Wpis z mikrobloga

Czy mi sie wydaje czy "na Zachodzie", np. w Niemczech ludzie przywiazuja zdeycdowanie mniejsza uwage do tego kto jak sie ubiera ?
Mam wrazenie, ze oni po prostu maja to gdzies.
Wiadomo, ze nie ma co generalizowac za bardzo, bo sa wszedzie sa ludzie ubierajacy sie lepiej i gorzej, ale takie mam wlasnie spostrzezenie
Raczej nie spotkalem sie by ktos komentowal czyjs ubior itp.
A spotkalem sie z wysoko postawionym jegomosciem, ktory w piatek przyszedl do firmy w jeansach i bluzie z kapturem...

#modadamska #niemcy #modameska #emigracja
  • 162
  • Odpowiedz
@Trybus: To raczej była przenośnia.
@KochanekAdmina: Zupełnie jak Skandynawia. :)
Polska jest akurat hybrydowym przykładem społecznego kolektywizmu z dużą dozą indywidualizmu a'la Ameryka (a raczej cynizmu jak dla mnie).
  • Odpowiedz
  • 6
@michal_szn Tak. Im dalej na wschód tym większe przywiązanie do prezencji - w sensie prezentacja swojego statusu społecznego przez wygląd (lub jego imitacja).- Typu ubranie czy auto. Na Ukrainie czy w Rosji jest to widoczne jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz
@michal_szn: Coś w tym jest. Za każdym razem jak docieram do Polski to na ulicy wyglądam jak biedak. Po kilku dniach jest wyprawa do sklepu po ciuchy. Pewnie z powodu podświadomej chęci wtopienia się w błyszczący tłum.Po powrocie z Polski wyglądam jak cygański król.
Dobrze, że o tym napisałeś, bo nieświadomie wskakiwałem na nowobogacką karuzelę strajdolenia. xD
  • Odpowiedz
bo my jestesmy smutnym szarym narodem, nie mozna odbiegax od normy. Ale tak jest ze wszytskim od ubioru po kolor samochodu, jak nie jestes czarno-szary to jestes inny.

@muak47: Myślę, że gdziekolwiek jakbyś zaczął robić coś trochę inaczej niż inni, to zwrócili by na to uwagę. U nich ludzie inaczej ubrani widać są codziennością.
  • Odpowiedz
@michal_szn oczywiście że tak. Pamiętam jak kiedyś byłem w Berlinie na imprezie takiego mega bogatego gościa. Prywatny balet na jakieś 1000 osób i można tam było zobaczyć wszystko. Najbardziej zszokowała mnie babka która przyszła w zajebistej długiej wieczorowej sukni i różowych adikach xd od tamtej pory zrozumiałem że Polacy mają jakiś kompleks i sam mam #!$%@? na te durne standardy.
  • Odpowiedz
rano w sobote cyk klapeczki i w szlafroku do piekarni po swieze bułeczki i co i nic, zero spiny zero dziwnych spojrzeń kazdy usmiech na gebie. A wez u nas tak wyskocz za róg, to beda wytykac ciebie palcami przez rok


@muak47: ja tam prawie codziennie chodzę do sklepu w klapkach ubrany w piżamę i nikt mi nic nie powiedział i dziwnie nie patrzył. Może to kwestia dużego miasta, ale
  • Odpowiedz
@michal_szn: tak jest i jeszcze baaardzo długo się to nie zmieni. Czemu? Bo takie "mądrości" są przekazywane z jednego januszowego pokolenia na drugie. Idealnie to widać po wykopie

- masz tatuaż?
- heheh BRUDNOPIS

- założysz
  • Odpowiedz
@Mesosfet: Te durne standardy to „samokontrola” społeczeństwa, byle by jakaś jednostka nie wychodziła przed szereg. Przełóż sobie teraz te zachowanie dot. Ubierania się, na wybory i sytuacje polityczną, podejmowanie obywatelskich działań i na resztę życia. Jak jedna wielka plama gówna dryfującą po środku jeziora. Jak się oderwiesz od całości to znikniesz. Ale nie będziesz musiał już w tym tkwić i nie będzie tak śmierdziało ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@michal_szn: zależy od miejsca, ale np u mnie na Śląsku nie ma z tym problemu i można się wyróżniać z tłumu i ludzie nie maja z tym problemu. Choć jak byłem na Pomorzu to mieli z tym większy problem wiec może to kwestia mentalności i miejsca życia- jak mówię na Śląsku mieszka dużo ludzi i jest większa anonimowość moze stad ta większa „tolerancja” ja ubiór
  • Odpowiedz
@michal_szn: w dużych miastach w Polsce (przynajmniej na zachodzie) też już zaczęło się robić normalnie. W mniejszych i na wsi nadal jest jakaś totalna masakra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@michal_szn: taka scena z filmu z lat 80 z Danii, wchodzi facet przebrany za kobietę do autobusu, dzieciak do mamy: patrz, patrz pan się za panią przebrał. Reakcja matki: cicho, ludzie są różni, ma do tego prawo.
  • Odpowiedz
@michal_szn tam maja #!$%@? na swój ubiór wiec po co maja patrzec na ubiór innych xD u nas p0laki zarabiajac minimalna kupują koszulke za 150zl z chin bo ma jakis tam markowy znaczek...
  • Odpowiedz
A wez u nas tak wyskocz za róg, to beda wytykac ciebie palcami przez rok


@muak47: no i co? To niech wytykają, co mnie obchodzi zdanie kompletnie obcych mi ludzi. Ja tak chodzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz