Wpis z mikrobloga

@sith1555: Nie ma zatrudniania to po co komu hr?

Jedna zdzisia wypłaty zrobi, i tak sie pomyli tak jak 10 krysi i bożenek.

Robiono eksperymenty z hr i od 1 do kilkunastu obsługujących nigdy dobrze nie policzyły wynagrodzeń, zawsze na niekorzyść robola
  • Odpowiedz
@sith1555: częściowo dlatego, że wiele firm po prostu zwalnia ludzi (a HR są bardziej widoczne na linkedin),
częściowo dlatego, że wiele firm zwalnia ludzi z HR (bo są obecnie najmniej potrzebni a jednocześnie łatwi do znalezienia w przyszłości),
częściowo dlatego, że niektóre HRy gówno robiły (chodzi głownie o część rekrutacyjną, a nie tą, która ogarnia pracowników)
częściowo dlatego, że rekruterzy byli wręcz stratą dla firmy, bo odstraszały dobrych, doświadczonych kandydatów swoimi durnymi pytaniami (jakim zwierzęciem chcesz być za 5 lat od sprzedania mi tego długopisu?)

Powodów jest wiele, bat na rekruterów kręcił się już dawno, szczególnie w IT, gdzie dochodziło do sytuacji, że zatrudnianie dobrego specjalisty było utrudnione nie przez rynek, wymagania, firmę czy proponowane zarobki ale przez nieudolność działu rekrutacji. Oczywiście, nie wszędzie tak było, ale tendencja zaczęła być zauważana. A wirus dał świetną wymówkę, żeby zrobić czystki jednocześnie nie narażając się na oskarżenia
  • Odpowiedz
@wkrk: Mądrego to i dobrze posłuchać, to, że sami na siebie bata kręcili myśląc, że są nietykalni, to 100% prawda. Może przeczyści trochę tą branżę, mam nadzieje.
  • Odpowiedz
@sith1555: Nie ma zatrudniania to po co komu hr?


Jedna zdzisia wypłaty zrobi, i tak sie pomyli tak jak 10 krysi i bożenek.

Robiono eksperymenty z hr i od 1 do kilkunastu obsługujących nigdy dobrze nie policzyły wynagrodzeń, zawsze na niekorzyść
  • Odpowiedz
Dlaczego taki wysyp wywalonych z roboty hrków, czyby firmy stwierdziły ze dział parzenia kawy, malowania paznokci i rozmów o Lewandowskiej można zredukować?


@sith1555: ty wczoraj wszedłeś na linkedina dopiero? Przecież HR leciał już na początku pandemii xD I to nie tylko oni

Tak jak jeden Miras mówił wyżej, miej gapo szersze spojrzenie na rynek pracy, a nie tylko walenie konia do IT
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wkrk: hr to gówno jakich mało. Na LinkedIn headhunterka proponowała mi pracę wg nie w mojej dziedzinie tylko dlatego że miałem w hobby wpisane lol :/ powiedziałem że za coś czego nie potrafię robić wezmę 4k wypłaty to powiedziała mi że szuka kogoś za połowę tej kwoty
  • Odpowiedz