Wpis z mikrobloga

Ogień? A JAK! 365kg box squat vs chains... Szczerze mówiąc myślał że tam umrę pod tą sztangą, widać trochę siłowania na filmiku, ale to nie oddaje tej walki, walki na śmierć na życie która się dziś odbyła :P

Barki, łapy to mi siady orają gorzej niż najcięższe treningi upper body. Dzisiaj akurat wypadły siady ze zwykłą sztangą, na całe szczęście tylko raz na 4-5tygodni jej używam... właśnie przez to jak bardzo niszczy barki i łapy.

Upper back jest moim weak linkiem cały czas, dół ciała ma zapas, ale jak tylko puszcza upper back to cały transfer mocy zostaje zaburzony, i walczę z tym żeby nie złożyć się jak scyzoryk. Chociaż jest trochę lepiej, bo walczę, to znaczy pamiętam o wciskaniu góry pleców z całej sił w sztangę zanim się złożę, a to dzisiaj umożliwiło mi podnieść ten ciężar.

Cały trening

Box squat vs chains 365kg x 1 (265kg bar weight + 100kg chains)
45d bench GHR 3x12
Lat pulldown 3x12
Dimel Deadlift 2x15
DB shrugs 2x20
Reverse hypers 3x12
Band AB

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport
IntruderXXL - Ogień? A JAK! 365kg box squat vs chains... Szczerze mówiąc myślał że ta...
  • 43
@vizori: Teraz pytanie czy po takim skoku wciąż jesteś naturalem? Intruder naturalny, to chyba i podbity przez niego testosteron nie powinien zaburzać naturalności? :D
A kolana stoją w miejscu, czy nawet cofają się?


@urak666: Normalnie hip hinge robisz, jako że opuszczasz zaledwie pod kolana ciężar to kolana stoją w miejscu. I też nie musisz opuszczać/zrzucać sztangi. Możesz kontorlować ekscentrykę, ważna jest faza koncentryczna. Musisz pomyśleć i mocno, z intencją wpychać biodra. Zacisnąć u góry poślady. Ciężar używa się tutaj mały ~30% 1RM w zwykłym ciągu. Zakres powtórzeń też zmieniać można, 10-20 pasuje najbardziej.
@IntruderXXL: Planuję przejść conajmniej na kilka tygodni ze zwykłych siadów na ssb box squats (bez łańcuchów i bez gum) właśnie z tego powodu, że mam problem z barkiem i chcę go trochę zrehabilitować i dać mu odpocząć. Jak wg Ciebie wygląda ratio lowbar:ssb? Chcę wiedzieć chociaż mniej więcej w jakie ciężary celować.
@brtk122: Ogólnie z SSB możesz też zwykłe siady bez skrzyni robić.

Jak wg Ciebie wygląda ratio lowbar:ssb? Chcę wiedzieć chociaż mniej więcej w jakie ciężary celować.


Ogólnie z SSB jest trudniej i kilkanaście/kilkadziesiąt kilogramów mniej się założy... ALE... no właśnie zależy to od tego jak jest wykonany dany SSB... od kątów, długości poszczególnych części sztangi. No ale ogólnie mniej kilogramów się użyje z SSB, ta sztanga to utrudnienie względem low bar.
@brtk122:
zależy jak wygląda ten lowbar który robisz i od sztangi SSB jak @IntruderXXL: mówi. Jak siadasz mocno kolanowo to różnica będzie mniejsza, jeżeli masz długie udo i kładziesz te lowbary to większa, i tu możesz zaczać nawet od 75%. I też na ile pomagasz sobie rękoma z niekorzystną dźwignią SSB, przez odciążanie góry pleców rękoma, pchając je wraz z uchwytem do góry. Dużo osób tak robi. Z moich obserwacji