrainie czy Rosji. My jesteśmy pomiędzy
  • Odpowiedz
@michal_szn: taka pozostałość po wspaniałych czasach PRL :) gdzie każda forma indywidualności była gnieciona. Powoli się to zmienią, np dzisiejsza młodzież chodzi ubrana kolorowo, ale dalej są prowansale którzy będą ich wyzywać od p--d w rurkach xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@michal_szn: To się zmienia. U mnie w biurze wszyscy wiecznie w koszulach c--j wie po co, bo kontaktu z klientem nie mamy, ja jako pierwszy zacząłem przychodzić w zwykłych t-shirtach, potem jak przywaliło upałem to też w krótkich spodenkach i nagle pół biura też tak się zaczęło ubierać, bo wygodniej. Okazało się, że każdy myślał że to odgórny a dress code ale jak się zaczęliśmy ubierać luźno to nikt nie
  • Odpowiedz
@michal_szn: nie wydaje Ci się, na Islandii jak głupio byś się nie ubrał nikt na to nie zwróci uwagi poza osób wychowanych w tym samym kręgu kulturowym co my. Widywałem już nawet panny które szły na imprezy w sukienkach, a do tego skarpetki i klapki i totalnie wyjebongo.
  • Odpowiedz
Troche czasu mieszkalem w Hiszpanii, rano w sobote cyk klapeczki i w szlafroku do piekarni po swieze bułeczki i co i nic, zero spiny zero dziwnych spojrzeń kazdy usmiech na gebie. A wez u nas tak wyskocz za róg, to beda wytykac ciebie palcami przez rok


@muak47: Bo może nikt nie ma ochoty cię oglądać w szlafroku. To nie jest strój na wyjścia publiczne. Równie dobrze możesz w samych majtkach
  • Odpowiedz