Wpis z mikrobloga

Czy mi sie wydaje czy "na Zachodzie", np. w Niemczech ludzie przywiazuja zdeycdowanie mniejsza uwage do tego kto jak sie ubiera ?
Mam wrazenie, ze oni po prostu maja to gdzies.
Wiadomo, ze nie ma co generalizowac za bardzo, bo sa wszedzie sa ludzie ubierajacy sie lepiej i gorzej, ale takie mam wlasnie spostrzezenie
Raczej nie spotkalem sie by ktos komentowal czyjs ubior itp.
A spotkalem sie z wysoko postawionym jegomosciem, ktory w piatek przyszedl do firmy w jeansach i bluzie z kapturem...

#modadamska #niemcy #modameska #emigracja
  • 162
  • Odpowiedz
@michal_szn: W Europie nie jest źle, jeśli chodzi o ubiór. Wyobraź sobie wschodnią Azję, gdzie w takiej Korei Południowej ludzie wydają 50% swojego dochodu na ciuchy, aby nie być staromodnym.
My w Europie mamy spokój jeśli o to chodzi.
  • Odpowiedz
@miki4ever: W którym szpitalu te lakierki i szpilki? xD moja różowa lekarz ginekolog i nasi przyjaciele lekarze, a także ich przełożeni wszyscy popitalają w crocsach. Wrzucasz je potem do pralki na 90 stopni i gitara. Tak samo stroje, lekarki maja w tym momencie scruby w kotki pieski ptaszki itp. Jest kolorowo.
  • Odpowiedz
@michal_szn rzeczywiście tak jest, w USA ludzie chodzą w podartych koszulkach po mieście, nikt się wyglądem nie przejmuje. Chociaż ja osobiście lepiej się wewnętrzne czuję jak jestem ubrany w fajne i schludne ciuchy, nie mógłbym tak np. Na ważne spotkanie w firmie przyjść w dresie. No ale to już indywidualna sprawa każdego.
  • Odpowiedz
@michal_szn: No cóż, w Polsce jest postaw się a zastaw się, czy jakoś tak. Niemcy jak już było wspomniane mają w to wywalone i po prostu ubierają się tak jak im wygodnie.
  • Odpowiedz
@michal_szn bo my jestesmy smutnym szarym narodem, nie mozna odbiegax od normy. Ale tak jest ze wszytskim od ubioru po kolor samochodu, jak nie jestes czarno-szary to jestes inny. Troche czasu mieszkalem w Hiszpanii, rano w sobote cyk klapeczki i w szlafroku do piekarni po swieze bułeczki i co i nic, zero spiny zero dziwnych spojrzeń kazdy usmiech na gebie. A wez u nas tak wyskocz za róg, to beda wytykac
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@michal_szn: albo nie zwracają uwagi albo po prostu nie mówią komuś źle ubranemu że źle się ubiera, ale wciąż oceniają. To trochę jak z Anglikiem z którym możesz mieć super rozmowę, będzie się uśmiechał, będzie miły i nawet nie zauważysz, że ma cię za śmiecia polaczka.
  • Odpowiedz
@michal_szn: ostatnio na urlopie, pojechałem ze znajomymi do knajpy na trasie na Litwę (knajpa na uboczu, do tego sala weselna itp, bardzo dobre jedzenie, super obsługa, jak ktoś zainteresowany to zapraszam na priv, podam namiary). Po pewnym czasie pod tę knajpę podjechało nowe Volvo XC90 z silnikiem o oznaczeniu T8 (wydaje mi się, że to jest najwyższy dostępny model, spalinówka + elektryczny), na holenderskich blachach. Samochód był wypakowany prawie pod
  • Odpowiedz
@Tox1c: chodzą głównie w adidasach, pumach i jack wolfskin bo to niemieckie firmy, mnie za to w Polsce cieszy widok 4f, house, nie wiem czy tanie czy ludzie świadomie kupili naszą markę, pomijam temat szycia w azji
  • Odpowiedz
@michal_szn: U mnie to wujek, który był bogatym Niemcem nie chodził jakoś super ubrany, do gości jak trzeba było spać to spał w starych dziurawych gaciach, dla niego było najważniejsze by było mu wygodnie, chociaż było go stać by się serio dobrze ubrać ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@blazko:

zwróć uwagę, że tak samo jest z samochodami. Mają wyrąbane, nie muszą się pokazywać, że mają pieniądze i ich stać na super auto.


@blazko: Czyli jak mam super auto, to tylko dlatego, że chciałem się pokazać, a nie dlatego, że od zawsze marzyłem żeby takie „super auto” posiadać? XD
  • Odpowiedz