Wpis z mikrobloga

Czy mi sie wydaje czy "na Zachodzie", np. w Niemczech ludzie przywiazuja zdeycdowanie mniejsza uwage do tego kto jak sie ubiera ?
Mam wrazenie, ze oni po prostu maja to gdzies.
Wiadomo, ze nie ma co generalizowac za bardzo, bo sa wszedzie sa ludzie ubierajacy sie lepiej i gorzej, ale takie mam wlasnie spostrzezenie
Raczej nie spotkalem sie by ktos komentowal czyjs ubior itp.
A spotkalem sie z wysoko postawionym jegomosciem, ktory w piatek przyszedl do firmy w jeansach i bluzie z kapturem...

#modadamska #niemcy #modameska #emigracja
  • 162
  • 1008
@michal_szn bo my jestesmy smutnym szarym narodem, nie mozna odbiegax od normy. Ale tak jest ze wszytskim od ubioru po kolor samochodu, jak nie jestes czarno-szary to jestes inny. Troche czasu mieszkalem w Hiszpanii, rano w sobote cyk klapeczki i w szlafroku do piekarni po swieze bułeczki i co i nic, zero spiny zero dziwnych spojrzeń kazdy usmiech na gebie. A wez u nas tak wyskocz za róg, to beda wytykac ciebie
@Destruktor_20: Co za różnica jeśli są częścią społeczeństwa?

A czy przywiązują? To zależy co przez to rozumiesz. Tacy Włosi czy Koreańczycy mają bzika na punkcie dobrego wyglądu, a Niemcy jak dla mnie nie mają gustu i jest im wszystko jedno. Są bardziej praktyczni. W Szwecji, Hiszpanii czy UK to faktycznie nie jest ważne kto jak chodzi, ale ludzie mają lepsze wyczucie gustu jak dla mnie (pomijając dresiarzy itp.).

W Polsce przywiązuje
@michal_szn z jednej strony tak, w części miejsc ludzie mają totalnie gdzieś co masz na sobie, póki nie jest to brudne, a Ty nie śmierdzisz. Ale również są firmy, gdzie masz dresscode - w jednej z największych firm optycznych, Fielmannie, musisz ubrać się schludnie i ładnie (żadnych dresów, bluz dresowych, sportowych butów), w mojej byłej robocie też musiałeś mieć jeansy i w miarę normalną koszulkę/bluzę/koszulę.
Ale jeśli chodzi o życie na co
@michal_szn: Ja bywając w Niemczech często zwracam uwagę na to, że nieważne jak są ubrani to mają do tego buty typu Adidas, Nike, które wyglądem średnio pasują do reszty ale pewnie są bardzo wygodne i to najważniejsze ¯\_(ツ)_/¯
@terwer358:

Mam wrażenie, że na zachodzie nie przykłada się uwagi co myślą o tobie na zachodzie czy jak się na zachodzie żyje. Tylko u nas w Polsce każdy daje #!$%@? o to co drugi o nim pomyśli i stąd potem te takie fajne ubiory jak ostatnio ten gość w koszulce w kratę w zamalych spodniach.


Są plusy i wady tego wszystkiego. Paradoksalnie, ale uważam właśnie, że to na zachodzie jest pod